MediaTVN Discovery PolskaZapowiedzi TV

Wiosna na kanale Discovery Historia

Ludzie, którzy marzą o tym aby ocalić od zapomnienia i niechybnej śmierci skarby kryjące się w zakamarkach starych budynków. Eksperci od ratowania wyjątkowych staroci – wiosną zagoszczą na antenie Discovery Historia.

 

ŁOWCY STAROCI: RENOWACJE

Do Drew Pritcharda, eksperta w dziedzinie wynajdywania i ratowania wyjątkowych staroci, dołączają inni handlarze, którzy przynoszą do rzemieślników oraz artystów niezwykłe przedmioty i cenne znaleziska do odrestaurowania. W każdym odcinku zobaczymy wyjątkowe przedmioty wymagające renowacji.

W tej serii ekipa Drew spróbuje tchnąć nowe życie w wyjątkowy stół z litego drewna, kultową torbę podróżną marki Ferrari czy model samochodu typu vintage. Konserwatorzy wykorzystują zarówno tradycyjne, jak i zupełnie nowatorskie metody, aby przywrócić przedmiotom ich dawny blask. Widzowie zobaczą, jak zniszczone starocie przekształcić w naprawdę cenne przedmioty.

NA RATUNEK STAROCIOM  

Ekipa z firmy Big Dog Salvage z amerykańskiego stanu Wirginia to eksperci w znajdowaniu ukrytych skarbów w najbardziej nieprawdopodobnych miejscach. Współwłaściciele firmy, Robert Kulp i Mike Whiteside, kupują na licytacjach domy i budynki przeznaczone do rozbiórki. Ich celem jest zabezpieczenie wyjątkowych pamiątek z amerykańskiej historii ukrytych w tych starych budowlach, zanim zostaną one zniszczone i przepadną na zawsze.

W tym sezonie wśród ocalonych „skarbów” znajdą się przepiękna balustrada, ornamenty sufitowe, barwione szkło ze 100-letniej wiktoriańskiej chatki, a także kultowy znak miejski z Raleigh.  Odzyskane przedmioty zostaną sprzedane różnym klientom, od firm budowalnych po najwyższej klasy projektantów wnętrz, którzy wykorzystają je do renowacji innych zabytkowych budynków. Nic nie jest w stanie powtrzymać Roberta i Mike’a przed ratowaniem niezwykłych znalezisk z przeszłości i zapewnianiem im nowego życia.

ŁOWCY STAROCI

Drew Pritchard, współczesny poszukiwacz skarbów, to jeden z najbardziej znanych brytyjskich handlarzy zabytkowymi przedmiotami. Podróżując po całej Wielkiej Brytanii Drew, nieustannie poszukuje dziwnych i niezwykłych przedmiotów oraz ukrytych i zapomnianych skarbów. Zarabia na tym, czego inni nie chcą.

Niezależnie od tego, czy jest to zabytkowy komin z zawalającego się średniowiecznego dworu, czy spektakularna szklana kopuła oranżerii z wiktoriańskiej willi. Drew spędza życie w drodze w poszukiwaniu pięknych, eklektycznych skarbów architektury, a im więcej kurzu i zabrudzeń – tym lepiej!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *