Wieczór wyborczy „Polska Wybiera – Eurowybory 2019” na antenie Polsat News

Już w niedzielę, 26 maja, prosto ze studio Polsat News o godzinie 19:50 rozpocznie się wieczór wyborczy „Polska Wybiera – Eurowybory 2019”. Program poprowadzą Dorota Gawryluk i Bogdan Rymanowski.

 

 

Już za 5 dni, w najbliższą niedzielę, Polki i Polacy zadecydują kto będzie ich reprezentować w Parlamencie Europejskim. W Polsat News wieczór wyborczy 26 maja rozpocznie się już o godzinie 19:50. Godzinę później, gdy będą przedstawiane pierwsze szacunkowe wyniki, program „Polska Wybiera – Eurowybory 2019” będzie transmitowany równolegle również na antenie Telewizji Polsat. Wieczór wyborczy poprowadzą Dorota Gawryluk i Bogdan Rymanowski.

W programie zobaczymy również dane statystyczne dotyczące głosowania, które przedstawi Michał Stela, a wieści z mediów społecznościowych i gorące komentarze internautów przedstawi Piotr Witwicki. Do prezentacji wykorzystane zostaną obecnie najnowocześniejsze narzędzia technologii telewizyjnej do tzw. storytelling-u czyli: grafiki AR a także Virtual Window.

Program będzie realizowany za pośrednictwem kamer automatycznych. Dzięki czemu widzowie dostaną szybko pełną wiedzę w jak najbardziej atrakcyjnej pod kątem wizualnym formie.

Prowadzący w trakcie wieczoru wyborczego będą łączyć z reporterami Polsat News w sztabach wyborczych by na żywo zobaczyć reakcje na pierwsze szacunkowe wyniki. W studio nie zabraknie również rozmów z gośćmi, a wśród nich – politycy i eksperci.

Wieczór wyborczy „Polska Wybiera – Eurowybory 2019” będzie transmitowany do północy. Zaraz po nim do godziny 0:40 wydanie specjalne „Obrazu Dnia”, w którym temat wyborów będzie również nr 1. Następne szacunkowe dane wyborcze widzowie Polsat News zobaczą już w poniedziałek od godziny 6:00 w porannym paśmie „Nowy Dzień z Polsat News”.

Dane exit poll oraz late poll na potrzeby wyborów do Parlementu Europejskiego dostarczy Polsat News firma Ipsos. Opracowane wyniki będą zawierały informacje o:

  • procentowym poparciu dla ogólnopolskich komitetów wyborczych w skali całego kraju,
  • podziale mandatów oraz frekwencji,
  • kandydatach, którzy zdobyli mandaty w PE.

Ponadto przedstawiona zostanie symulacja podziału mandatów do Sejmu RP gdyby wybory odbyły się 26 maja.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *