Sport w TV

Weekend w Motowizji

Już w najbliższy weekend 27 i 28 maja na torze Nürburgring w Niemczech odbędzie się wyścig 24-godzinny. To jedna z najważniejszych imprez w sezonie sportów motorowych w Europie, której nie można przegapić. Ogromne emocje szykują się również na torze w Poznaniu podczas WMMP. Relację z tego wydarzenia Motowizja pokaże w piątek 26 i sobotę 27 maja.
 

Zdjęcie użytkownika Grzegorz Stapiński.

 
Jeden z trzech najważniejszych wyścigów w Europie.
Historia toru Nürburgring w Niemczech sięga 1927 roku. W przeszłości ścigała się tu również Formuła 1. To obiekt pod każdym względem wyjątkowy. Był wielokrotnie przebudowywany, aktualnie spełnia międzynarodowe standardy i normy bezpieczeństwa. Aż 168 zespołów, na które składają się załogi dwu, trzy i czteroosobowe, rywalizować będzie w 15 kategoriach. Widzowie zobaczą plejadę największych gwiazd i najlepszych kierowców samochodów GT. W wyścigu uczestnicy pojadą m.in. samochodami od popularnych „pucharówek” z napędem na przednią oś oraz profesjonalnymi, piekielnie mocnymi, szybkimi i wytrzymałymi autami GT3.
– 24-godzinny wyścig w Nürburgring to jeden z wielkiej trójki długodystansowych klasyków na starym kontynencie. Obok 24h Spa i oczywiście 24h Le Mans, Nürburgring stanowi obowiązkowy przystanek na motosportowej mapie Europy. Warto przynajmniej raz w życiu zobaczyć ten wyścig
i przeżyć fantastyczne emocje
przekonuje Łukasz Siudak komentator Motowizji.
Ogromne emocje podczas wyścigu w Motowizji
Wszyscy, którzy nie mogą osobiście pojawić się w górach Eifel, będą mogli śledzić zmagania kierowców na antenie Motowizji, która pokaże najważniejsze momenty wyścigu. W trakcie transmisji będziemy przekazywać kluczowe informacje dotyczące wydarzeń na Północnej Pętli. Pokażemy widzom jak wyglądał przebieg rywalizacji w imprezach towarzyszących długodystansowemu klasykowi m.in. 3 i 4 odsłonie Audi Sport TT Cup z udziałem Polki Gosi Rdest, a także kolejnej rundy WTCC. Tylko w Motowizji widzowie zobaczą specjalne sprawozdanie z trwającego 3 godziny wyścigu klasków.
– Jako fan zabytkowej motoryzacji, obok takiego wydarzenia nie mogę przejść obojętnie. Sam przejazd klasykiem lub youngtimerem po Północnej Pętli, bez względu na markę pojazdu, to niesamowite przeżycie, a co dopiero ściganie! dodaje Łukasz Siudak z Motowizji.
Na relacje z wyścigu 24h Nürburgring zapraszamy w sobotę, o godz. 15.00 oraz o godz. 20.00.
W niedzielę będziemy ponownie na żywo na torze od godz. 13.30.
Wyścigowe Motocyklowe Mistrzostwa Polski na torze Poznań
Najszybsi zawodnicy na najmocniejszych, ponad dwustukonnych maszynach ponownie staną do walki o tytuł motocyklowego mistrza Polski. Choć tor Poznań, na którym odbędzie się pierwsze starcie, znają jak własną kieszeń, tym razem czeka ich jednak dodatkowe wyzwanie. Pierwsza runda WMMP odbędzie się bowiem razem ze zmaganiami europejskich mistrzostw Alpe Adria, które dodatkowo przyciągną do stolicy Wielkopolski bardzo szybkich rywali z zagranicy. Jak z obroną tytułu w najbardziej prestiżowej klasie Superbike poradzi sobie Paweł Szkopek? Czy w mniejszych kategoriach objawi się kolejny talent na miarę mistrzostw świata?
Widzowie przekonają się oglądając relację w Motowizji w piątek 26 maja, o godz. 13.30 oraz w sobotę 27 maja, o godz. 12:30.
Zawody komentować będzie znany wszystkim głos z MotoGP – Mick Fijałkowski. Transmisję z I i II rundy WMMP oraz z rundy Mistrzostw Europy Alpe Adria dla Motowizji przygotowuje Livemotorsport.tv.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *