Wielka walka o mistrzostwo świata Muay Thai na gali One FC: For Honor

W majówkę oczy fanów MMA skierowane będą na Dżakartę – właśnie w stolicy Indonezji odbędzie się bowiem kolejna gala One FC z wybornie zapowiadającym się pojedynkiem Sam-A Gaiyanghadao vs Jonathan Haggerty. 3 maja na żywo wyłącznie w Fightklubie.

 

Gaiyanghadao to legendarny weteran tajskiej sceny Muay Thai. W ciągu trwającej 25 lat kariery stoczył ponad 400 walk, a mistrzowskie pasy zdobywał dla kilku federacji i w kilku kategoriach wagowych. Z kolei pochodzący z Wielkiej Brytanii Haggerty uznawany jest za jednego z najzdolniejszych fighterów młodego pokolenia na Wyspach. W Indonezji szykuje się więc swoiste starcie pokoleń, stawką którego będzie pas mistrza świata Muay Thai w wadze muszej!

W innym równie interesująco zapowiadającym się pojedynku rękawice skrzyżują ikona japońskiego MMA, Yushin Okami i Kiamrian Abbasov z Kyrgistanu. Pierwszy z nich to fighter walczący na największych ringach świata, swoje trzy ostatnie pojedynki stoczył w UFC – wygrał z nich z Dhiego Limą oraz przegrał z Ovincem St. Preuxem i Alexeyem Kunchenko. 37-latek w zawodowym oktagonie występował już blisko 50 razy i pochwalić może się imponującym dorobkiem 35-12-0. Abbasov o podobnych wynikach może na razie pomarzyć, choć jego dotychczasowa kariera rozwija się w znakomitym tempie. Po wypłynięciu na szerokie wody w Rosji, 25-latek z Biszkeku kontynuuje dobrą serię na międzynarodowych arenach. W ubiegłym roku debiutował w federacji One i choć na gali Visions of Victory przegrał z Luisem Santosem, już pół roku później nie dał szans Agilanowi Thaniemu. W Dżakarcie Kirgiz będzie chciał kontynuować swój zwycięski marsz.

Równie dużych emocji powinniśmy spodziewać się po starciu Tetsuya Yamada vs Marat Gafurov, w końcu w oktagonie zobaczymy dwie wielkie gwiazdy wagi piórkowej. Japończyk wygrał swoje dwa ostatnie pojedynki na galach One – w maju 2018 roku rozprawił się z Erikiem Kellym, a półtora miesiąca później nie dał szans Rafaelowi Nunesowi. W sumie w całej karierze Yamada triumfował już 26 razy i w piątek na pewno będzie chciał dopisać do statystyk kolejną wiktorię. Z takim samym celem do Dżakarty przyjeżdża jednak również Gafurov. Rosjanin będzie chciał ponadto zmazać plamę za ostatnią porażkę z września ubiegłego roku. Na gali One FC: Conquest of Heroes „Kobra” musiał uznać wyższość Koyomiego Matsushimy. Czy tym razem zrewanżuje się jego rodakowi?

Pełna karta walk gali One FC: For Honor:
Sam-A Gaiyanghadao vs Jonathan Haggerty
Yushin Okami vs Kiamrian Abbasov
Tetsuya Yamada vs Marat Gafurov
Yodpanomrung Jitmuangnon vs Tyler Hardcastle
Priscilla Hertati Lumban Gaol vs Nou Srey Pov
Thank Le vs Yusup Saadulaev
Paul Lumihi vs Sunoto
Dae Hwan Kim vs Ayideng Jumayi

One FC: For Honor / 3 maja, godz. 14.00 na żywo w Fightklubie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *