Wanda Zwinogrodzka gościem specjalnym Pegaza

W środę 20 września gościem specjalnym Pegaza w TVP Kultura będzie Wanda Zwinogrodzka, wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego, która opowie o idei i przebiegu zakończonej właśnie Ogólnopolskiej Konferencji Kultury.
 
W dniach 4-18 września w 5 miastach Polski (Wrocław, Lublin, Gdańsk, Kraków, Bytom) odbyła się Ogólnopolska Konferencja Kultury – multidyscyplinarny projekt powstały z myślą o poznaniu, przedyskutowaniu oraz realizacji potrzeb polskich środowisk artystycznych.
Prelegenci i uczestnicy konferencji brali udział w panelach poświęconych muzyce, kulturze ludowej, sztukom wizualnym, tańcowi i teatrowi. Omawiali kluczowe zagadnienia związane z aktualnym stanem kultury w Polsce, jak na przykład relacja między twórcą a państwem, wsparcie prywatnego i państwowego mecenatu i sposoby na socjalne zabezpieczenie artystów.
Dopełnieniem rozmowy z Panią Minister będzie debata, w której wezmą udział Artur Szklener, dyrektor Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina, etnolog Jagna Knittel, historyk sztuki – prof. Andrzej Szczerski, choreograf i tancerz Jacek Przybyłowicz oraz Paweł Łysak, dyrektor Teatr Powszechnego w Warszawie.
TVP Kultura, Pegaz, środa 20 września, godz. 22:20

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *