W weekend mecze UEFA EURO 2020 zgromadziły miliony widzów

W piątek, 2 lipca według *MOR w TVP1 i TVP Sport 8 mln widzów obejrzało w momencie najwyższej oglądalności mecz Belgia-Włochy. Średnio spotkanie na obu antenach oglądało 6,8 mln osób. Według **NAM w piątek TVP1 z udziałami na poziomie 12,7% była stacją pierwszego wyboru, a w sobotę i niedzielę liderem wśród wszystkich stacji telewizyjnych została TVP2, uzyskując odpowiednio 9,7% i 8,5% udziałów. W TOP 10 najliczniej oglądanych programów weekendu aż 8 należało do anten TVP. W sobotę, 3 lipca rekordowe udziały 0,36% od początku nadawania zanotował kanał TVP 4K.

 

Wśród najpopularniejszych pozycji weekendu znalazły się mecze Euro 2020 transmitowane na antenach Telewizji Polskiej. Według NAM w piątek, 2 lipca spotkanie Belgia – Włochy zgromadziło w TVP1, TVP Sport i TVP 4K średnio 4,3 mln osób przy łącznych udziałach 35,7%. Tego dnia najwyższe od początku roku udziały dzienne 4,96% uzyskało TVP Sport.

Na drugim miejscu znalazł się mecz rozgrywany w sobotę, 3 lipca pomiędzy Anglią a Ukrainą. To spotkanie według MOR przyciągnęło do Jedynki i TVP Sport łącznie 5,7 mln osób, a w piku 6,6 mln widzów. Z kolei według NAM mecz w TVP1, TVP Sport i TVP 4K obejrzało średnio 3,6 mln osób przy udziałach 32,4%.

W niedzielę, 4 lipca hitem dnia był koncert Wakacyjnej Trasy Dwójki w Żywcu. Muzyczne wydarzenie obejrzało w TVP2 według MOR średnio ponad 2 mln widzów, a według NAM 1,6 mln widzów przy udziałach na poziomie 14,1%.

*MOR – Model Oglądalności Rzeczywistej
**NAM – Nielsen Audience Measurement

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *