PolecaneSieci kablowe

Vectra konsekwentnie inwestuje w 4K

Vectra, największy operator telewizji kablowej w Polsce, po sukcesie wprowadzonego w zeszłym roku dekodera 4K konsekwentnie rozwija usługi związane z technologią 4K. Do oferty dołącza Insight TV, czwarty już kanał w rozdzielczości Ultra HD. Równolegle operator zbiera doświadczenia użytkowników w komercyjnych testach zupełnie nowego urządzenia STB, łączącego największe zalety telewizji cyfrowej, TV online oraz multimedialnych urządzeń Android TV. Będzie to już trzeci STB oparty o protokół IP w Grupie Vectra, z tym że pierwszy z wykorzystaniem Android TV.

 

Vectra, jako pierwszy operator na rynku wprowadził w lutym 2019 roku technologię 4K na swoich
obydwu platformach – TV Online oraz usłudze telewizji cyfrowej. W ciągu najbliższych dni, do oferty kanałów 4K dołączy kolejna pozycja – Insight TV, kanał dla miłośników sportu, niespotykanych wrażeń i dobrej rozrywki. Produkcje Insight TV to także dokumenty i zdjęcia z najbardziej niedostępnych zakątków świata oraz bohaterowie, którzy codziennie przekraczają bariery ludzkich możliwości. Kanał dostępny będzie w ofercie Vectry na początku września br.

– Wprowadzona w ubiegłym roku oferta 4K spotkała się ze sporym uznaniem nie tylko rynku, ale przede wszystkim naszych klientów. Jestem głęboko przekonany, że przyszłość usług multimedialnych leży w telewizji wysokiej jakości pod względem technicznym jak i jej zawartości. W praktyce oznacza to, w coraz większym stopniu łączenie świata tradycyjnej telewizji ze światem szeroko rozumianego Internetu. Do nas należy udostępnienie klientom takich rozwiązań technologicznych, żeby uzyskali wolność wyboru tego co oglądają, gdziekolwiek są i kiedy chcąkomentuje Tomasz Żurański, Prezes Zarządu Vectra S.A.

Warto przypomnieć, że już od dłuższego czasu Vectra udostępnia w swojej cyfrowej ofercie trzy programy w najwyższej jakości obrazu 4K: Eleven Sports 1 4K oraz Ultra TV 4K i FunBox UHD. Poza dostępem do kanałów linearnych, dekoder 4K umożliwia miłośnikom kina domowego korzystanie z bogatej biblioteki w usłudze Vectra VOD, zawierającej treści w ultra wysokiej rozdzielczości. Oprócz tego, użytkownicy mobilnej telewizji od Vectry mają możliwość oglądania 143 kanałów w domu i 129 poza nim, w ramach najlepszej oferty usługi TV Everywhere na rynku.

Telewizja? Streaming? Platformy VOD? Vectra zaoferuje klientom prawdziwy wybór

Na tym jednak nie koniec. Już w maju br. operator zaprosił część swoich klientów do testów zupełnie nowej usługi, łączącej najlepsze cechy telewizji cyfrowej, TV Online oraz multimedialnych urządzeń Android TV. Już wkrótce Vectra zaproponuje swoim klientom wolność wyboru, niespotykaną dotychczas w Polsce, uruchamiając elastyczną platformę pozwalającą na dostęp do tysięcy usług wideo w najwyższej jakości 4K, gier, które mogą być pokazywane na wszystkich telewizorach i innych urządzeniach wyposażonych w ekrany oraz możliwość korzystania z największych platform strumieniujących media.

Urządzenie, które testują klienci operatora jest certyfikowanym przez Google set-top-boksem, oferującym użytkownikowi wszystkie możliwości ekosystemu Android. Użytkownicy otrzymają więc dostęp do wszystkich dodatkowych usług, z których korzystać mogą na smartfonie – mowa tu np. o
asystencie głosowym czy obsłudze zaawansowanych gier i aplikacji.

– Przez wiele lat operatorzy telewizyjni czy kablowi postrzegali usługi internetowe jako swego rodzaju konkurencję, a nawet zagrożenie. My uważamy, że operator nie powinien podejmować decyzji za swoich klientów. Naszą rolą jest zapewnienie klientom najwygodniejszych rozwiązań, dzięki którym będą mogli swobodnie decydować w jaki sposób korzystać z ogólnie pojętych usług rozrywkowych – uważamy, że przyszłość leży właśnie w synergii – usług telekomunikacyjnych, telewizyjnych, usług wideo czy gamingowych. Takie możliwości daje Android TV, a dzięki jego integracji z telewizją cyfrową otrzymamy najnowocześniejszą platformę home entertainment na rynku podsumowuje Tomasz Żurański, Prezes Zarządu Vectra S.A.

Oczywiście nowa platforma pozwoli na korzystanie z wszystkich dotychczas oferowanych i nowych usług Vectry, w tym:

• kanały linearne i zaawansowane EPG, wraz z możliwością wyszukiwania wideo w oparciu o
preferencje i indywidualny gust
• funkcja CATCH UP – pozwalająca na powrót do programów, które przegapiliśmy
• funkcja START OVER – oglądanie od początku programu, który już się rozpoczął
• ultra bogata biblioteka VOD
• MULTISCREEN – dostęp do treści na różnych urządzeniach
• dostęp do największych platform streamingowych, w tym filmowych i sportowych
• dostęp do platform gamingowych.

Nowe rozwiązanie oparte jest w całości o transmisję IP. Więcej szczegółów na temat nowej oferty
Vectra zostanie zaprezentowane już wkrótce, obecnie operator zbiera informacje zwrotne od
użytkowników z Poznania, Trójmiasta i Lublina.

Jeden komentarz do “Vectra konsekwentnie inwestuje w 4K

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *