Sport w TVTVP

Wiosna 2023 w TVP Sport

Lekkoatletyka po grach zespołowych jest najchętniej oglądaną dyscypliną sportową w Polsce. Wpływ mają na to liczne sukcesy naszych reprezentantów.

 

HALOWE MISTRZOSTWA Europy W LEKKOATLETYCE

2-5 marca TVP Sport

Lekkoatletyka po grach zespołowych jest najchętniej oglądaną dyscypliną sportową w Polsce. Wpływ mają na to liczne sukcesy naszych reprezentantów. Na ostatnich igrzyskach olimpijskich Tokio 2020 lekkoatleci zdobyli aż 9 medali z 14 w sumie wywalczonych przez Polskę. W halowych mistrzostwach Europy, które są rozgrywane co dwa lata, Polacy wygrywali klasyfikację medalową w 2017 i 2019. Przed dwoma laty w Toruniu wywalczyli 10 medali.

Podczas tegorocznych mistrzostw, których gospodarzem będzie Stambuł, liderami naszej reprezentacji będą: multimedalistka olimpijska, mistrzostw świata i Europy Justyna Święty-Ersetić (400 m) i jej koleżanki ze sztafety 4×400 m, Adriana Sułek (pięciobój) – wicemistrzyni świata w hali z 2022 roku, Ewa Swoboda (60 m) – halowa mistrzyni Europy 2019 oraz kulomioci: Konrad Bukowiecki i Michał Haratyk.

Mistrzostwa komentował będzie Przemysław Babiarz

LIGA MISTRZÓW

8 i 15 marca, 12 i 19 kwietnia, 10 i 17 maja w TVP1 i TVP Sport

To najważniejsze klubowe rozgrywki w Europie, w których udział biorą najlepsze drużyny piłkarskie. Real Madryt, Manchester United, Liverpool FC, Bayern Monachium czy Paris SaintGermain z Leo Messim i Kylianem Mbappe w składzie to kluby, które wzbudzają największe emocje wśród widzów. Podobnie jak SSC Napoli z Piotrem Zielińskim.

Mecze komentować będą: Mateusz Borek i Jacek Laskowski.

Eliminacje EURO 2024

24 i 27 marca TVP1 i TVP Sport

W tym roku piłkarska reprezentacja Polski rozegra 8 meczów kwalifikacyjnych do mistrzostw Europy w piłce nożnej. EURO 2024, które będzie rozegrane w Niemczech, to najbliższa najważniejsza impreza piłkarska na świecie (TVP posiada już do niej prawa). Robert Lewandowski i jego koledzy z kadry pod wodzą nowego trenera po raz piąty z rzędu będą chcieli do niej awansować. Pierwsze dwa mecze kwalifikacji zostaną rozegrane w marcu: z Czechami na wyjeździe (24.03) i z Albanią na Stadionie Narodowym w Warszawie (27.03).

Komentatorami meczów będą: Mateusz Borek i Jacek Laskowski.

PUCHAR KRÓLA

1-2 marca, 6 maja TVP Sport

To rozgrywki piłkarskie, które w polskich kibicach wzbudzają nie mniejsze emocje niż Liga Mistrzów, a to z powodu udziału w nich FC Barcelony z Robertem Lewandowskim w składzie.

Oczywiście głównym rywalem klubu Polaka jest Real Madryt i takiego zestawienia finału Pucharu Króla oczekują widzowie.

Komentatorami meczów będą: Mateusz Borek i Jacek Laskowski.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *