MediaPlatforma Canal+/ Canal+ PolskaZapowiedzi TV

W Canal+ online w grudniu dwa wspaniałe, familijne filmy o przyjaźni psa i człowieka

Nie bez przyczyny mówi się, że pies jest najlepszym przyjacielem człowieka.  W serwisie CANAL+ online w grudniu zobaczymy dwa fantastyczne, mądre filmy z futrzastymi bohaterami w rolach głównych. Niezwykłego podróżnika i wschodzącą gwiazdę Internetu — Lampo poznamy w opowieści O PSIE, KTÓRY JEŹDZIŁ KOLEJĄ, produkcji CANAL+, którą już można oglądać w serwisie. Nowe przygody najsłynniejszego owczarka szkockiego – Lassie będzie można śledzić w filmie: LASSIE. NOWE PRZYGODY. W prezencie od CANAL+ online na Święta – premiera 26.12.

 

Już od 15 tys. lat pies towarzyszy człowiekowi. Jest obrońcą, ratownikiem, stróżem, terapeutą. Trwa wiernie przy człowieku, daje radość, czułość, a w oczach ma wypisaną miłość. Wie o tym na pewno każdy, komu przyszło dzielić życie z tym wspaniałym stworzeniem. Zupełnie zasłużenie czworonożny kompan zyskał miano najlepszego przyjaciela człowieka. Nie dziwi więc fakt, że stał się również bohaterem wielu opowieści, zarówno literackich, jak i filmowych. Już w grudniu dwa fantastyczne filmy o psach zadebiutują w serwisie CANAL+ online i z pewnością umilą niejeden chłodny wieczór.

Mikołajkowym prezentem dla wszystkich miłośników czworonogów jest najnowsza ekranizacja słynnego opowiadania dla dzieci autorstwa Romana Pisarskiego. O PSIE, KTÓRY JEŹDZIŁ KOLEJĄ, który rozsadził polski BOX OFFICE gromadząc w salach kinowych ponad 720 000 widzów, właśnie trafił do oferty serwisu. Co ciekawe, słynny Lampo, w którego przygodach zaczytywaliśmy się w szkole, nie był tylko wytworem wyobraźni autora. W latach 50. ubiegłego wieku faktycznie pewien pies samodzielnie podróżował pociągami, przez co stał się najczęściej opisywanym i fotografowanym zwierzęciem tamtych czasów. Niestety w 1961 roku pupil zginął potrącony przez pociąg i został pochowany pod akacją rosnącą przy stacji, a rok później postawiono mu pomnik. Ten właśnie pies stał się inspiracją książkowego Lampo, którego historia trafiła również na ekrany. Tylko z pozytywniejszym finałem niż ten, znany z literackiego pierwowzoru.

Z kolei 26.12, w świąteczny poranek, CANAL+ online zaprosi na najnowszą odsłonę przygód Lassie — LASSIE. NOWE PRZYGODY. Uroczy owczarek również ma swój literacki pierwowzór. Został stworzony przez amerykańskiego pisarza Erica Knighta, który opisał przygody psa w powieści „Lassie, wróć!”. W filmowej wersji Lassie pojawiła się już w 1943 roku i od tamtej pory nakręcono kilkanaście produkcji opowiadających o losach czworonoga.

O PSIE, KTÓRY JEŹDZIŁ KOLEJĄ, już dostępne. Premiera na CANAL+ PREMIUM 25.12 o godz. 20:00.

Życie Zuzi, córki Piotra pracującego na kolei, zmienia się nie do poznania, kiedy wkracza w nie cudowny Lampo. To wyjątkowy owczarek, którego ciągłe wyprawy pociągiem stają się sensacją i hitem internetu. Pies szybko zostaje najlepszym przyjacielem dziewczynki mającej poważne problemy z sercem. Niestety o sławę Lampo zazdrosny staje się dyrektor stacji kolejowej i robi wszystko, żeby pozbyć się psa ze swojego miejsca pracy. Kiedy mu się to udaje, rozdzielona z ukochanym pupilem Zuzia zaczyna chorować. Chociaż wszyscy starają się jej pomóc, szybko staje się jasne, że tylko bliskość i przyjaźń czworonoga mogą być lekarstwem, którego dziewczynka tak bardzo potrzebuje. W filmie wystąpili: Liliana Zajbert w roli Zuzi, Mateusz Damięcki wcielający się w Piotra, tatę dziewczynki, Monika Pikuła, Adam Woronowicz, Maksymilian Zieliński oraz Mila Jankowska.

LASSIE. NOWE PRZYGODY, premiera 26.12 o godz. 11:00 w CANAL+ PREMIUM oraz w serwisie CANAL+ online.

Akcja filmu rozgrywa się w letnie wakacje. W tym roku Flo nie chce rozstawać się z ukochanym psem Lassie. Zamiast spędzić wczasy na Gran Canarii z rodzicami, chłopiec i jego kudłaty towarzysz wyruszają wraz z przyjacielem rodziny Gerhardem w podróż na farmę ciotki. Kobieta mieszka tam ze swoimi dziećmi i sunią rasy Jack Russell Terrier. Kiedy Flo i nowi znajomi dowiadują się o znikających w wiosce psach, postanawiają się tym zainteresować. Prawdziwe zmartwienie przychodzi, gdy tracą z oczu Lassie i ukochaną suczkę cioci. Okazuje się, że ktoś włamał się do domu i porwał małego czworonoga! Trójka przyjaciół wraz ze szczęśliwie znalezioną Lassie wyrusza na poszukiwanie złodziei i ratunek małego pieska.W obsadzie: Nico Marischka, Anna Lucia Gualano, Pelle Staacken, Katharina Schüttler, Justus von Dohnányi oraz Maike Jüttendonk.

Przeczytaj więcej o psich bohaterach w serwisie CANAL+ online.

foto. fot. Hubert Komerski, prod. Canal+, dystr. Kino Świat 2023

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *