DVB-TMediaTVPZapowiedzi TV

Wiosna 2023 w TVP Dokument

Kolejny sezon wyjątkowego cyklu, który na antenie TVP Dokument jest obecny od początku jej istnienia.

 

BARBARA WŁODARCZYK ZAPRASZA

emisja od 7 marca

wtorek, godz. 21:15

Kolejny sezon wyjątkowego cyklu, który na antenie TVP Dokument jest obecny od początku jej istnienia. Gospodynią programu jest słynna dokumentalistka Barbara Włodarczyk, która przy okazji omawianych filmów rozmawia z ekspertami i reżyserami na ważne i aktualne tematy współczesnego świata. Wprowadzając widzów w tematykę filmów, porusza zagadnienia międzynarodowe i społeczne.

Wiosną wraz z Barbarą Włodarczyk opowiemy m.in. o obecności rosyjskich wojsk w Libii, o przyszłości Afganistanu i duchach niedawno zakończonej tam wojny oraz o problemach etnicznych Meksykanów w USA, którzy siłą są deportowani do Meksyku – kraju, w którym często nawet nigdy nie byli.

LENA NA KAUKAZIE

emisja od 19 marca

niedziela, godz. 18:30

Kontynuacja flagowej serii podróżniczej, „Lena na Bałkanach”, w której dziennikarka, podróżniczka i obywatelka świata Lena Urbańska zabierze widzów w podróż po Kaukazie – od magicznej, gruzińskiej Swanetii i jej wież, przez ormiańskie czterotysięczniki, z największym z nich, Aragacem na czele, aż po niezwykłe, futurystyczne budynki stolicy Azerbejdżanu,
Baku.

Dowiemy się, gdzie bije serce Kaukazu. Czym naprawdę żyją jego mieszkańcy – ci starzy, którzy wciąż wspominają Związek Radziecki, i ci najmłodsi, którym bliżej do Europy czy Ameryki.

LUDZIE I PSZCZOŁY

emisja od 19 marca

niedziela, godz. 19:00

Cykl dokumentalny „Ludzie i pszczoły” to wyjątkowa opowieść o ludziach, których losy dosłownie i metaforycznie przeplatają się z życiem tych niezwykle inteligentnych owadów. Poznamy osoby z różnych regionów Polski, od Małopolski po Pomorze Zachodnie, dla których hodowla pszczół jest nie tylko treścią życia, ale i filozofią. Dzięki pszczołom odnajdują oddech od klasycznego trwania i ucieczkę od presji codzienności. Nasi bohaterowie, podobnie jak pszczoły, są przykładami wytrwałości, niezłomności i umiłowania prostego życia.

Są wśród nich: policjant i ratownik medyczny w jednym, siostra zakonna żyjąca w zamkniętym klasztorze, naukowiec, który całkowicie poświęcił się swojej pracy, fotograf robiący zdjęcia fragmentom ubrania zmarłego przyjaciela, czy też były sportowiec trenujący podnoszenie ciężarów, który zasadził dziesiątki hektarów drzew.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *