Wielki mecz piłkarek! Polska – Brazylia w TVP Sport

Real, Atletico, PSG, Roma – między innymi takie kluby reprezentują Brazylijki, które we wtorek 8 października zagrają w Kielcach w meczu towarzyskim z reprezentacją Polski. W akcji zobaczymy również słynną Martę – sześciokrotnie wybieraną najlepszą piłkarką na świecie.

 

 

 

 

Marta – przez wielu uważana za najlepszą piłkarkę w historii – wygrywała nagrodę dla zawodniczki roku FIFA pięć razy z rzędu, w latach 2006-2010. W 2018 tytuł ten do niej powrócił. 33-latka z 17 golami jest najlepszą strzelczynią w historii mistrzostw świata.

Ale Canarinhas nie opierają swojej siły tylko na piłkarce Orlando Pride. To jedna z najlepszych reprezentacji na świecie, obecnie w rankingu FIFA zajmują 11. miejsce. Celują w medal igrzysk w Tokio, stąd zatrudnienie na stanowisku selekcjonera Pii Sundhage, która dwukrotnie zdobywała olimpijskie złoto z kadrą Stanów Zjednoczonych. W debiucie na ławce Brazylii wygrała towarzysko z Argentyną 5:0.

Polki jeszcze nigdy nie mierzyły się z rywalem z Ameryki Południowej. Mecz z Brazylijkami będzie dla nich sprawdzianem przed startem eliminacji Euro 2021. Już 12 listopada zagrają w Lublinie z Hiszpanią. To spotkanie również pokaże TVP Sport.

Biało-czerwone miały mieć już za sobą jedno spotkanie w eliminacjach, ale wrześniowy mecz z Czechami został odwołany w ostatniej chwili przez… zatrucie pokarmowe, które zdziesiątkowało drużynę rywalek.

Selekcjoner Miłosz Stępiński powołał kadrę bardzo zbliżoną do tej, która miała zagrać z Czechami. Jedynie z powodu kontuzji Kasandrę Parczewską zastąpiła Olha Zubchyk, a Julię Matuschewski – Weronika Zawistowska. W akcji zobaczymy m.in. Katarzynę Kiedrzynek i Paulinę Dudek (PSG), Ewę Pajor i Agatę Tarczyńską (VfL Wolfsburg) czy Aleksandrę Sikorę (Juventus).

Mecz z Brazylią poprzedzi wyjazdowe spotkanie z Cyprem (3 października, 15:00 w Ayia Napie). Zgrupowanie reprezentacji zacznie się już w niedzielę 29 września w Warszawie, a w poniedziałek po południu Polki wylecą do Larnaki.

Mecz towarzyski Polska – Brazylia we wtorek 8 października, od 19:45 tylko w TVP Sport, na TVPSPORT.PL i w aplikacji mobilnej.

 

 

Kadra Polski na mecze towarzyskie z Cyprem (03.10) i Brazylią (08.10):

1. Weronika Zawistowska (Czarni Sosnowiec)
2. Małgorzata Mesjasz (1. FFC Turbine Potsdam)
3. Joanna Olszewska (GKS Katowice)
4. Olha Zubchyk (TME GROT SMS Łódź)
5. Dominika Grabowska (GKS Górnik Łęczna)
6. Małgorzata Grec (GKS Górnik Łęczna)
7. Ewelina Kamczyk (GKS Górnik Łęczna)
8. Nikola Karczewska (GKS Górnik Łęczna)
9. Sylwia Matysik (GKS Górnik Łęczna)
10. Anna Palińska (GKS Górnik Łęczna)
11. Aleksandra Sikora (Juventus FC)
12. Natalia Chudzik (KKPK Medyk Konin)
13. Gabriela Grzywińska (KKPK Medyk Konin)
14. Nikol Kaletka (KKPK Medyk Konin)
15. Natalia Pakulska (KKPK Medyk Konin)
16. Martyna Wiankowska (KKS Czarni Sosnowiec)
17. Anna Szymańska (KKS Czarni Sosnowiec)
18. Paulina Dudek (Paris Saint-Germain)
19. Katarzyna Kiedrzynek (Paris Saint-Germain)
20. Patrycja Balcerzak (SC Sand)
21. Agnieszka Winczo (SC Sand)
22. Ewa Pajor (VfL Wolfsburg)
23. Agata Tarczyńska (VfL Wolfsburg)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *