Więcej żużla w WP SportoweFakty

Serwis WP SportoweFakty współpracuje z platformą nc+ przy transmisjach z PGE Ekstraligi. Przed każdą kolejką w Wirtualnej Polsce pokazywany jest magazyn zapowiedzi Speedway+, a potem skróty meczów transmitowanych w nc+. Dodatkowo, internauci mogą na żywo brać udział w sondach. WP pozyskała także prawa do transmisji szwedzkiej ligi żużlowej od spółki Spring Media, będzie jedynym oficjalnym nadawcą w Polsce.

 

 

Obie redakcje poszerzą ofertę dla kibiców żużla. W serwisie pojawią się programy wideo realizowane przez platformę. Będą to magazyn zapowiedzi Speedway+, który jest emitowany przed rozpoczęciem kolejki meczów PGE Ekstraligi oraz Internet Mini Highlights, prezentujący skróty z meczów kolejek żużlowej Ekstraligi. W trakcie relacji na żywo transmitowanych na kanałach nc+ redakcja WP SportowychFaktów będzie organizować sondy dotyczące meczów.

WP SportoweFakty od lat popularyzują żużel, w którym Polacy osiągają ogromne sukcesy. Dzięki współpracy z PGE Ekstraligą i nc+ tworzymy komplementarne, angażujące środowisko dla fanów tej dyscypliny. Łączymy tym samym świat dużego i małego ekranu, wykorzystując multiscreening. Udostępniamy użytkownikom przestrzeń do interakcji w internecie z tym, co dzieje się na żywo w telewizjimówi Michał Chabas, dyrektor zarządzający obszaru sport w WP.

Zakres współpracy przewiduje również udział dziennikarzy w programach obu redakcji. Dotyczy to magazynu „Bez Hamulców” realizowanego przez WP oraz formatu nc+ „Magazynu PGE Ekstraliga”. Na łamach WP SportowychFaktów występują komentatorzy Marcin Majewski i Tomasz Gollob.

Jednocześnie WP SportoweFakty zostały jedynym oficjalnym nadawcą transmisji na żywo szwedzkiej ligi żużla Elitserien, która cieszy się w Polsce sporym zainteresowaniem. W szwedzkich rozgrywkach w tym roku wzięło udział już 25 polskich żużlowców, a największą gwiazdą ligi jest Bartosz Zmarzlik. Już teraz transmisje szwedzkiej ligi żużla przyciągają ponad 20 tys. widzów.

WP SportoweFakty to najpopularniejszy serwis sportowy w Polsce, który powstał w społeczności żużlowej. Codziennie prezentuje najważniejsze informacje z kraju i ze świata, relacje, komentarze i wywiady. Fani żużla to najbardziej zaangażowani użytkownicy serwisu. W sezonie czytelników tej dyscypliny jest więcej, niż piłki nożnej (dane wewnętrzne). W czerwcu 2019 roku serwis odwiedziło 6,5 mln realnych użytkowników (badanie Gemius/PBI).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *