Wiosna 2022 w TVP ABC

Miniaudycja popularnonaukowa, w której Paweł Piszczałka (znany z roli Alchemika) przekazuje młodym widzom podstawową wiedzę z dziedziny nauk przyrodniczych.

 

NOWOŚCI: 

Sobota, godz. 12:45 emisja od 2 kwietnia

LABORATORIUM ALCHEMIKA 

Miniaudycja popularnonaukowa, w której Paweł Piszczałka (znany z roli Alchemika) przekazuje młodym widzom podstawową wiedzę z dziedziny nauk przyrodniczych. Ucieka się przy tym do niezwykle efektownych doświadczeń. Program wzbogacony jest infografiką ułatwiającą zapamiętywanie informacji.

PROGRAMY – PREMIEROWE ODCINKI

CZEŚĆ, CZY MOGĘ CIĘ ZJEŚĆ? emisja od 5 marca
Sobota, godz. 9:30

Audycja poświęcona problematyce zdrowego odżywania. W kuchni, w której prym wiedzie pani dietetyk, dzieją się rzeczy niesamowite. Produkty spożywcze ożywają, aby w ciekawy i oryginalny sposób pokazać widzom, jak ważne jest prowadzenie zdrowego trybu życia.

ALE TALENT emisja od 1 kwietnia
Poniedziałek – niedziela, godz. 15:25

Spotkanie z niezwykłą pajęczycą Talentulą, czyli jedną z najbardziej utalentowanych i pomysłowych postaci znanych z programu ,,Przyjaciele Misia i Margolci”. To właśnie ona wprowadzi najmłodszych w świat robótek ręcznych i pokaże, jak krok po kroku wykonać kolorowe, efektowne, a jednocześnie proste zabawki, ozdoby, dekoracje i prezenty. Udowodni przy tym, że nie potrzeba niesamowitych zdolności, aby samodzielnie wykonać coś z niczego. Wystarczy odrobina chęci i zapału.

STUDIO ABC emisja od 5 marca
Sobota, godz. 10:00

Małe wiadomości dla dzieci. W studiu spotkamy się z Wiadomirkiem, który zaprezentuje najciekawsze, najzabawniejsze i najbardziej zaskakujące informacje z kraju i ze świata. Pomoże mu w tym grupa dziecięcych reporterów i mapetów.

AL-CHEMIK emisja od 5 marca
Sobota, godz. 12:50

Al-chemik wprowadza młodych widzów w świat nauki. Opowiada o chemii i fizyce, przeprowadzając efektowne i pouczające eksperymenty. W trakcie jednej ze swoich naukowych ekspedycji, przenosi się do czasów Średniowiecza. Wyjątkowe, magiczne (choć w istocie poparte naukową wiedzą) umiejętności Alka zwracają uwagę dobrej i miłościwej królowej Kaliny, która mianuje go swoim nadwornym Al-chemikiem.

PRZYJACIELE MISIA I MARGOLCI emisja od 5 marca
Sobota, godz. 19:00

Sympatyczni bohaterowie – Margolcia i Miś – powracają! W premierowych odcinkach ponownie spotkamy się w przydomowym ogródku, gdzie wspólnie będziemy bawić się i uczyć. Nie zabraknie też dziadka Eugeniusza, który jak zawsze życzliwie doradzi i pomoże. Pluszowi bohaterowie przeżyją niezliczoną ilość przygód.

CZYTANIE PRZED SPANIEM emisja od 5 marca
Sobota, godz. 19:50

Wyjątkowy cykl, w którym znani aktorzy czytają dzieciom na dobranoc. Nie zabraknie nowości wydawniczych i klasycznych bajek, polskich legend i opowiadań historycznych przeznaczonych dla najmłodszych. „Czytanie przed spaniem” to cykl adresowany przede wszystkim do dzieci, chociaż rodzice dowiedzą się z niego, jak ważne są książki w życiu każdego malucha. Wiosną w gronie czytających pojawi się kilkoro wyjątkowych gości.

eMOCJE emisja od 1 marca
Wtorek, godz. 22:10

Program poradnikowy dla młodzieży dotyczący sfery emocjonalnej nastolatków. Porozmawiamy m.in. o stresie, agresji, lękach, różnego rodzaju zaburzeniach oraz o problemach czasu pandemii. Piotr Bajtlik zaprosi do studia ekspertów oraz połączy się online z młodymi ludźmi, którzy wezmą udział w dyskusji. Audycja tworzona jest we współpracy z psychologiem klinicznym.

MODA NA RODZINĘ emisja od 9 marca
Środa, godz. 22:10

Propozycja dla dorosłych poszukujących wychowawczych inspiracji. Specjaliści, eksperci i rodzice pomogą w rozwiązywaniu problemów wychowawczych. Podpowiedzą również, jak radzić sobie z domowym budżetem, w jaki sposób dbać o zdrowie pociech i jak mówić, by dzieci nas słuchały. Nie zabraknie także pomysłów na rodzinne spędzenie czasu oraz książkowych inspiracji.
W roli prowadzącej doświadczona mama i dziennikarka – Ewa Pietrzak.

SERIALE ANIMOWANE I AKTORSKIE – NOWOŚCI

MEGA-EKSPRES emisja od 27 lutego
Niedziela – piątek, godz. 19:00

Zapraszamy do Ciuchcina, gdzie każdego dnia na bohaterów czeka nowa megamisja! Zanim jednak wyruszymy w trasę, przyjaciele z rozdzielni zadbają o czystość i przegląd techniczny pociągów oraz dopięcie specjalnego wagonu. A przy okazji zapuszczą niezły rytm! Przy takiej megapomocy nie ma zadań niewykonalnych. Dokąd wyruszymy tym razem? Na farmę, na plażę czy może do Obozu Mruczymiś? Mega-Ekpresem dotrzecie w każde z tych miejsc!
Produkcja: Kanada 2020 r., 34 odc. x 11 min.

SISSI, MŁODA CESARZOWA emisja od 1 maja
Poniedziałek – niedziela, godz. 17:10

Swobodna, animowana adaptacja historii młodej cesarzowej Elżbiety Bawarskiej, przez rodzinę i przyjaciół zwanej Sissi. Rozdarta między dotychczasowym życiem a pałacową obyczajowością, cesarzowa stara się przestrzegać zasad panujących na dworze i zasłużyć na sympatię teściowej. Młoda monarchini uwielbia bliskość natury i towarzystwo zwierząt. Dobre serce sprawia, że chętnie wspiera potrzebujących. Pomaga jej w tym magiczna bransoleta oraz czworonożni przyjaciele.
Produkcja: Włochy 2019 r., 26 odc. x 10 min.

ALICE I LEWIS emisja od 1 czerwca
Poniedziałek – niedziela, godz. 17:10

Nie wiecie nic o „Krainie Czarów”? Nie martwcie się, Alice też nie wie! Mimo to każdego dnia spotyka się ze swoim przyjacielem Lewisem, czyli Białym Królikiem. Za sprawą specjalnego klucza Alice może się przedostawać do „Krainy Czarów” kiedy tylko ma na to ochotę. Tam czekają ją wyjątkowe przygody i niecodzienne lekcje. Dzięki tym doświadczeniom, wraca do domu bogatsza o cenną wiedzę, dzięki której może sprostać codziennym troskom. Dołączcie do Alice, a może też nauczycie się czegoś nowego?
Produkcja: Francja 2019 r., 52 odc. x 11 min.

BOOBA emisja od 1 marca
Poniedziałek – niedziela, godz. 20:10

Serial opowiadający o przygodach radosnego i ciekawskiego stworzenia o imieniu Booba, które non stop pakuje się w tarapaty. Całe szczęście Booba zawsze może liczyć na swoich przyjaciół, dzięki czemu wychodzi cało z każdej opresji!
Produkcja: Rosja 2014 r., 52 odc. x 5 min.

THE GARFIELD SHOW emisja od 1 marca
Poniedziałek – niedziela, godz. 21:20

Bohaterem serialu jest wylegujący się przed telewizorem miłośnik lasagni, czyli sarkastyczny kocur Garfield. Jego współtowarzysze to: mało rozgarnięty pies Odie oraz nieporadny właściciel Jon Arbuckle. Animacja powstała na podstawie genialnego komiksu stworzonego przez Jima Davisa, który głównemu bohaterowi nadał imię po swoim dziadku.
Produkcja: Francja, Stany Zjednoczone 2016 r., 71 odc. x 11 min.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *