MediaZapowiedzi TV

Wielkanoc z Telewizją Republika

Telewizja Republika przygotowała wyjątkową ofertę programową na czas Wielkiego Tygodnia. Będzie można obejrzeć zarówno skłaniające do refleksji filmy – w tym ważną premierę, jak i transmisje liturgii i nabożeństw, koncert, a także specjalne – poświęcone świętom Wielkanocnym – wydania lubianych programów. Każdy widz znajdzie coś dla siebie.

 

Już od Wielkiego Czwartku będzie można oglądać transmisje Liturgii Wielkiego Tygodnia, które tradycyjnie są prowadzone z Parafii św. Augustyna w WarszawieNie zabraknie też najważniejszych nabożeństw i celebracji z Rzymu.

Transmitowana będzie Droga Krzyżowa w łączności z papieżem, która po dwóch latach pandemii powraca do Koloseum, a także Msza Święta Zmartwychwstania Pańskiego i błogosławieństwo Urbi et Orbi z Watykanu.

Telewizja Republika codziennie przygotowała rozmowy w studiu z zaproszonymi gośćmi. W tym roku przeżywamy święta Wielkiej Nocy w cieniu wojny na Ukrainie. Nie zabraknie rozważań, które pozwolą nam się zastanowić nad sensem cierpienia oraz znaczeniem Zmartwychwstania Pańskiego.

Zaplanowano też specjalne wydania lubianych przez widzów programów. W piątek w Republice sztuki zobaczymy najsłynniejsze przedstawienia malarskie śmierci Chrystusa, zaś w sobotę w Magazynie filmowym Piotra Goćka poznamy rekomendacje filmów, które warto obejrzeć w święta. W niedzielę w Starciu cywilizacji Tomasz Terlikowski wraz ze swoimi gośćmi poruszy temat bożego planu Zbawienia w kontekście ostatnich trudnych wydarzeń w Ukrainie. Na ten dzień zaplanowano także świąteczne wydanie Politycznej kawy oraz program Postaw na zdrowie, który podejmie temat “Jak przeżyć, a nie przejeść święta”.

Stacja przygotowała też bardzo ciekawe propozycje filmowe. W sobotę rano będzie można obejrzeć  dokument „Siła modlitwy”. To świadectwo Andrzeja Duffeka o wypadku, pobycie w zaświatach, powrocie do życia i wielkiej mocy modlitwy. W niedzielę wieczorem (powtórka w poniedziałek wieczorem) zostanie pokazany film dokumentalny ,,Życie w chmurach”, ukazujący historię wybitnego polskiego pilota w stanie spoczynku – majora Waldemara Kwiatkowskiego.

W Niedzielę Wielkanocną o godz. 18:55 odbędzie się telewizyjna premiera filmu „Powołany”. To dokument fabularyzowany opowiadający o mocy i miłości Pana Boga przejawiającej się przez sakrament kapłaństwa. Film został zrealizowany przez Fundację Filmową Powołany. Reżyserii podjął się Jan Sobierajski.

“Powołany” ukazuje niezwykłą historię spotkania zamożnej rodziny z kapłanem katolickim. Do dobrze sytuowanej rodziny, w celu wizyty duszpasterskiej, przychodzi ksiądz (Marcin Kwaśny). Jest zaproszony przez panią domu (Marta Lewandowska) w ramach “kolędy” parafialnej. W bogatym wnętrzu zastaje również młodego chłopaka (Jakub Dmochowski), wpatrzonego w swojego ojca (Rafał Szałajko), który jest skrajnym antyklerykałem. W trakcie wizyty pojawia się również zbuntowana córka (Paulina Śmigielska), która jest zwabiona przez swoją mamę pod pretekstem pomocy przy zakupach internetowych. W trakcie tej niecodziennej wizyty duszpasterskiej dochodzi do mocnej wymiany zdań i zderzenia światopoglądów. Tematy oscylują wokół siedmiu, głównych posług zleconych kapłanom, takich jak: sakrament Eucharystii, sakrament pojednania i pokuty, chrztu Świętego, głoszenie słowa Bożego, modlitwy o uzdrowienie, egzorcyzmu oraz towarzyszenie osobie umierającej. W czasie poruszanych zagadnień kapłan opowiada niezwykłe, ale prawdziwe historie osób świeckich, które nawróciły się poprzez posługę księży. Są do spektakularne nagrania dokumentalne, w których obserwujemy kompletną przemianę siedmiu osób. Podczas wizyty duszpasterskiej wychodzą tajemnice skrywane między domownikami, które od lat niszczyły relacje rodzinne. Widz zostanie przeprowadzony przez zabawne dialogi oraz chwytające za serce prawdziwe świadectwa. Jak zakończy się konfrontacja poglądów? I czy wizyta kapłana zmieni relacje w tym domu?

W programie Telewizji Republika na święta nie zabraknie także propozycji muzycznej. W poniedziałek o godz. 16.30 będzie można obejrzeć relację z koncertu „Miłość bez jutra. Koncert z okazji 100. rocznicy urodzin Tadeusza Gajcego”. Tadeusz Gajcy – poeta, żołnierz i powstaniec warszawski urodził się sto lat temu, dokładnie 8 lutego 1922 roku. Na początku kwietnia br. w Teatrze Palladium odbył się wyjątkowy koncert w hołdzie poecie. Polscy artyści wykonali utwory, w których nowoczesne interpretacje i autorskie kompozycje muzyczne połączone zostały z wersami Gajcego. Wystąpili: Natalia Niemen, Danuta Błażejczyk, Sylwester Domański, Karolina Cicha, Marcin Styczeń, Marcin Kwaśny, Basia Pospieszalska, Dariusz MALEO Malejonek, Norbert Smoła Smoliński i Miłka Małecka, przy akompaniamencie Orkiestry ART. – G Band pod dyrekcją Artura Grudzińskiego. Koncert poprowadzili Anna Popek i Marcin Kwaśny.

Wielkanoc w Telewizji Republika

14.04 – Wielki Czwartek w Telewizji Republika

Godz. 19.00 Msza Wieczerzy Pańskiej z Parafii św. Augustyna w Warszawie

15.04 – Wielki Piątek w Telewizji Republika

godz. 16.55 – Republika sztuki – Śmierć Chrystusa i sztuka

godz. 17.30 – rozmowa

godz. 17.50 – rozmowa

godz. 19.00 – Transmisja Liturgii Męki Pańskiej z Parafii św. Augustyna w Warszawie

godz. 21.15 – Droga Krzyżowa z udziałem papieża Franciszka – transmisja z Watykanu

16.04 – Wielka Sobota w Telewizji Republika

godz. 7.00 – film ,,Siła modlitwy” (świadectwo Andrzeja Duffeka o wypadku, pobycie w zaświatach, powrocie do życia i wielkiej mocy modlitwy)

godz. 8.00 – rozmowa

godz. 8.20 – rozmowa

godz. 8.55 – reportaż z premiery filmu „Powołany”

godz. 9.15 – Magazyn filmowy Piotra Goćka – odcinek specjalny z rekomendacjami filmów, które warto obejrzeć w święta

godz. 9.40 – reportaż z Muzeum Pisanek

godz.19.00 – Transmisja Liturgii Wigilii Paschalnej z Parafii św. Augustyna w Warszawie

17.04 – Wielkanoc w Telewizji Republika

godz. 8.00 – Starcie cywilizacji – w Niedzielę Wielkanocną Tomasz Terlikowski wraz ze swoimi gośćmi poruszy temat bożego planu Zbawienia w kontekście ostatnich trudnych wydarzeń w Ukrainie

godz. 9.25 – Wielkanocne śniadanie

godz.10.00 – Msza Święta Zmartwychwstania Pańskiego – transmisja z Watykanu

godz.12.00 – Błogosławieństwo Urbi et Orbi 

godz.12.20 – świąteczne wydanie Politycznej kawy

godz.13.10 – premierowy odcinek programu Ameryka, polityka i dolary. Raport z USA

godz. 13.25 – Postaw na zdrowie  – „Jak przeżyć, a nie przejeść święta”

godz. 18.55 – PREMIERA FILMOWA – ,,Powołany” (dokument fabularyzowany opowiadający o mocy i miłości Pana Boga przejawiającej się przez sakrament kapłaństwa)

godz. 20.25 – film ,,Życie w chmurach” (film dokumentalny ukazujący historię wybitnego polskiego pilota w stanie spoczynku – majora Waldemara Kwiatkowskiego)

godz. 21.10  – „Zło dobrem zwyciężaj” – specjalny odcinek programu interwencyjnego Ilony Januszewskiej będzie poświęcony temu, jak Polacy pomagają uchodźcom

18.04 – Poniedziałek Wielkanocny w Telewizji Republika

7.00 –  Transmisja mszy świętej z Jasnej Góry

8.00 – rozmowa

8.25 – rozmowa

16.30 – Miłość bez jutra. Koncert z okazji 100. rocznicy urodzin Tadeusza Gajcego

19.05 – film ,,Życie w chmurach” (film dokumentalny ukazujący historię wybitnego polskiego pilota w stanie spoczynku – majora Waldemara Kwiatkowskiego)

20.00 –  film ,,Powołany” (dokument fabularyzowany opowiadający o mocy i miłości Pana Boga przejawiającej się przez sakrament kapłaństwa)

 

Źródło: niezalezna.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *