Weekend z TVN Turbo

Chciałbyś zmienić coś w swoim samochodzie? A może masz auto, które niczym się nie wyróżnia, wyposażenie pozostawia wiele do życzenia. Zawsze można do niego coś dołożyć! Grzegorz Duda w programie „101 gadżetów motoryzacyjnych” zabierze nas w świat nowoczesnych technologii. A może potrzebujesz nowego samochodu, jednak Twój budżet nie pozwala na zakup auta z salonu? Tu z pomocą rusza Adam Kornacki w premierowym odcinku „Zakupu kontrolowanego za granicą”. Natomiast w „Najnowszych premierach motoryzacyjnych”, zobaczymy najbardziej ekscytujące premiery ostatnich miesięcy. W sobotę w TVN Turbo doradzimy, przetestujemy i podzielimy się najnowszymi informacjami z rynku motoryzacyjnego.

 

 

 

 

 

Niedziela będzie pełna emocji, prawdziwych akcji. Pokażemy życie za kratami, wypadki drogowe, przykre incydenty, życie codzienne służb, które ratują nas z opresji. „Służby ratownicze” dostaną wezwanie do nieprzytomnego czterolatka. „Służba więzienna” będzie musiała poradzić sobie z osadzonym, który zagrozi samookaleczeniem. Pracownicy „Pomocy drogowej 24h” dostaną wezwanie by usunąć ciężarówkę, która uderzyła w słup trakcyjny, linia wysokiego napięcia stanowić będzie realne zagrożenie…

W podróży samochodem przydają się różnorodne akcesoria, które mogą nie tylko umilić czy ułatwić jazdę, ale niejednokrotnie uratować nas z opresji. W niedzielę o 12.30, w programie „101 gadżetów motoryzacyjnych” Grzesiek Duda doradzi nie tylko jak poszerzyć funkcjonalność samochodu, ale także jak zadbać o nasze bezpieczeństwo i wygodę. W nowym programie zaprezentuje, zamontuje i przetestuje wszystkie najnowsze gadżety związane ze światem motoryzacji.

W pierwszym odcinku Grzesiek zdradził jak ułatwić sobie załadunek dachu, zaprezentował do czego prywatnie używa powerbanków, doradził jak zregenerować pióra wycieraczek i pokazał jak wygodnie zdrzemnąć się w trasie.

W co jeszcze warto zainwestować? W kolejnym odcinku prowadzący przetestuje kosmiczny uchwyt na telefon z ładowarką indukcyjną, sprawdzi gadżety parkingowe i pokaże, jak dzięki klemie z wbudowanym pokrętłem oszczędzić sobie pracy przy odpalaniu auta po dłuższym postoju. Pokażemy rozwiązania dla fanów nocnych eskapad, jak w motoryzacji wykorzystać prywatną latarnię LED? Jakie gadżety ułatwią nam parkowanie i sprawią, że stanie się ono przyjemniejsze również w garażach podziemnych? Zaproponujemy kilka rozwiązań, od odbojnic i przyklejanych stoperów, przez semaforek – czujnik z sygnalizacją świetlną. Zobaczymy jak zapobiec uszkodzeniom rantów drzwi oraz sprawdzimy, jak wypadnie test oczyszczaczy powietrza. Czy specjalny chemiczny filtr zneutralizuje więcej zanieczyszczeń niż filtr kabinowy?

Adam Kornacki i jego ekipa od wielu sezonów z sukcesami pomagają klientom znaleźć wymarzone auto na trudnym polskim rynku samochodowym. Teraz podejmują kolejne wyzwanie! Tym razem poszukają najlepszych okazji w Niemczech, Holandii, Włoszech i USA. „Zakup kontrolowany za granicą”, to nowy projekt, który premierowo na antenie zobaczymy w sobotę, 7 marca, o godz. 12.30.

W pierwszym odcinku Adam odwiedzi USA, jego zadaniem będzie znalezienie klasycznego, europejskiego cabrio z mocnym silnikiem i luksusowo wyposażonym dla Pawła. Budżet na ten zakup wynosi 50 tys. zł. Na co trzeba uważać, sprowadzając samochód ze Stanów?

Po raz drugi przygotowaliśmy dla Was ranking najważniejszych premier motoryzacyjnych.  Siedemdziesiąt samochodów zostanie poddanych ocenie najlepszych ekspertów TVN Turbo. Wśród nich pojawią się m.in. Adam Kornacki, Patryk Mikiciuk, Robert Michalski czy Grzegorz Duda.

Będzie szybko, drogo, tanio, wysoko i oczywiście zgodnie z ostatnimi trendami – elektrycznie. Rynek codziennie jest zasypywany nowościami motoryzacyjnymi. W rankingu pokażemy najbardziej ekscytujące premiery ostatnich miesięcy oraz modele, które dopiero czekają na oficjalny debiut. Jakiego rodzaju samochód otrzyma tytuł „Najlepszej premiery motoryzacyjnej?” Pierwszy ranking już 7 marca, w sobotę, o godz. 17.00.

Prawdziwe akcje ratowników i zagrożenia, z którymi codziennie mierzą się służby ratownicze – to będzie trudny wyścig z czasem, który nie jest sprzymierzeńcem w walce o ludzkie życie.

W drugim odcinku Lotnicze Pogotowie Ratunkowe zostanie wezwane do nieprzytomnego czterolatka, który doznał ataku drgawek. Ratownicy MOPR z Mikołajek wyruszą na poszukiwanie starszego mężczyzny, któremu podczas pływania w jeziorze zabrakło sił w okolicach jednej z platform ratunkowych. Ochotnicza Straż z Niepołomic wyjedzie do zdarzenia drogowego, w którym auto dachowało i wpadło do głębokiego rowu. W Bieszczadach ratownik GOPR zostanie wezwany do wsparcia akcji poszukiwawczej Lotniczego Pogotowia Ratunkowego z Sanoka. Kobieta zasłabła na jednym z leśnych szlaków… Czy ratownicy zdążą na czas, żeby udzielić pomocy poszkodowanym? „Służby ratownicze” na antenie w niedzielę, o godz. 18.00.

„Służba więzienna” to niepowtarzalna okazja, żeby zobaczyć jak naprawdę wygląda życie za kratami. W drugim sezonie programu zobaczymy rzeczywistość nowych zakładów karnych, z perspektywy pracujących tam funkcjonariuszy. Jak zachować zimną krew?

Na jakie próby wystawiani są pracownicy zakładów karnych?W Czerwonym Borze przyjrzymy się pracy funkcjonariuszy oddziałowych i dowódcy zmiany. W tym więzieniu karę odbywa wielu skazanych za poważne przestępstwa, jeden z osadzonych zagrozi samookaleczeniem z powodu odwołanego widzenia. W Inowrocławiu przyjrzymy się kontroli więźniów, którzy wrócą z pracy wykonywanej poza murami zakładu półotwartego. W Nowym Wiśniczu strażnicy kontrolujący poszczególne cele, wykryją próbę samodzielnego wytwarzania alkoholu.

Wypadki drogowe – dla jednych przykre incydenty, których za wszelką cenę starają się uniknąć, dla innych codzienność.

Z czym pracownicy MPK Lublin zmierzą się w kolejnym odcinku? Poproszą Ryszarda o pomoc przy usunięciu słupa trakcyjnego, w który uderzyła wcześniej odholowana ciężarówka – linia wysokiego napięcia stanowi realne zagrożenie. W Zakopanem Kuba zostanie wezwany przez miejscowych taksówkarzy, którzy dostrzegli wydachowanego Opla w rowie. Marek i Darek ze Starogardu wyruszą do zestawu pilnie wymagającego holowania, ale plany pokrzyżuje im informacja o pobliskim wypadku busa. W niedzielę o 11:45 zobaczymy finał tych akcji.

Samochody to przedmiot pożądania wielu z nas. Budzą wiele emocji, dają wiele możliwości, podnoszą prestiż i często są bardzo drogie. Powoduje to, że wielu polskich kierowców musi realizować swoje marzenia motoryzacyjne szukając okazji na aukcjach internetowych czy w komisach. Jak spośród wielu gratów wyłowić coś naprawdę godnego uwagi?

W kolejnym odcinku „Wojen samochodowych” Pawła Misztę i Grzegorza Szafrańskiego czeka wiele wyzwań. Czy mając w ręku 9000 złotych uda im się kupić ciekawe modele i ubić na nich interes? Paweł trafi na podniszczonego, ale wciąż sprawnego technicznie Mercedesa klasy S, a Przemek postanowi mu odpowiedzieć zakupem miejskiego Audi A3. Czyj biznesplan okaże się skuteczniejszy? Przekonamy się w TVN Turbo, w niedzielę, o 13.45.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *