„Wielki Test. Polacy, którzy zmienili świat” w TVP1

Anna Popek i Przemysław Babiarz zapraszają na „Wielki Test. Polacy, którzy zmienili świat”. W studio TVP swoją wiedzę będą sprawdzać gwiazdy estrady, filmu, sportowcy, dziennikarze i politycy.

Kto wynalazł wycieraczki samochodowe, pneumatyczne amortyzatory, spinacze biurowe i wiele innych przedmiotów, których używamy na co dzień? Okazuje się, że wśród znanych na całym świecie wynalazców i odkrywców jest wiele polskich nazwisk. Co wiemy o nich i ich wynalazkach?
W warszawskim studiu TVP na pytania z tej dziedziny wiedzy będą odpowiadać m.in.: Stanisław Karpiel-Bułecka, Izabela Trojanowska, Marek Kaliszuk, Jarosław Jakimowicz, Michał Szyc, Magdalena Wróbel, Przemysław Cypryański, Katarzyna Trzaskalska, Monika Mazur, Andrzej Supron, Barbara Włodarczyk, Aleksandra Kostka i Bartosz Obuchowicz.

Swoją wiedzę sprawdzą nie tylko aktorzy, sportowcy, politycy i dziennikarze w Warszawie. Jak zawsze na Wielki Test zapraszamy również internautów. Na pytania można odpowiadać na stronie www.wielkitest.tvp.pl oraz na smartfonach i tabletach używając specjalnej aplikacji.
Wielki Test to wyjątkowy konkurs, znakomite widowisko, które jednocześnie daje możliwość poszerzenia wiedzy. Jak zwykle nie zabraknie wielu ciekawostek i dobrej zabawy.

Wielki Test. Polacy, którzy zmienili świat. Środa, 23 maja, godz. 20:55. TVP1

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *