Wielkanoc barwnych opowieści w RMF Classic

Na Święta Wielkanocne dziennikarze RMF Classic przygotowali kolorowy jak pisanki zestaw tematów i zaprosili do rozmów niezwykle barwne postaci.

 

Już w Wielki Piątek wieczorem historyk i teolog Paweł F. Nowakowski, autor książki „Maria Magdalena” opowie o tej najbardziej tajemniczej kobiecie w Biblii. A przed snem posłuchamy wspólnie muzyki ze spektaklu „Requiem pour L”, w którym artyści z całego świata spotkali się wokół „Requiem” Mozarta.

W Wielką Sobotę Artur Andrus zaprosi na przedświąteczną rozmowę z… Zającem. Tak koledzy nazywają znakomitego muzyka jazzowego i aranżera – Wojciecha Karolaka.

W Niedzielę rano odwiedzimy Pelplin, gdzie w Muzeum Diecezjalnym przechowywana jest unikatowa Biblia Gutenberga a w pracowni introligatorskiej powstają faksymilia i artbooki inspirowane Pismem Świętym.

O pomocy humanitarnej i medycznej dla ludności w Tanzanii opowie doktor Bartłomiej Guzik, który wraz ze swoimi studentami jeździ na misje medyczne w ramach projektu „Doctors Africa”.
Tulipany i ich niezwykłe odmiany, to temat rozmów z holenderskimi ogrodnikami i spacer po ich kolorowych ogrodach.

Także w niedzielę zapraszamy do posłuchania opowieści o polskich badaniach archeologicznych na Wyspie Wielkanocnej i zajrzenia za kulisy spektaklu „Jesus Christ Superstar” w warszawskim Teatrze Rampa. A na dobranoc zabrzmi Andrea Bocelli i jego album „Si”, czyli 16 oryginalnych kompozycji, celebrujących miłość, rodzinę, wiarę i nadzieję.

Wielkanocny Poniedziałek rozpocznie spotkanie z wokalistą Igorem Herbutem, który opowie o świątecznych tradycjach jego rodzinnej Łemkowszczyzny.

Lany Poniedziałek to dobry pretekst do rozmów o wodzie. Podczas spaceru po dawnej łódzkiej elektrowni, a dziś Centrum Nauki i Techniki EC 1, opowiemy o tym, jaką rolę odgrywa woda w procesie produkcji energii elektrycznej. Tuż potem spotkanie z pasjonatami, którzy w Warszawie rekonstruują dawne łodzie flisackie i organizują spływy po Wiśle.

Pojawi się też propozycja dla miłośników książek – omówienie pięciu najciekawszych pozycji o świątecznych przesądach, zabobonach i gusłach.

Mocnym muzycznym zwieńczeniem świątecznych propozycji będzie specjalny program z okazji 100. rocznicy urodzin Nat King Cole’a prezentujący największe dokonania artysty i ogrom inspiracji, jakie przekazał kolejnym pokoleniom muzyków i wokalistów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *