Viaplay będzie pokazywała w Polsce rozgrywki hokejowej ligi NHL do 2026 roku

Nordic Entertainment Group (NENT Group) podpisała pięcioletnią umowę obejmującą wyłączne prawa do pokazywania w Polsce rozgrywek National Hockey League (NHL), najlepszej ligi hokejowej na świecie. W każdym sezonie należąca do NENT Group platforma streamingowa Viaplay pokaże do 1,400 spotkań na żywo. Zawarte porozumienie obowiązuje do 2026 roku, rozszerzając długofalowe partnerstwo NENT Group z NHL do dziewięciu rynków europejskich, wzmacnia także ofertę sportową Viaplay w Polsce, która w najbliższych latach zostanie uzupełniona o transmisje rozgrywek Premier League oraz wyścigów Formuły 1. Dodatkowo, NENT Group nabyła wyłączne prawa do pokazywania spotkań szwedzkiej ligi hokejowej (SHL) na platformie Viaplay w Polsce do 2024 roku.

 

– W każdym sezonie do 1,400 spotkań hokejowej ligi NHL będzie pokazywanych na żywo na platformie Viaplay w Polsce – transmisje rozgrywek NHL rozpoczną się 12 października

– Porozumienie rozszerza współpracę NENT Group z NHL do dziewięciu krajów europejskich

– Platforma streamingowa Viaplay w każdym sezonie będzie transmitowała w Polsce 120 spotkań szwedzkiej ligi hokejowej (SHL)

Od 12 października i rozpoczynającego sezon 2021/2022 spotkania pomiędzy Pittsburgh Penguins oraz ostatnim zdobywcą Pucharu Stanleya, zespołem Tampa Bay Lightning, widzowie w Polsce będą mogli oglądać wszystkie mecze sezonu zasadniczego NHL na platformie Viaplay, włącznie z transmisjami każdej z sobotnich i niedzielnych rywalizacji (wcześniej NHL European Game of the Week), z lokalnym komentarzem dla wybranych spotkań.

Dodatkowo, Viaplay pokaże na żywo rozbudowany zestaw spotkań fazy play-off Pucharu Stanleya oraz finał Pucharu Stanleya, a także inne wydarzenia NHL organizowane w trakcie sezonu, z uwzględnieniem NHL Winter Classic, NHL All-Star Game, NHL Stadium Series, NHL Heritage Classic i NHL Global Series.

Peter Nørrelund, NENT Group Chief Sports Officer: “Nasze 18-letnie partnerstwo z NHL jest dla nas jednym z najdłuższych i zarazem jednym z najważniejszych. Pokazuje zdolność NENT Group do dostarczania obecnym i nowym kibicom najwyższej klasy treści sportowych, zarówno w regionie krajów nordyckich, jak i na rynkach międzynarodowych. Jakość oraz dramaturgia towarzysząca rozgrywkom NHL, w połączeniu z historiami sukcesów karier Mariusza Czerkawskiego oraz zdobywcy Pucharu Stanleya, Krzysztofa Oliwy, stworzyły społeczność oddanych kibiców tych rozgrywek w Polsce. Widzowie Viaplay mogą od teraz cieszyć się każdym meczem NHL, będącym częścią naszej oferty sportowej w Polsce”.

Paweł Wilkowicz, szef redakcji sportowej Viaplay w Polsce: „Bardzo cieszymy się, że będziemy mieli możliwość zaprezentowania polskim kibicom rozgrywek najlepszej ligi hokejowej na świecie. Pomimo tego, że obecnie nie ma w niej polskich gwiazd, NHL wciąż cieszy się ogromną popularnością wśród polskich fanów i mam nadzieję, że będą oni zadowoleni z naszej oferty”.

David Proper, NHL Senior Executive Vice President of Media & International Strategy: “Dzięki naszemu długotrwałemu oraz wciąż rozszerzającemu się partnerstwu z NENT Group, mamy możliwość zaprezentowania naszych rozgrywek większej niż kiedykolwiek wcześniej grupie kibiców w Europie. Porozumienie zawarte z NENT Group pozwoli nam jeszcze lepiej dotrzeć do naszych niezwykle oddanych fanów w Polsce. Cieszymy się, że będziemy mogli dalej oferować polskim kibicom wyjątkowe transmisje spotkań z udziałem najlepszych zawodników na świecie”.

NENT Group posiada już wyłączne prawa do transmitowania rozgrywek NHL w Szwecji, Finlandii, Danii, Norwegii, Islandii, Estonii, Łotwie oraz Litwie do 2026 roku.

Transmisje spotkań szwedzkiej ligi hokejowej (SHL), jednej z najlepszych w Europie, na platformie Viaplay w Polsce obejmą 120 meczów na żywo w każdym roku, przez najbliższe trzy sezony.

W Polsce na platformie Viaplay transmitowane są rozgrywki niemieckiej Bundesligi, Ligi Europy UEFA i Ligi Konferencji UEFA, a także spotkania czołowych europejskich kobiecych lig piłkarskich, kwalifikacje drużyn afrykańskich do piłkarskich mistrzostw świata w 2022 roku, a wkrótce również turnieje FIFA Women’s World Cup 2023 oraz Copa América 2024. Ponadto na platformie Viaplay dostępne są transmisje wyścigów W Series i Ferrari Challenge oraz 24-godzinnych zmagań na torze Nürburgring, rozgrywki Bundesligi w piłce ręcznej oraz koszykówki FIBA EuroLeague Women, a także turnieje golfowe US Open, snookera i pool bilarda oraz dartów PDC. Dodatkowo oferta Viaplay obejmuje szeroki zestaw produkcji Viaplay Originals, międzynarodowych filmów i seriali oraz programów dla dzieci.

NENT Group będzie pokazywała mistrzostwa IIHF Ice Hockey World Championship we wszystkich krajach nordyckich od 2024 do 2028 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *