BadaniaMediaPolsat

Wakacje dla Polsatu! Stacja z najwyższą średnią widownią w lipcu i sierpniu br.

Telewizja Polsat liderem wakacyjnej widowni. W lipcu i sierpniu bieżącego roku stacja była bezkonkurencyjna, wygrywając w obu grupach audytoryjnych.

Polsat jest najchętniej oglądaną telewizją w czasie wakacji nieprzerwanie od 2014 roku. Tegoroczne letnie miesiące również może zaliczyć do bardzo udanych. Stacja wygrała z konkurencją w obu grupach audytoryjnych. W grupie 4+ Polsat osiągnął udziały w rynku na poziomie 10,2% i wyprzedził kolejno TVN 8,9%, TVP1 8,3% i TVP2 6,4%. Wśród widzów w przedziale 16-49 również nie miał sobie równych notując 11,5% udziałów, przy 11,1% TVN-u, oraz 5,5% TVP2 i 5,2% TVP1.

Na bardzo dobry wakacyjny wynik Polsatu największy wpływ miała świetna oferta rozrywkowa oraz transmisje z Lotto Eurovolley Poland 2017 czyli Mistrzostw Europy w siatkówce mężczyzn.

Największą widownię zgromadziły mecze Polaków z Serbią (3 mln), Estonią (3 mln), Słowenią (2,9 mln) i Finlandią (2,5 mln). 2,5 miliona widzów oglądało lipcowy XXIII Festiwal Kabaretu w Koszalinie i Świętokrzyską Galę Kabaretową, którą pokazaliśmy 25 sierpnia.

Dużą widownię na antenie Polsatu zgromadziły również koncerty. Ponad 2,7 miliona widzów obejrzało Festiwal Weselnych Przebojów z Mrągowa (18 sierpnia), 2,1 miliona Disco Hit Festival Kobylnica 2017 (7 lipca), a 1,9 miliona koncert „Przebój lata RMF FM i Polsatu” – 27 sierpnia br.

(dane: Nielsen Audience Measurement)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *