Więcej filmów z HDR10+

Samsung Electronics i amerykańska firma Universal Pictures Home Entertainment (UPHE) zapowiedziały wprowadzenie na rynek filmów zremasterowanych zgodnie ze specyfikacją technologii HDR10+.

 

HDR10+ (High Dynamic Range 10+) to wprowadzony przez Samsung Electronics standard wideo oparty na otwartym dostępie do kodu źródłowego. Pozwala uzyskać poprawę wrażeń z oglądania treści wideo, dzięki zwiększeniu jasności scen jasnych i większej głębi ciemnych barw. Tym samym widzowie mogą cieszyć się niezwykłą jakością obrazu HDR.

W ramach współpracy Samsung Electronics i UPHE będą prowadzić wspólne działania, aby zapewnić szeroki wybór nowych wersji filmów z technologią HDR10+, gwarantując widzom najlepsze możliwe wrażenia na różnych ekranach.

Cieszymy się, że możemy współpracować z Samsung Electronics przy rozwoju standardu HDR10+. Ta przełomowa technologia w połączeniu z ogromnym wyborem tytułów wytwórni Universal, dostępnych zarówno na nośnikach fizycznych, jak i cyfrowo, zapewni widzom niezrównane wrażenia wizualne – powiedział Michael Bonner, Executive Vice President, Digital Distribution, UPHE.

Zapoczątkowaliśmy nową erę jakości obrazu dzięki technologii HDR10+, która zapewnia widzom wzmocnione, realistyczne wrażenia podczas oglądania – powiedział Hyogun Lee, Executive Vice President of R&D Team, Visual Display Business w Samsung Electronics. Wykorzystując tą wyjątkową technologię i doświadczenie Samsung Electronics nadal będziemy rozwijać współpracę z kluczowymi partnerami, takimi jak Universal, aby zapewnić użytkownikom możliwie najlepsze treści HDR.

Od momentu powołania HDR10+ LLC w sierpniu 2017 roku Samsung Electronics współpracuje z różnymi firmami, takimi jak studia filmowe i operatorzy OTT, przewodząc w dziedzinie technologii HDR nowej generacji i rozbudowując ekosystem. Poza Koreą, Japonią i USA Samsung będzie nadal rozwijać standard HDR10+ oraz program certyfikacji w innych krajach na całym świecie.

W ramach programu certyfikacji urządzeń i filmów z HDR10+ udostępniane są szczegółowe specyfikacje dotyczące technologii i testów oraz dostarczane jest logo certyfikacji wydawane przez niezależne laboratorium badawcze. Za korzystanie z logo i technologii nie są pobierane opłaty. Dodatkowe informacje dostępne są na stronie www.hdr10plus.org.

Universal Pictures Home Entertainment (UPHE – www.uphe.com) jest oddziałem Universal Filmed Entertainment Group (UFEG). UFEG zajmuje się produkcją, nabywaniem, sprzedażą i ogólnoświatową dystrybucją rozrywki filmowej na różnych nośnikach na potrzeby kina, rozrywki domowej, telewizji i innych platform dystrybucyjnych oraz produktów konsumenckich, gier interaktywnych i rozrywki na żywo. Struktura firmy obejmuje Universal Pictures, Focus Features, Universal Pictures Home Entertainment, Universal Brand Development, Fandango oraz DreamWorks Animation Film and Television. UFEG wchodzi w skład NBCUniversal, jednej z czołowych światowych firm medialnych i branży rozrywkowej zajmujących się rozwojem, produkcją i marketingiem rozrywki, wiadomości oraz informacji dla globalnej publiczności.  NBCUniversal jest właścicielem i operatorem cennego portfela sieci informacyjnych i rozrywkowych, czołowej wytwórni firmowej, firmy produkcji telewizyjnej, czołowej grupy stacji telewizyjnych, światowej sławy parków rozrywki oraz pakietu czołowych firm internetowych. NBCUniversal jest spółką zależną Comcast Corporation.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *