Walka Artur Szpilka – Dereck Chisora w TVP Sport

Artur Szpilka zmierzy się z Dereckiem Chisorą 20 lipca w londyńskiej O2 Arenie. Transmisję z bardzo ważnej walki Polaka będzie można zobaczyć od godz. 20:15 w TVP Sport, aplikacji mobilnej i TVPSPORT.PL. Na gali w stolicy Wielkiej Brytanii zawalczą również Dillian Whyte i David Allen.

 

 

Polak przygotowuje się do pojedynku z Chisorą pod okiem nowego trenera Romana Anuczina. Szpilka chciał dużych wyzwań, a takim będzie walka z Brytyjczykiem, który w przeszłości mierzył się m.in. z Witalijem Kliczką, Tysonem Furym, Davidem Hayem, Kubratem Pulewem i Carlosem Takamem.

35-letni pięściarz najlepsze lata ma za sobą, ale nadal jest groźny. Pod koniec ubiegłego roku przegrał przez nokaut w jedenastej rundzie z Dillianem Whytem. W tym roku walczył z Albańczykiem Senadem Gashim. Wygrał jednogłośnie na punkty (100-90, 99-91, 100-91).

Dla Szpilki gala w Londynie będzie powrotem na zawodowe ringi. Polak nie walczył od listopadowego pojedynku z Mariuszem Wachem, który wygrał na punkty. Wcześniej pewnie pokonał Dominicka Guinna.

Gala w Londynie będzie bardzo mocno obsadzona. Walką wieczoru będzie pojedynek Whyte’a z Oscarem Rivasem. Na ringu w O2 Arenie rękawice skrzyżują też David Allen i David Price.

Karta walk: 

19:00: Charlie Duffield – Dan Azeez

20:00: Richard Riakporhe – Chris Billam-Smith

21:00: Lawrence Okolie – TBA (przeciwnik do ustalenia)

22:00: Derek Chisora – Artur Szpilka 

23:00: Dave Allen – David Price

00:00: Dillian Whyte – Oscar Rivas


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *