Platforma Canal+/ Canal+ PolskaPolecane

Viasat True Crime od 6 czerwca na platformie Canal+ (wideo)

Viasat World, wiodąca, niezależna, międzynarodowa grupa medialna, ogłosiła dziś start nowego kanału telewizyjnego o tematyce kryminalnej. Viasat True Crime zadebiutuje na polskim rynku we współpracy z CANAL+.

 

Grupa Viasat World nawiązała partnerstwo z międzynarodową grupą medialną CANAL+, zapewniające zarówno rolę głównego nadawcy, jak i partnera technicznego nowego kanału. Na platformie CANAL+ Viasat True Crime zajmie pozycję 219 oraz będzie dostępny w pakietach Relax+ i wyższych.

Programy emitowane na antenie Viasat True Crime koncentrować się będą wyłącznie na treściach kryminalnych, zarówno w produkcjach dokumentalnych opowiadających lub inspirowanych prawdziwymi wydarzeniami, mrożących krew w żyłach serialach kryminalnych, jak i trzymających w napięciu reality show ukazujących walczących z przestępczością funkcjonariuszy. Kanał charakteryzować będą wyselekcjonowane produkcje prezentujące ciekawe historie, różnorodne treści i gatunki. Viasat World zapewnił również prawa do SVOD i FAST dla większości swoich premierowych treści.

 

 

Widzowie Viasat True Crime będą mogli poznać kulisy niektórych z najbardziej wstrząsających i zuchwałych zbrodni współczesnego świata. Kanał prezentować będzie dramatyczne materiały archiwalne, wywiady z osobami związanymi z dochodzeniami, prokuratorami, policją, ekspertami medycyny sądowej, świadkami wydarzeń, dziennikarzami czy bliskimi i rodzinami zarówno ofiar, jak i sprawców. Widzowie będą mogli poczuć się jak uczestnicy prawdziwych śledztw i intensywnych rozpraw sądowych, ukazujących satysfakcjonującą drogę do sprawiedliwości.

Viasat True Crime emitować będzie także produkcje fabularne oraz dramaty opowiadające o najgłośniejszych i najbardziej niepokojących zbrodniach. Na ekranie pojawiać się będą wielokrotnie nagradzane i zapewniające widzom dreszczyk emocji filmy i seriale w gwiazdorskiej obsadzie.

W ofercie kanału znajdą się między innymi programy o sprawach z nagłówków, takie jak: Klaun
i Candyman (Cineflix Rights) i Żona psychopaty (Abacus Media Rights), seriale true crime, w tym: Światła, kamera, morderstwo (Cineflix Rights) i Mordercze śledztwa (Cineflix Rights), programy ukazujące walczących z przestępczością funkcjonariuszy, jak: Kłopoty w Bangkoku: tajska policja turystyczna (Blue Ant Media), Więzienie na antypodach (Fred Media), a także uznane przez krytyków produkcje fabularne oparte na prawdziwych wydarzeniach, w tym Szóste przykazanie (Banijay Rights), Des (All3Media International), Polowanie na mordercę (Banijay Rights) oraz Wąż (ITV Studios).

„Jesteśmy dumni, że możemy zaprezentować kanał Viasat True Crime widzom w Polsce, a wkrótce także na naszych pozostałych rynkach”mówi Benjamin Groocock, CEO Viasat World. „Nasza niezależność jako nadawcy pozwala nam ściśle współpracować z lokalnymi operatorami i szybko reagować na potrzeby widzów, dlatego cieszymy się, że CANAL+ został naszym partnerem przy wprowadzaniu Viasat True Crime na polski rynek. Pozyskiwanie jakościowego kontentu jest częścią naszego DNA, a dzięki nowemu kanałowi będziemy mogli opowiadać wiele różnych gatunkowo historii, jednocześnie oferując fanom true crime kompleksowe zestawienie dramatów, dokumentów opartych na faktach i programów opowiadających o prawdziwych przestępstwach. A wszystko to w jednym miejscu” dodaje Groocock.

Viasat True Crime dołączy do szerokiej oferty kanałów Viasat World, wiodącej międzynarodowej firmy medialnej, której polskie portfolio obejmuje znane kanały tematyczne Polsat Viasat Explore, Polsat Viasat History i Polsat Viasat Nature, a także kanał serialowy segmentu premium Epic Drama.

źródło. Viasat True Crime

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *