Sport w TVTVP

Weekend Gwiazd NHL w TVP Sport

Gdzie obejrzeć Weekend Gwiazd ligi NHL? Transmisje będzie można obejrzeć w TVP Sport, TVPSPORT.PL i aplikacji mobilnej. W nocy z piątku na sobotę Konkurs Umiejętności – All Star Skills, a dobę później Mecz Gwiazd – All Star Game.

 

 

 

 

Tradycja rozgrywania meczu gwiazd sięga 1947 roku. Z krótką przerwą w latach 1951-1952 aż do 1968 roku aktualny mistrz mierzył się z zespołem najlepszych hokeistów z pozostałych klubów. W 1969 roku pojawił się podział geograficzny na Zachód i Wschód. Zawodników wybierają w głosowaniu kibice.

W tym roku najlepszych gościć będzie St. Louis, czyli miasto zdobywców ostatniego Pucharu Stanleya, zespołu Blues. Na trybunach Enterprise Center zasiądzie ponad 18 tysięcy kibiców.

25 stycznia o 2:05 czasu polskiego rozpocznie się All Star Skills Competition, czyli konkurs umiejętności. Pokażą się najszybsi (Fastest Skater), najcelniej i najmocniej strzelający (Accuracy Shooting, Hardest Shot) oraz najlepiej broniący (Save Streak). Po raz pierwszy fani obejrzą konkurencję Shooting Stars, w której hokeiści będą wystrzeliwać krążki z platformy na wysokości ponad dziewięciu metrów w kierunku celów na lodzie.

W nocy z soboty na niedzielę, również o 2:05, rozpocznie się All Star Game. W półfinałach Dywizja Metropolitalna zmierzy się z Atlantycką, a Pacyficzna z Centralną. Zwycięzcy powalczą w finale. Kapitanami zespołów będą, odpowiednio, David Pastrnak (Boston Bruins), Kris Letang (Pittsburgh Penguins), Nathan MacKinnon (Colorado Avalanche) i Connor McDavid (Edmonton Oilers).

All Star Weekend, szczegóły transmisji:

Data: 24 stycznia (All Star Skills – konkurs umiejętności), 25 stycznia (All Star Game)

Godzina: 2:05

Transmisja: TVP Sport, TVPSPORT.PL, aplikacja mobilna TVP Sport

Komentarz: Patryk Rokicki, Adrian Kowal (24 stycznia), Jacek Laskowski, Adrian Kowal (25 stycznia)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *