Sport w TVTVP

Walka Sulęcki – Rosado w TVP1 i TVP Sport

Promotor Eddie Hearn ogłosił na konferencji prasowej, że zwycięzca walki pomiędzy Maciejem Sulęckim (27-1, 11 KO) i Gabrielem Rosado (24-11-1, 14 KO) zaboksuje o mistrzostwo świata WBO kategorii średniej z Demetriusem Andrade.

 

Mistrzem świata WBO w limicie 160 funtów jest Demetrius Andrade (27-0, 17 KO). Sulęcki był już przymierzany do walki z nim w styczniu, ale wówczas team Andrade wybrał Artura Akawowa.

Hearn potwierdził, że zwycięzca pojedynku Sulęcki vs Rosado stanie do walki z Andrade w czerwcu na gali, której wydarzeniem wieczoru miałby być debiut pod szyldem DAZN Giennadija Gołowkina (38-1-1, 34 KO). Wśród potencjalnych rywali Kazacha wymienia się Kamila Szeremetę (19-0, 4 KO).

Gala DAZN w Filadelfii będzie zatem dla Sulęckiego ostatnim krokiem przed starciem o mistrzostwo świata. Ale musi to być krok zwycięski. “Striczu” wraca na amerykańskie ringi po blisko rocznej przerwie. W kwietniu 2018 roku, w Nowym Jorku przegrał jednogłośnie na punkty z Danielem Jacobsem.

Transmisja pojedynku Sulęcki – Rosado w nocy z piątku na sobotę (15/16 marca) w TVP 1, TVP Sport, na TVPSport.pl i w aplikacji mobilnej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *