Sport w TVTVN Discovery Polska

10. edycji biegu Wings for Life w TVN24 i TVN24 GO

Wings For Life 2023. Na ten dzień czekało kilkadziesiąt tysięcy ludzi, którzy w Poznaniu i w innych miastach Europy wezmą udział w słynnym biegu charytatywnym. W stolicy Wielkopolski tradycyjnie już uczestników będzie gonić Adam Małysz w roli kierowcy samochodu pościgowego. O której start? Gdzie transmisja?

 

Od lat częścią rodziny Wings for Life jest TVN24. To na antenie stacji można śledzić zarówno przygotowania do tego wydarzenia, jak i samą rywalizację

“Biegamy dla tych, którzy biec nie mogą” – taka idea przyświeca organizatorom i uczestnikom imprezy. Całkowity dochód z wpisowego (120 złotych od osoby) przeznaczony jest na rozwój badań nad uszkodzonym rdzeniem kręgowym. Początkowo bieg rozpoczynał się nad Jeziorem Maltańskim, a w premierowej edycji udział wzięło nieco ponad tysiąc osób.

Popularność tych nietypowych zawodów szybko rosła i lokalizację startu przeniesiono na Plac Marka na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Osiem tysięcy pakietów przygotowanych na poznańskie zawody sprzedano w ciągu dwóch godzin.

Wings for Life 2023: o której i gdzie 10. edycja?

A niezwykłość tego biegu polega na tym, że jest to rywalizacja bez klasycznej linii mety. Finiszem dla uczestników jest samochód, który wyruszy ze startu pół godziny za zawodnikami. Wynikiem jest nie czas, ale pokonany dystans. Od kilku lat zawodników goni Małysz, który zanim został kierowcą auta pościgowego, sam wziął udział w imprezie i przebiegł 19 kilometrów. Były znakomity skoczek narciarski początkowo ruszy z prędkością 14 km/h, ale co pół godziny będzie ona systematycznie rosła.

Wings for Life World Run to impreza o charakterze międzynarodowym, a stolica Wielkopolski jest jedną z siedmiu lokalizacji w Europie. Zawodnicy punktualnie o godzinie 13 (czasu środkowoeuropejskiego) rozpoczną rywalizację także w Wiedniu, Monachium, Lublanie, Zugu (Szwajcaria), Zadarze (Chorwacja) i Kachetii (Gruzja).

Transmisja na żywo w TVN24 i TVN24 GO od godz. 12.50.

 

źródło: tvn24.pl,eurosport.pl, PAP

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *