PolecaneSport w TVTVN Discovery Polska

Warner Bros. Discovery przedłużyło prawa do US Open do 2027 roku! (wideo)

Jeden z najważniejszych turniejów tenisowych świata – US Open – będzie w Polsce transmitowany na antenach Eurosportu i w Playerze do 2027 roku! Warner Bros. Discovery przedłużyło prawa do pokazywania nowojorskiego turnieju na 45 rynkach w Europie, w tym w Polsce. To efekt pięcioletniej umowy z United States Tennis Association (USTA).

 

– Warner Bros. Discovery i United States Tennis Association (USTA) nawiązały nowe porozumienie dotyczące pokazywania US Open na 45 rynkach w Europie*

– Wszystkie mecze ze wszystkich kortów dostępne będą na antenach Eurosportu oraz w Eurosporcie Extra w Playerze

– Podczas US Open 2022 Warner Bros. Discovery osiągnęło rekordowy poziom zaangażowania użytkowników na swoich platformach i istotnie powiększyło widownię turnieju

Porozumienie obejmuje prawa do relacji na żywo oraz skrótów wszystkich meczów ze wszystkich kortów. Transmisje będą w całości dostępne w Eurosporcie Extra w Playerze jako uzupełnienie obszernych relacji na antenach Eurosportu 1 i Eurosportu 2. W niektórych krajach – w tym w Polsce – Warner Bros. Discovery będzie miało możliwość pokazania wybranych meczów w kanałach ogólnodostępnych, aby dotrzeć do możliwie największej liczby fanów tenisa. Nowe partnerstwo oznacza, że Eurosport będzie pokazywał ostatni turniej Wielkiego Szlema w roku przez ponad 25 lat – po raz pierwszy relacje z Flushing Meadows wyemitowano w 2001 roku.

Bardzo się cieszę mogąc ogłosić przedłużenie praw do jednego z najważniejszych turniejów tenisowych na świecie. W ubiegłym roku US Open oglądała rekordowa liczba widzów, podobnie było podczas tegorocznego Australian Open. Tenis przyciąga miliony fanów i jestem pewny, że w kolejnych latach będą oni wraz z nami podziwiać gwiazdy tenisa podczas US Open na antenach Eurosportu i w Playerze – podkreślił Bogdan Czaja, Dyrektor Eurosportu w Polsce i Group Vice President Programming & Operations TVN Warner Bros. Discovery.

W ostatnich latach turnieje tenisowego Wielkiego Szlema na antenach TVN Warner Bros. cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Ubiegłoroczne US Open miało rekordową oglądalność na antenach Eurosportu, a transmitowany równolegle w TVN i Eurosporcie 1 finał kobiet Iga Świątek – Ons Jabeur śledziło średnio aż 2,65 mln widzów, co jest najlepszym wynikiem w historii wielkoszlemowych relacji w Polsce. Z kolei rozgrywane w styczniu 2023 Australian Open osiągnęło najwyższą średnią oglądalność w historii transmisji z Melbourne.

 

 

Kolejnym turniejem Wielkiego Szlema na antenach Eurosportu oraz – w całości i bez reklam w Eurosporcie Extra w Playerze – będzie Roland-Garros. Paryski turniej zostanie rozegrany od 28 maja do 11 czerwca.

Eurosport 1 i Eurosport 2 to główne kanały sportowe Warner Bros. Discovery w Polsce. Z kolei Eurosport Extra w Playerze to platforma dająca pełny dostęp do kanałów telewizyjnych, a także ogrom dodatkowego kontentu. Przez cały rok fani sportu mogą oglądać tam tysiące godzin transmisji z najważniejszych wydarzeń sportowych świata. Filarami oferty Eurosportu są m.in. trzy turnieje tenisowego Wielkiego Szlema; sporty zimowe, w tym skoki narciarskie i narciarstwo alpejskie; żużel na czele z cyklem Speedway Grand Prix; wyścigi kolarskie w tym wielkie toury; europejskie puchary w piłce ręcznej; snooker; sporty motorowe; wspinaczka sportowa i igrzyska olimpijskie.

Eurosport Extra dostępny w serwisie player.pl to niezrównana oferta dla fanów sportu. Pakiet obejmuje kanały linearne Eurosport 1 i Eurosport 2 oraz dodatkowe ekskluzywne transmisje, równoległe live streamy z najważniejszych wydarzeń, bogatą kolekcję VOD i obszerne archiwum treści sportowych. Użytkownicy Eurosportu Extra zyskują również dostęp do ogromnej biblioteki najlepszych filmów i seriali, tytułów Player Original, programów rozrywkowych, edukacyjnych, treści lifestyle, motoryzacyjnych, kontentu dla dzieci oraz newsów.

 

*porozumienie nie obejmuje Austrii, Francji, Hiszpanii, Niemiec, Wielkiej Brytanii i Irlandii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *