Platforma Canal+Sieci kabloweSport w TV

Wilki będą straszyć przy jupiterach – 3 mecze żużlowe w Motowizji

Trzy mecze w trzy dni na antenie Motowizji. W piątek i sobotę ekipa Wolfe dostanie szansę rehabilitacji za ostatnie ligowe porażki. W niedzielę możliwości lidera z Opola przetestują Diabły z Landshut.

 

Wilki z Wittstock wciąż nie potrafią odnaleźć się w tegorocznych rozgrywkach. W pięciu dotychczasowych meczach niemiecka drużyna doznała pięciu porażek, wyraźnie odstając od swoich rywali.

– Wciąż nie możemy znaleźć właściwego rytmu. Szukamy różnych możliwości ustawień zawodników, ale ciągle coś zawodzi. Trzeba zapomnieć o ostatnich występach i skupić się na najbliższych domowych spotkaniach. Mamy nadzieję, że w najbliższych meczach u siebie wreszcie poprawimy nasz dorobek – mówi kierownik ekipy Wilków Piotr Jankowski.

Piątkowe spotkanie z łotewskim Lokomotiwem odbędzie się w świetle jupiterów. Gospodarze liczą, że do pozyskanego niedawno Słoweńca Maticia Ivacicia wreszcie formą dostosują się pozostali koledzy. Tyle że rywale z Daugavpils mają solidny zespół, tworzący mieszankę rutyny z młodością. W ostatni weekend nie dali szans zawodnikom z Poznania, wracając do ligowej rywalizacji z przytupem. Teraz będą chcieli popsuć humory zespołowi z Wittstock.

Po punkty do Niemiec przyjadą też żużlowcy z Rzeszowa.

– Zwycięstwo z Wolfe u siebie to była formalność. Teraz trzeba ich pokonać na wyjeździe i piąć się w tabeli. Naszym celem niezmiennie pozostają play-offy
podkreśla menedżer 7R Stolaro Stali Michał Widera.

Dla rzeszowskiej drużyny wygrana na terenie najsłabszej ekipy ligi to obowiązek, ale w pamięci kibice wciąż mają sensacyjną porażkę Żurawi w Wittstock sprzed roku. Stal przyjedzie żądna solidnego rewanżu.

W niedzielę kolejna drużyna spróbuje powalczyć z liderem. Diabły z Landshut są nieobliczalne więc w Opolu możemy się spodziewać interesujących wyścigów. OK Bedmet Kolejarz wygrał dotychczas wszystkie swoje mecze i pewnie przewodzi stawce.

– Mamy świetną atmosferę w drużynie. Każdy sobie pomaga i widać to potem na torze. Nasz cel pozostaje bez zmian czyli awansmówi menedżer opolskiej drużyny Piotr Mikołajczak.

Niemiecki zespół musi wspiąć się na wyżyny swych umiejętności by choć trochę pomieszać szyki faworytom.

NA ŻYWO

MSC Wölfe Wittstock – SK Lokomotiv Daugavpils – piątek, 9 lipca godz. 20:30

MSC Wölfe Wittstock – 7R Stolaro Stal Rzeszów – sobota, 10 lipca godz. 11:45

OK Bedmet Kolejarz Opole – Trans MF Landshut Devils – niedziela, 11 lipca, godz. 11:45

Magazyn 2. Ligi Żużlowej – wtorek, 13 lipca, godz. 21:00

RETRANSMISJE

Retransmisja meczu: MSC Wölfe Wittstock – SK Lokomotiv Daugavpils – poniedziałek 12 lipca, godz. 17.30 

Retransmisja meczu: MSC Wölfe Wittstock – 7R Stolaro Stal Rzeszów – wtorek, 13 lipca, godz. 17.30        

Retransmisja meczu: OK Bedmet Kolejarz Opole – Trans MF Landshut Devils – środa, 14 lipca, godz. 17.30

MAGAZYN 2. LIGI ŻUŻLOWEJ

Odcinek 5 – wtorek, 13 lipca, godz. 21:00

fot. Sandra Rejzner

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *