Wieczór wyborczy w TVN24 i na tvn24.pl

W najbliższą niedzielę – 21 października – pierwsza tura wyborów samorządowych. Polacy wybiorą radnych, wójtów, burmistrzów i prezydentów. W TVN24 i na portalu tvn24.pl zaprezentujemy sondaże, komentarze i wszystkie najświeższe informacje. Na wieczór wyborczy zapraszamy w niedzielę od 20:45.

 

 

Tuż po zakończeniu ciszy wyborczej podamy sondażowe wyniki wyborów. Badanie zostanie przeprowadzone przed 1170 losowo wybranymi lokalami wyborczymi. Ankieterzy firmy Ipsos poproszą osoby, które oddały głos, o wypełnienie krótkiej ankiety.

Wieczór wyborczy w TVN24 i tvn24.pl

W niedzielę kulisy wieczoru wyborczego będzie można śledzić w TVN24 już od godziny 20.15. Wszystkie informacje przedstawią Marta Kuligowska i Rafał Wojda.

Wieczór wyborczy w TVN24 od 20.45 poprowadzi Anita Werner. Będziemy transmitować przemówienia najważniejszych polityków, przedstawimy nastroje panujące w poszczególnych sztabach z 10 miast.

Pierwsze podsumowanie i ocenę sondażowego wyniku będą komentować goście Justyny Pochanke.

Następnie pojawią się goście Moniki Olejnik, Konrada Piaseckiego i Małgorzaty Łaszcz. Szczegółowe analizy wyników sondażowych przestawi w wirtualnym studio TVN24 Igor Sokołowski, a Radosław Mróz będzie przez cały wieczór zbierał reakcje polityków z całego kraju i komentarze internautów.

Więcej pieniędzy na wybory

21 października w wyborach samorządowych wybierzemy blisko 47 tysięcy radnych gmin, powiatów i sejmików wojewódzkich oraz prawie 2,5 tysiąca wójtów, burmistrzów i prezydentów miast.

Do głosowania w wyborach, które odbędą się w 26 983 obwodach głosowania, uprawnionych jest ponad 30,24 mln osób.

Na organizację wyborów samorządowych przewidziano około 455 mln zł, czyli prawie dwa razy więcej niż w wyborach w 2014 r. Szefowa Krajowego Biura Wyborczego Magdalena Pietrzak tłumaczyła, że wzrost kosztów spowodowany jest m.in. zwiększeniem liczby osób zaangażowanych w obsługę wyborów, a także przekazaniem gminom większych niż dotychczas środków na organizację.

źródło: tvn24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *