BadaniaMediaTVP

Weekendowe główne wydania „Wiadomości” liderem programów informacyjnych na rynku

W miniony weekend widzowie licznie oglądali główne wydania „Wiadomości”, które znalazły się na pierwszym miejscu wśród wszystkich programów emitowanych w TVP w weekend. W niedzielę, 28 maja „Wiadomości” w TVP1 oglądało aż 1,5 mln widzów, przy udziałach na poziomie 14,4% – program znalazł się w TOP10 programów na rynku telewizyjnym. Przez cały weekend główne wydania „Wiadomości” emitowane w TVP1, TVP Info i TVP Polonia wygrały z wieczornymi programami informacyjnymi konkurencji. Sukces odniósł serial TVP1 „Kres niewinności” z oferty wiosennej ramówki TVP – w momencie najwyższej oglądalności serial oglądało prawie 1,5 mln widzów.

 

W piątek, 26 maja główne wydanie „Wiadomości” emitowane w TVP1, TVP Info i TVP Polonia obejrzało prawie 1,9 mln widzów (udział 20,3%), w sobotę, 27 maja liczba widzów wyniosła 1,7 mln (udział na poziomie 20,6%). Niedzielne „Wiadomości” obejrzało łącznie na trzech antenach 2 mln widzów przy udziale na poziomie 19,3%.

W niedzielę, 28 maja TVP1 wyemitowała czwarty, ostatni odcinek serialu „Kres niewinności”, serial pokazywany w majowe niedzielne wieczory cieszył się dużym zainteresowaniem widzów. Najliczniej widzowie obejrzeli odcinek wyemitowany 7 maja – średnio ponad 1,3 mln widzów (udziały 9,6%), a w momencie najwyższej oglądalności prawie 1,5 mln widzów. Cały sezon serialu średnio oglądało prawie 1 mln widzów, przy średnich udziałach na poziomie 7,9%.

W piątek, 26 maja Telewizja Polska wyemitowała widowisko muzyczne poświęcone mamom w dniu ich święta. Transmisję koncertu „Nie ma jak u mamy” w TVP1 oglądało prawie 560 tys. widzów (7,7%).


Dane: Nielsen Media

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *