Platforma Canal+/ Canal+ PolskaSport w TV

Wielki finał turnieju WTA 500 w Abu Dhabi w Canal+ Sport

O pierwszy tytuł w 2021 roku powalczą Aryna Sabalenka i Veronika Kudermetova. O ile występ w finale Białorusinki nie jest niespodzianką to obecność na tym etapie turnieju Rosjanki na takie miano zasługuje. 46. rakieta rankingu WTA w Abu Dhabi, bez względu na wynik finału, osiagnęła najlepszy rezultat w swojej tenisowej karierze.

W drodze do starcia z Sabalenką pokonała m.in. numer 5 światowego rankingu, Elinę Svitolinę, a w półfinale w dwóch setach odprawiła rozpędzoną Martę Kostyuk. Tym samym Rosjanka przerwała swoją złą passę w półfinałach WTA – jej bilans na tym etapie rozgrywek wynosił 0:4.

W finale Kudermetovą czeka piekielnie trudne zadanie. Sabalenka w całym turnieju przegrała tylko jednego seta, a we wtorek bez problemów wysoko i pewnie wygrała z Marią Sakkari. Białorusinka jest niepokonana od czternastu (!) spotkań. Początek finału w środę o 09:00 w CANAL+ SPORT.

środa, 13 stycznia

Finał WTA 500 w Abu Dhabi: Sabalenka – Kudermetova, CANAL+ SPORT komentarz: Bartosz Ignacik, Tomasz Wiktorowski