W placówkach Poczty Polskiej zakupiono już ponad 50 tys. dekoderów

Blisko 400 tys. wniosków o dofinansowanie do zakupu odbiornika cyfrowego złożono dotychczas w placówkach Poczty Polskiej. Klienci coraz częściej decydują się także na pozyskanie urządzenia umożliwiającego odbiór nowego standardu telewizyjnego w urzędach i filiach Spółki. Poczta Polska sprzedała dotychczas ponad 50 tys. dekoderów, a liczba ta z każdym dniem rośnie.

 

Poczta Polska uruchomiła obsługę wniosków o dofinansowanie do zakupu odbiornika 21 marca br., w związku ze zmianą standardu nadawania naziemnej telewizji cyfrowej. Korzystając z rozwiniętej infrastruktury narodowego operatora pocztowego, dysponującego siecią kilku tysięcy placówek na terenie całego kraju, Klienci mogą blisko, szybko i wygodnie zawnioskować o świadczenie w formie bonu.

Zawnioskowanie o świadczenie na zakup odbiornika cyfrowego możliwe jest albo przez Internet, za pośrednictwem strony albo w placówkach Poczty Polskiej, zlokalizowanych na terenie całego kraju. Zdecydowanie najpopularniejszym wśród Polaków sposobem na uzyskanie świadczenia na zakup odbiornika cyfrowego, umożliwiającego odbiór telewizji naziemnej w wersji DVB-T2/HEVC, jest wizyta w urzędzie pocztowym lub jego filii.

– Polacy niezmiennie chętnie odwiedzają placówki pocztowe, gdzie mogą uzyskać pomoc w wypełnianiu wniosku, który następnie szybko, na miejscu, rozpatrujemy. Dzięki wprowadzeniu do naszej oferty urządzeń umożliwiających odbiór nowego standardu telewizji, Klienci nie muszą już szukać sklepów z elektroniką. W urzędach i filiach Poczty można zatem załatwić wszystko podczas jednej wizyty – blisko, szybko i wygodniezaznacza Daniel Witowski, rzecznik prasowy Poczty Polskiej.

Dofinansowanie do zakupu odbiorników cyfrowych uzależnione jest od rodzaju odbiornika i wynosi 250 zł w przypadku telewizora i 100 zł w przypadku dekodera. Przejście ze standardu DVB-T na DVB-T2/HEVC odbywało się regionami, etapowo. Ostatnie przełączenie nastąpiło 27 czerwca br. w północno-wschodniej część kraju i objęło województwa: warmińsko-mazurskie, podlaskie, mazowieckie i lubelskie. Osoby, które utraciły możliwość odbioru telewizji, wciąż jeszcze mogą zawnioskować o dofinansowanie do zakupu odbiornika cyfrowego, program dofinansowania trwać będzie do końca bieżącego roku.

Foto: Poczta Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *