MediaPlay Now TVZapowiedzi TV

Wikingowie wracają do Play Now!

Grudzień w Play Now to czas długo wyczekiwanego powrotu superprodukcji – Wikingowie! Premiera nowego sezonu w czwartek, 5 grudnia o godz 21:00 na kanale History.

 

 

 

 

5 grudnia premierowo można obejrzeć 2 pierwsze odcinki. Kolejne będą pojawiały się co czwartek. Jeżeli ktoś przegapi premierę na kanale, to po premierze jeszcze przez 30 dni będzie mógł obejrzeć każdy odcinek w bibliotece seriali.

Nawet jeśli nie oglądaliście poprzednich sezonów warto będzie rzucić okiem na nowe odcinki. W najnowszym sezonie wyjątkową rolę odegrali polscy artyści. W kluczowych wydarzeniach ostatniego sezonu bohaterom będą towarzyszyć dwa oryginalne utwory wrocławskiego Teatru Pieśń Kozła a w jednej z kompozycji gościnnie pojawi się gościnnie Anna Maria Jopek.

Po wielu zawirowaniach i dramatycznych wydarzeniach, których los nie szczędził bohaterom, Wikingowie podróżują do wcześniej nieznanych sobie miejsc, oddalonych od Kattegat o tysiące kilometrów. Tam spotykają potężnych wrogów i muszą po raz kolejny zmierzyć się z konsekwencjami śmierci Ragnara. Szósty sezon podejmuje wątek sporu między braćmi, z którego Björn wyszedł zwycięsko jako król. Ivar, poszukując sposobu na odcięcie się od przeszłości, trafia na Ruś Kijowską. Lagertha ma własny plan – chce prowadzić spokojne życie na farmie. Niestety nowe zagrożenia pojawiają się niebezpiecznie blisko. Wikingowie prowadzą dalszy podbój Skandynawii. Ubbe i Torvi udają się na Islandię, gdzie ujawniają tajemnice związane ze zniknięciem Flokiego, a Hvitserk prowadzi osobistą wendetę przeciwko Ivarowi.

Twórca serialu „Wikingowie” Michael Hirst poznał twórczość Teatru Pieśń Kozła, jednego z najbardziej nowatorskich zespołów w Europie, dzięki docenionemu przez zagraniczną krytykę przedstawieniu „Return to the Voice” z Fringe Festival w 2014 roku. Na scenie w katedrze św. Idziego w Edynburgu z Teatrem gościnnie wystąpiła wówczas Anna Maria Jopek, a telewizja BBC nakręciła półgodzinny dokument o tym wyjątkowym oratorium o historii Szkocji śpiewanym w języku gaelickim. W ramach prac nad sztuką artyści inspirowali się muzyką celtycką, ale także i wikińską, co szczególnie zwróciło uwagę Hirsta.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *