Wielki Test o Podatkach w TVP1

Udowodnimy, że o podatkach można mówić interesująco i lekko. Już po raz czwarty Ministerstwo Finansów i TVP1 zapraszają na Wielki Test o Podatkach. Swoich sił w studio spróbują dziennikarze, aktorzy, piosenkarze i  sportowcy. Wielki Test można oglądać na żywo na antenie TVP1 i na stronie www.wielkitest.tvp.pl oraz rozwiązywać online.

 

Jak najszybciej i najsprawniej złożyć zeznanie roczne? Co o podatkach wiedzą dzieci? Jakie umiejętności psów przydają się w służbie celno-skarbowej? Na te i inne pytania widzowie znajdą odpowiedzi podczas Wielkiego Testu o Podatkach, który odbędzie się już w środę 18 kwietnia 2018 r. w TVP1 o godz. 20.35.

– Wśród licznych zadań Ministerstwa Finansów jest edukacja  finansowa i podatkowa. Chcemy odczarować świat finansów. Forma zabawy, jaką zapewnia Wielki Test o Podatkach, pozwala ukazać tematykę podatkową w lżejszej formie. Cieszy mnie fakt, że coraz więcej Polaków rozumie związek pomiędzy standardem życia obywateli, a uczciwym płaceniem podatków – mówi minister finansów prof. Teresa Czerwińska.

Uczestnicy programu w studiu oraz widzowie przed telewizorami będą odpowiadać na pytania przygotowane przez Ministerstwo Finansów i zaproszonych specjalistów. Nad poprawnością odpowiedzi czuwają eksperci, wśród nich minister Teresa Czerwińska. Gospodarzami programu są Anna Popek i Przemysław Babiarz. W zmaganiach zobaczymy znanych dziennikarzy, aktorów, piosenkarzy i  sportowców. W studiu zasiądą m.in. Grażyna Wolszczak, Tomasz Stockinger, Izabela Trojanowska, Szymon Kołecki czy Artur Chamski.

Muzyczną oprawę zapewni zespół Kombi, a między kolejnymi rundami pytań widzowie obejrzą felietony, które w atrakcyjny sposób przybliżą podatki.

Wielki Test o Podatkach  to kampania informacyjno-edukacyjna Ministerstwa Finansów i TVP, organizowana od 2015 r. Kolejne testy popularyzują praktyczną wiedzę o podatkach i rozliczeniach podatkowych, a szczególnie o PIT.

Wielki Test o Podatkach 18 kwietnia w TVP1 o 20.35

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *