Wesele w Kinie Letnim Telewizji Kino Polska (wideo)

W piątek, 16 sierpnia o godzinie 21:00, Kino Polska zaprezentuje w Kinie Letnim Wesele, pełnometrażowy debiut Wojciecha Smarzowskiego, który uczynił z niego jednego z najpopularniejszych polskich reżyserów. Pokaz odbędzie się na Placu Grunwaldzkim w Gdyni. Wstęp bezpłatny.

 

 

 

Weselejest gorzką wiwisekcją polskiego charakteru i świetnie uwydatnia narodowe wady. Gdy na weselu córki bogatego chłopa z ambicjami zabawa rozkręca się na całego, ułożony świat całej rodziny zaczyna się walić… Film zdobył wiele nagród na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, m.in. Nagrodę Specjalną Dziennikarzy i Jury (dla Wojciecha Smarzowskiego) oraz nagrodę w kategorii najlepsza pierwszoplanowa rola męska (dla Mariana Dziędziela).

W ramach Kina Letniego telewizja Kino Polska pokaże w sumie 18 polskich filmów. Do 13 września pokazy będą odbywać się w każdy piątek o godz. 21:00 na Placu Grunwaldzkim w Gdyni. Od 16 do 21 września, czyli już w trakcie 44. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, filmy będą emitowane codziennie o godz. 20:00.

 

 

Kino Letnie Telewizji Kino Polska odbywa się pod patronatem Urzędu Miasta Gdyni(www.gdynia.pl). Sponsorem wydarzenia jest Ziaja(www.ziaja.com). Partnerami imprezy są: Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni (www.festiwalgdynia.pl),ChaiKola(www.chaikola.com) i Hotel Mercure w Gdyni. Patroni medialni to: portalTrójmiasto.pl (www.trojmiasto.pl), Radio Gdańsk(www.radiogdansk.pl) i Co Jest Grane 24 (www.cojestgrane24.wyborcza.pl).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *