MediaZapowiedzi TV

“Uwaga! Niezły pies” na kanale National Geographic Wild

Każdy odcinek nowego serialu National Geographic Wild „Uwaga! Niezły pies” to inspirująca lekcja psiej psychologii. Matt Beisner, zwierzęcy behawiorysta, opracował i rozwija pionierskie podejście do procesu zmian zachowań naszych pupili. Pomaga on nie tylko psiakom, ale też całemu ich otoczeniu. Często bowiem, wraz z problemami zwierzaka, znikają też… małżeńskie kłótnie.

 

 

 

Matt Beisner  jest zdania, że do potrzeb każdego zwierzęcia trzeba podejść indywidualnie. Nie ma bowiem jednej metody pracy z psami, nie ma też jednego schematu problemów, jakie może mieć domowy pupil. Historia każdego czworonoga jest inna. Pies może być nieznośny ze względu na poczucie osamotnienia lub agresywny przez to, że odczuwa strach. Jeśli nie dotrzemy do źródła problemu, miłość do zwierzaka może nie wystarczyć, by poradzić sobie z jego uporczywymi zachowaniami. Matt, jako doświadczony psycholog, potrafi zawsze zdiagnozować problem, a potem wybrać najlepsze jego rozwiązanie. Podstawą zawsze jest rozwijanie głębokiej relacji psa z właścicielem, opartej na zaufaniu, szacunki i miłości.

W programie „Uwaga! Niezły pies” poznamy najróżniejsze sytuacje, które być może wielu właścicielom psów wydadzą się znajome. Odwiedzimy dom, w którym pod jednym dachem żyją trzy psy. Spotkamy zwierzęta pełne strachu, a także te wychowane w dziczy, które nie potrafią sobie poradzić w domowym otoczeniu. Dowiemy się, w jaki sposób psiaki przeżywają żałobę i na własne oczy przekonamy się, że nawet mała puchata kuleczka może być pełna agresji, z którą trudno sobie poradzić.

Będziemy też świadkami, jak właściciele odzyskują wreszcie kontrole nad swoim życiem i naprawiają swoje relacje z najbliższą rodziną. Niezwykłym momentem będzie też podarowanie nadziei mężczyźnie skazanemu za zabójstwo – pies może okazać się jego szansą na społeczną rehabilitację.

Uwaga! Niezły pies – premiera w poniedziałek 14 października o godz. 17:00 na kanale National Geographic Wild

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *