“Wataha” najchętniej wybieranym serialem w serwisie HBO GO

Kończący się powoli rok 2020 obfitował w HBO GO w nowości z wielu różnych gatunków filmowych. Były wśród nich m.in. produkcje obyczajowe, kryminalne, fantasy, komediowe czy dokumentalne. Nieustająco z każdym miesiącem biblioteka serwisu powiększa się o nowe tytuły zarówno filmowe, jak i serialowe. W 2020 roku użytkownicy mieli do wyboru szeroki wachlarz tytułów. Jakie filmy i seriale widzowie najczęściej wybierali z oferty HBO GO?

 

Najchętniej oglądanym serialem w mijającym 2020 roku w HBO GO na podstawie danych z okresu styczeń-listopad w Polsce okazała się Wataha. Polska produkcja HBO Europe, nagrodzona m.in. Orłem w kategorii najlepszy serial fabularny za trzeci sezon w reżyserii Kasi Adamik i Olgi Chajdas, zajęła pierwsze miejsce w rankingu. Na drugiej pozycji znalazł się nominowany do Emmy oraz Złotych Globów serial HBO Westworld, czyli mroczna odyseja  o narodzinach sztucznej świadomości i ewolucji grzechu, a trzecie miejsce zajęła ekranizacja bestsellerowej powieści Stephena Kinga Outsider.

TOP 10 oglądalności HBO GO w Polsce w 2020 roku – seriale*:

 1. Wataha
 2. Westworld
 3. Outsider
 4. Wychowane przez wilki
 5. Czarnobyl
 6. Gra o tron
 7. Od nowa
 8. Nowy papież
 9. Ślepnąc od świateł
 10. Zero Zero Zero

Z bogatej kolekcji filmów z biblioteki HBO GO w Polsce widzowie najczęściej wybierali produkcję Quentina Tarantino Pewnego razu… w Hollywood z Leonardo DiCaprio oraz Bradem Pittem w rolach głównych, a zaraz po nim najczęściej sięgali po film Aquaman, w którym w tytułową postać wciela się Jason Momoa. Na trzeciej pozycji uplasowały się natomiast Narodziny gwiazdy z Lady Gagą i Bradley’em Cooperem.

TOP 10 oglądalności HBO GO w Polsce w 2020 roku – filmy*:

 1. Pewnego razu… w Hollywood
 2. Aquaman
 3. Narodziny gwiazdy
 4. Czarownica 2**
 5. Avengers: Koniec gry**
 6. Men in Black: International
 7. Spider-Man: Daleko od domu
 8. Shazam!
 9. Bad Boys for Life
 10. Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda

Wśród seriali dokumentalnych najchętniej oglądaną produkcją w Polsce w HBO GO w 2020 roku okazał się być serial HBO McMiliony, czyli nieprawdopodobna acz prawdziwa historia kradzieży 24 milionów dolarów z loterii Monopoly organizowanej przez sieć McDonald’s w latach dziewięćdziesiątych. Na kolejnych miejscach pod względem oglądalności znalazły się: nagrodzony Emmy Leaving Neverland przybliżający widzom historię dwóch mężczyzn, którzy jako dzieci przyjaźnili się z Michaelem Jacksonem, oraz serial HBO Przysięga, przedstawiający historię organizacji NXIVM, której założyciel i kilku członków zostało oskarżonych o handel ludźmi i wymuszenia haraczy.

TOP 5 oglądalności HBO GO w Polsce w 2020 roku – seriale dokumentalne*:

 1. McMiliony
 2. Leaving Neverland
 3. Przysięga
 4. Agenci chaosu
 5. Przeklęty: Życie i śmierci Roberta Dursta

Na pierwszym miejscu rankingu filmów dokumentalnych znalazł się film w reżyserii zdobywcy Oscara Petera Jacksona I młodzi pozostaną. To dokument, w którym filmowiec, wykorzystując nowoczesne technologie, odrestaurował archiwalne nagrania sprzed 100 lat, aby pokazać historię I wojny światowej. Na drugim miejscu w zestawieniu znalazł się film HBO Co się wydarzyło 11 września przybliżający dramatyczne wydarzenia, które rozegrały się 11 września 2001 roku w Nowym Jorku. Trzecim najczęściej oglądanym tytułem był dokument Banksy: Sztuka wyjęta spod prawaprzedstawiający fenomen Banksy’ego – jednego z najbardziej kontrowersyjnych streetartowych twórców na świecie. Na czwartej pozycji w tym zestawieniu znalazł się polski film dokumentalny HBO Europe o odwadze, miłości i pasji – Lekcja miłości. Film ten opowiada historię Joli – kobiety, która po 45 latach małżeństwa znajduje w sobie siłę, żeby odejść od męża, zacząć życie od nowa i cieszyć się każdą jego chwilą.

TOP 5 oglądalności HBO GO w Polsce w 2020 roku – filmy dokumentalne*:

 1. I młodzi pozostaną
 2. Co się wydarzyło 11 września
 3. Banksy: Sztuka wyjęta spod prawa
 4. Lekcja miłości
 5. Postprawda: Dezinformacja i koszt fake newsów

 

*Rankingi na podstawie danych z okresu: styczeń-listopad 2020 r.

** Pozycje aktualnie niedostępne w serwisie HBO GO.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *