Wieczór wyborczy w TVN24 i tvn24.pl

W niedzielę 4 listopada odbędzie się druga tura wyborów samorządowych. Polacy wybiorą wójtów, burmistrzów i prezydentów w 649 gminach i miastach. W TVN24 i na tvn24.pl zaprezentujemy sondaże, komentarze i najświeższe informacje. Na wieczór wyborczy zapraszamy w niedzielę od godziny 20.40.

[AdSense-A]

W 649 gminach i miastach odbędzie się druga tura wyborów samorządowych, gdyż w pierwszym głosowaniu żaden z kandydatów na wójta, burmistrza czy prezydenta miasta nie otrzymał ponad połowę ważnych, oddanych głosów.

[AdSense-B]

W niedzielę lokale wyborcze będą otwarte w godzinach od 7 do 21. Tuż po zakończeniu ciszy wyborczej podamy wyniki sondażu exit poll, który zostanie przeprowadzony przez firmę Ipsos w Krakowie, Gdańsku i Kielcach.

Ankieterzy Ipsos będą pracowali przed 130 obwodowymi komisjami wyborczymi. W Gdańsku i Krakowie przed 50, a w Kielcach przed 30. Łącznie przeprowadzą blisko 15 000 wywiadów.

Wieczór wyborczy w TVN24 od godziny 20.40 poprowadzi Grzegorz Kajdanowicz. Reakcje powyborcze przedstawi Radosław Mróz.

[AdSense-C]

Goście Konrada Piaseckiego i Małgorzaty Łaszcz w specjalnych wydaniach “Kawy na ławę” i “Loży prasowej” skomentują sondażowe wyniki i dokonają pierwszego podsumowania.

Wyniki I tury wyborów samorządowych

W pierwszej turze wybrano 1826 wójtów, burmistrzów, prezydentów miast. Nie wybrano włodarzy w 2 gminach, w których zarejestrowano tylko 1 kandydata. Kandydaci ci w wyniku głosowania nie uzyskali więcej niż połowy ważnie oddanych głosów i w takiej sytuacji – zgodnie z Kodeksem wyborczym – wyboru wójta lub burmistrza dokonają tam rady gmin.

W tegorocznych wyborach samorządowych wybierano łącznie 46 tysięcy 747 radnych wszystkich szczebli. W skali kraju w wyborach do sejmików PiS zdobył 254 mandaty, Koalicja Obywatelska uzyskała 194 mandaty, PSL – 70, Bezpartyjni Samorządowcy – 15, a SLD-Lewica Razem – 11.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *