Walka Sulęckiego w TVP1 i TVP Sport

Niepokonany Maciej Sulęcki (26-0, 10 KO) zmierzy się w sobotnią noc 28 kwietnia z byłym mistrzem świata – Danielem Jacobsem (33-2, 29 KO) – w głównej walce wieczoru podczas gali w Nowym Jorku. Transmisja z Barclays Center w TVP Sport, aplikacji i SPORT.TVP.PL (od 01:00) i w TVP1 (03:45).

 

 

28-latek z Warszawy przystąpi do najpoważniejszego wyzwania w zawodowej karierze. Starty na profesjonalnych ringach rozpoczął w 2010 roku i do tej pory wygrał wszystkie pojedynki. W 2014 roku efektownie znokautował byłego mistrza Europy – Grzegorza Proksę. Dwa lata później rozprawił się z niebezpiecznym Amerykaninem meksykańskiego pochodzenia – Hugo Centeno Juniorem.

Pochodzący z Brooklynu Jacobs jest starszy o dwa lata i ma za sobą mistrzowską przeszłość. W latach 2014-2017 był mistrzem świata federacji WBA w kategorii średniej (z limitem do 72,6 kg). W marcu ubiegłego roku skrzyżował pięści z Giennadijem Gołowkinem, przegrywając jednogłośnie na punkty. Między liny powrócił osiem miesięcy później, rozprawiając się z Luisem Ariasem. Najważniejszą batalię wygrał jednak w 2011 roku, nokautując chorobę nowotworową. Cierpiał na raka tkanki kostnej.

– Sulęcki będzie się bił, ma duże umiejętności i jest zdeterminowany, co czyni go niebezpiecznym. Muszę wznieść się na wyżyny, żeby nie zrujnować planów zapanowania w kategorii średniej – mówił "Człowiek Cudu" na konferencji prasowej.

Również z szacunkiem o przeciwniku wypowiadał się Polak. – Człowiek wielkiej wiary, charakteryzujący się niezwykłą odpornością psychiczną. Miał już nigdy nie stanąć w ringu, ale poszedł pod prąd, bił głową w mur i... rozbił tę zaporę. Chcę pójść śladami Andrzeja Gołoty, który po spektakularnych wojnach z Riddickiem Bowe'em stał się gwiazdą. Jednak u mnie będzie szczęśliwe zakończenie – mówił w rozmowie ze SPORT.TVP.PL 

Zwycięzca zostanie obowiązkowym pretendentem WBA do mistrzowskiej potyczki. Superczempionem tej organizacji pozostaje Kazach Gołowkin, który kolejny występ zaliczy 5 maja w Las Vegas.

Ponadto podczas nocy boksu w Nowym Jorku kibice zobaczą rywalizację wagi ciężkiej pomiędzy faworytem gospodarzy Jarrellem Millerem i Johannem Duhaupasem z Francji. O dwa mistrzowskie trofea w kategorii lekkiej powalczą panie – ikona kobiecego boksu Katie Taylor zmierzy się z Argentynką Victorią Noelią Bustos.

Transmisja w TVP1, TVP Sport, aplikacji i SPORT.TVP.PL.

Zobacz także

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.