Wielki żużel w Chorzowie! Finał SEC w Eurosporcie 1 i Eurosport Player

W sobotni wieczór na Stadionie Śląskim w Chorzowie odbędzie się wielki finał cyklu Speedway Euro Championship. Duże szanse na tytuł Indywidualnego Mistrza Europy ma Jarosław Hampel, który przed decydującą rundą ma cztery punkty straty do Duńczyka Leona Madsena. Transmisja finału SEC w sobotę od 20:00 w Eurosporcie 1 i Eurosport Player. Znakomitym wprowadzeniem do zawodów będzie półgodzinne studio, które poprowadzi Edward Durda.
 

Fot. SEC

 

Duńczyk Leon Madsen, Polak Jarosław Hampel i Brytyjczyk Robert Lambert – to między tą trójką powinna rozstrzygnąć się walka o zwycięstwo w cyklu Speedway Euro Championship. Hampel znakomicie zaczął rywalizację o tytuł Indywidualnego Mistrza Europy, zdobywając 17 punktów w Gnieźnie. W dwóch kolejnych startach – w Gustrow i Daugavpils – punktował już gorzej. W Niemczech i na Łotwie świetnie spisywał się kolei Madsen, który do finału w Chorzowie przystępuję z czteropunktową przewagą nad Polakiem, a także Lambert, który ma do Hampela zaledwie punkt straty. Polak ma jednak przewagę nad Duńczykiem i Brytyjczykiem – finał SEC zostanie rozegrany na zmodernizowanym Stadionie Śląskim w Chorzowie, gdzie kilkadziesiąt tysięcy kibiców będzie wspierać rodaka.

Bardzo interesująca będzie także walka o miejsce w czołowej piątce, gwarantującej utrzymanie w cyklu. Po trzech rundach zawodników na miejscach 4-9 dzieli zaledwie pięć punktów. Najwyżej sklasyfikowany w tej grupie jest Emil Sajfutdinow. Rosjanin, który zgromadził 30 punktów po zawodach w Daugavpilis odważnie zapowiadał, że jego celem jest walka o miejsce na podium w klasyfikacji generalnej, a nie tylko utrzymanie.

Oprócz fantastycznej oprawy i ponownego widoku żużla na Stadionie Śląskim, kibiców czekają wielkie, sportowe emocje. Transmisja finału Speedway Euro Championship od 20:00 w Eurosporcie 1 i Eurosport Player. Zawody skomentują Jakub Pieczatowski i Michał Korościel, a studio poprowadzi Edward Durda.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *