Wigilia Caritas połączy potrzebujących z polskich miast

24 grudnia w 18 miastach Polski ubodzy, bezdomni i samotni spotkają się przy wigilijnym stole. Coroczna akcja Caritas może zgromadzić niemal 10 tys. osób, dla których to jedyna szansa na wspólny posiłek wigilijny. W tym roku po raz pierwszy Wigilia Caritas odbędzie się na tak dużą skalę. Wigilia Caritas została objęta patronatem Telewizji Polskiej.
 
– Marzeniem każdego z nas jest to, aby każdy mógł spędzić ten szczególny wieczór z najbliższymi przy zastawionym stole. mówi ks. Krzysztof Sroka, zastępca Dyrektora Caritas Polska. – Wiemy jednak, że życie pisze różne scenariusze i nie każdy ma taką szansę. Dlatego już od wielu lat tak ważne dla nas jest to, by stworzyć dla potrzebujących okazję do spotkania przy wigilijnym stole. Cieszymy się, że dzięki wsparciu firmy Selgros możliwa będzie organizacja Wigilii dla tak ogromnej liczby potrzebujących w całej Polsce. – wyjaśnia ks. Sroka.
Cash&Carry przekaże bezpłatnie Diecezjalnym Caritas-organizatorom Wigilii niezbędne produkty spożywcze. Oprócz nich do organizatorów z poszczególnych diecezji i archidiecezji trafią także m.in. naczynia, sztućce i opakowania jednorazowe oraz okolicznościowe torby na prezenty.
– Chodziło nam o to, by bezdomni spotkali się na Wigilii w godnym miejscu, nie na dworcu czy ogrzewalni. Zapraszamy te osoby do symbolicznego Domu, którego na co dzień im brakuje. Dla każdego, bez względu na tożsamość, czekają tam otwarte drzwi i wigilijny stółwyjaśnia ks. Krzysztof Banasik, zastępca Dyrektora Caritas Diecezji Kieleckiej.
W Kielcach Wigilia Caritas odbędzie się już po raz kolejny w Wojewódzkim Domu Kultury, prestiżowym, historycznym budynku w centrum miasta. Spotkanie o godz. 11.00 poprzedzi Msza św. w intencji osób bezdomnych i ubogich w Katedrze. Organizatorzy Wigilii w Kielcach przewidują udział ok. 500 osób potrzebujących.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *