Upgrade istniejącego oprogramowania dekoderów abonenckich w Multimedia Polska

Operator telekomunikacyjny Multimedia Polska stale rozwija ofertę usługową telewizji cyfrowej. Sukcesem zakończyło się wdrożenie w Koninie najnowszego rozwiązania technologicznego tj. upgrade istniejącego oprogramowania dekoderów abonenckich oraz centralnych systemów dostarczania treści wideo . Tym samym rozpoczyna się proces szerokiego wdrażania oprogramowania w ogólnopolskiej sieci Multimediów.

[AdSense-A]

– Unikatowym na skalę polską i europejską osiągnięciem Multimedia jest wdrażanie nowych funkcjonalności takich jak Catch Up TV– możliwość obejrzenia pozycji programowych do siedmiu dni wstecz, nPVR – możliwość zlecania własnych nagrań w chmurze czy personalizowane rekomendacje. Zestaw nowych funkcjonalności został po raz pierwszy uruchomiony w Koninie i w ciągu kilku miesięcy usługi te będą oferowane praktycznie wszędzie tam, gdzie dociera oferta telewizji cyfrowej Multimediów. Dekodery abonenckie (nowe funkcjonalności będą dostępne w ok. 50% już zamontowanych urządzeń) automatycznie pobiorą i zaktualizują oprogramowanie, bez konieczności jakichkolwiek działań abonenta  komentuje Bartłomiej Kasiński, dyrektor Pionu Strategii i Rozwoju Multimediów.

Dlaczego ta nowa oferta jest wyjątkowa? Bo jest niezwykle wygodna! Widz nie musi śledzić ramówek programowych, bo może stworzyć własną listę programów, system rekomendacji uczy się jego preferencji i sam podpowiada pozycje, które danego widza powinny zainteresować. Nie musi ich nagrywać, bo same się nagrywają (w usłudze Catch Up TV, do siedmiu dni wstecz). Gdy zacznie oglądać film po godzinie od jego rozpoczęcia, może cofnąć emisję do początku itd.

FUNKCJA CATCH UP TV

Dzięki funkcji Catch Up TV możliwe jest oglądanie już zakończonych programów do kilku dni wstecz. Nie trzeba planować, śledzić ramówek.

[AdSense-B]

FUNKCJA STARTOVER

Dzięki funkcji Startover możliwe jest obejrzenie od początku trwających już programów, niezależnie od tego jak długo ten program trwa.

NAGRYWARKA SIECIOWA nPVR    Funkcja nagrywania w chmurze umożliwia dostęp do nagrań przechowywanych na serwerze zdalnym. Nagrania w chmurze po pewnym czasie zostają usunięte z listy nagrań.

Ktoś policzył liczbę programów   dostępnych w danym tygodniu. Przyjmijmy, że mamy ponad 100 kanałów razy 7dni razy 24h daje to kilkanaście tysięcy pozycji. Trudno wybrać bez odpowiednich rekomendacji.

REKOMENDACJE

Okno rekomendacji i przedstawia dostępne propozycje podzielone na kategorie: Dla Ciebie, Nie przegap, VOD.

Opcje te zależne są od rodzaju rekomendacji tj. program trwający, nadchodzący, Catch Up TV czy film VOD.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *