Sieci kabloweTechnologia - Promocje

UPC startuje z kolejną odsłoną programu Future Makers

UPC Polska inspiruje najmłodszych do korzystania z nowych technologii i rusza z kolejną odsłoną tegorocznej edycji bezpłatnych zajęć z podstaw języka programowania UPC Future Makers. Patronat nad inicjatywą objęły Ministerstwo Cyfryzacji, Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz NASK. Partnerem merytorycznym jest firma Giganci Programowania.

 

 

Kolejna odsłona UPC Future Makers to realizacja misji UPC, by inspirować najmłodszych do rozwoju kompetencji cyfrowych, a także odpowiedź na zainteresowanie pierwszą częścią programu, która odbyła się w czasie #zostanwdomu w ramach programu dla klientów #dzialamyztroska. Podstawy programowania poznało już 400 dzieci. Operator uruchamia nowe zajęcia w czerwcu. Będą kontynuowane do początku wakacji, a także później jesienią.

“Bez wątpienia kodowanie jest cyfrową kompetencją przyszłości. Dlatego też w UPC Polska chcemy kontynuować wspieranie i inspirowanie dzieci do korzystania z nowych technologii poprzez naukę podstaw języka programowania. W czasie #zostanwdomu w zajęciach wzięło udział 400 dzieci. Międzynarodowy Dzień Dziecka jest bardzo dobrą okazją, aby ogłosić, że organizujemy warsztaty dla kolejnych 2000 dzieci w wieku 8-13 lat i zapraszamy je do programu UPC Future Makers wraz z naszymi partnerami: Ministerstwem Cyfryzacji, Ministerstwem Edukacji Narodowej, NASK oraz Gigantami Programowania” Robert Redeleanu, prezes UPC Polska

Aby wziąć udział w warsztatach, wystarczy komputer i dostęp do internetu. Zajęcia nadal będą się odbywały w małych ośmioosobowych grupach, a każde dziecko będzie mogło liczyć na profesjonalne wsparcie doświadczonego trenera. Szczegóły dotyczące programu, w tym formularz do zapisów, można znaleźć na dedykowanej stronie internetowej: www.futuremakers.upc.pl. Nowe terminy zajęć będą na bieżąco uzupełniane w czerwcu, a kolejne ruszą we wrześniu, po zakończeniu wakacji.

Patronat nad inicjatywą UPC Future Makers objęły Ministerstwo Cyfryzacji oraz NASK, prowadzące działania na rzecz upowszechniania technologii cyfrowych, realizowane m.in. w formie cyklicznych warsztatów programowania w ramach Klubów Młodego Programisty, a także Ministerstwo Edukacji Narodowej. Partnerem merytorycznym inicjatywy operatora jest z kolei firma Giganci Programowania, która zapewni dzieciom wsparcie merytoryczne, opiekę trenerską oraz niezbędną platformę do nauki kodowania.

Future Makers jest częścią międzynarodowej inicjatywy organizowanej przez Liberty Global, spółkę matkę UPC.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *