Wiosna w TVP ABC

Nowa odsłona audycji dla dzieci z udziałem kultowych bohaterów Telewizji Polskiej – Margolci i Misia. Do tytułowych postaci dołączy grono ich przyjaciół: zwariowany żuczek Żużu, zaczepny i zadziorny wiewiór Wiktor, niezwykle uzdolniona artystycznie pajęczyca Talentula oraz mała, bardzo wrażliwa muszka Bzyk.

 

 

 

 

 

PROGRAMY

„Nowe przygody Misia i Margolci” PREMIEROWE ODCINKI

w soboty, godz. 19:00

Nowa odsłona audycji dla dzieci z udziałem kultowych  bohaterów Telewizji Polskiej – Margolci i Misia. Do tytułowych postaci dołączy grono ich przyjaciół: zwariowany żuczek Żużu, zaczepny i zadziorny wiewiór Wiktor, niezwykle uzdolniona artystycznie pajęczyca Talentula oraz mała, bardzo wrażliwa muszka Bzyk. Wszyscy bohaterowie to zabawki mieszkające w drewnianym domku, który został wybudowany, jako prezent dla wnuków przez ukochanego dziadka Eugeniusza. Opiekuńczy i czuły dziadek Eugeniusz, pod nieobecność dzieci, opiekuje się wszystkimi maskotkami. Rozwiązuje ich problemy, kiedy potrzeba służy pomocą, tłumaczy podstawowe pojęcia i zjawiska. Jednak to, że Eugeniusz przyjaźni się i rozmawia z zabawkami jest wielką tajemnicą…

„Al-chemik” PREMIEROWE ODCINKI

w soboty, godz. 10:15     

Wyobraźcie sobie, że gdzieś tam istnieje zupełnie inny wymiar rzeczywistości. A w wymiarze tym tajemnicze Królestwo, w którym swe rządy sprawuje piękna Królowa Kalina. Poza nią, w Królestwie tym spotkać możemy dwóch przezabawnych strażników – Mirmiła i  Bartłomieja, Czarownicę Wandę, Henryka Złotego Gagatka i Króla Mateusza. Brzmi ciekawie? Owszem! Ale dla nas ciekawie to za mało! Musi być ekscytująco! I tak też się dzieje, gdy do Królestwa Królowej Kaliny przez przypadek trafia niezwykłej mądrości chemik o imieniu Al. To tytułowy Al-chemik. Jego wiedza i umiejętności całkowicie odmieniają dotychczasowe życie w Królestwie. I wiecie co? Odmienią również i Wasze! Wybuchające balony, egzotyczny glut, zielony ogień – to tylko niektóre z doświadczeń, jakimi zachwyci Was Al-chemik! Zapewniamy, że na każde będziecie czekać z wypiekami na twarzy. I nawet nie zauważycie, że przy okazji dobrej zabawy, stajecie się coraz mądrzejsi i mądrzejsi. Wszak od wieków wiadomo, że najlepsza nauka odbywa właśnie poprzez zabawę. Zasada ta obowiązuje absolutnie w każdym wymiarze rzeczywistości! Niezależnie od tego, gdzie się obecnie znajdujecie: dobrej zabawy!

„Zwierzaki Czytaki” PREMIEROWE ODCINKI

w niedziele, godz. 13:00

Program w lekki i zabawny sposób zachęca dzieci do czytania książek. Tytułowe zwierzaki to Rysia – ruda kotka i Szymek – szop pracz. Mieszkają razem z Michałem, który ma z nimi nie lada kłopoty, bowiem są niesforne i nie pomysłowe. Ich szalone koncepcje i wesołe usposobienie sprawiają, że nikt nie będzie się nudził. Nadchodzi jednak taki moment, kiedy w mieszkaniu zapada cisza… To czas, w którym Michał czyta swoim zwierzakom książki.

„Studio ABC PREMIEROWE ODCINKI

w soboty, godz. 10.15

Studio ABC to małe wiadomości dla dzieci przygotowane przez nie same. Najmłodsi przejmują dowodzenie w studiu telewizyjnym, by zaprezentować nietypowe, optymistyczne informacje z kraju. Nasi reporterzy szukają inspirujących i pozytywnych wydarzeń. Zadają zwariowane pytania, które codziennie nurtują każde dziecko np. Co dziś na obiad w przedszkolnej stołówce? Kto stoi za zniknięciem kanapki z serem?. Pojawimy się z kamerą też tam, gdzie nie dotrze nawet najbardziej bystre oko. W każdym odcinku nie zabraknie uśmiechu, niespodzianek i dobrej energii.

„Figu Migu” PREMIEROWE ODCINKI

w czwartki, godz. 13:00

To program zarówno muzyczny, jak i edukacyjny, w którym na podstawie piosenek prowadząca wraz z dziećmi uczy języka migowego. Program skierowany jest do dzieci niesłyszących i słyszących. W audycji oprócz prowadzącej i dzieci występują dwie animowane postaci Figu i Migu, które wprowadzają do audycji element humorystyczny. Całość okraszona jest nowoczesną i wesołą grafiką.

ANIMACJE

„Niespodzianka Poranka” POLSKA PREMIERA

codziennie o godz. 8:10

Nasz mały Martin, codziennie rano budzi się jako bohater innej historii. Raz jest rycerzem, raz astronautą, innym razem inżynierem… Zawsze kiedy w świecie jego fantazji wydarza się coś złego, Martin i jego przyjaciele przybywają z pomocą.

„Jak da się myszy ciastko”

codziennie o godz. 7:25, 13:55 i 19:00

Serial oparty na książkach Laury Numeroff i Felicii Bond. Opowiada o przygodach małej Myszy, która ma wielkie marzenia. Jej właścicielem jest chłopiec o imieniu Oliver. Wraz z Myszą, Świnką, Łosiem, Psem i Kotem widzowie poznają wiele innych zwierzaków o przeróżnych umiejętnościach. Wszyscy są uroczy i nieprzewidywalni i nigdy nie wiadomo, co przyjdzie im do głowy. No i nie ma się co oszukiwać – uwielbiają przygody i bardzo dobrze się razem bawią.

„Jak borsuk z lisem” POLSKA PREMIERA

codziennie od 1 marca, o godz. 19:30

Dwa młode bobry mieszkają spokojnie w swojej leśnej norze razem z tatą i młodszą siostrą. Ich codzienne życie i spokój zostają zakłócone, kiedy w pobliże sprowadza się pani lisica ze swoją małą córeczką. Energiczna pani lisica wnosi do życia rodziny bobrów nową energię. Szczególnie zadowolony jest tata bobrów, jednak dla nich samych oznacza to konieczność zaakceptowania nowych… członków rodziny.

„Gigantosaurus” POLSKA PREMIERA

codziennie od 12 kwietnia (WIELKANOC), o godz. 8:25 i 19:40

Rocky, Bill, Tiny i Mazu to cztery młode dinozaury dorastające w ostatnim okresie ery mezozoicznej, w okresie Kredy prawie 70 mln lat temu. Dla naszych bohaterów nie ma dnia bez przygody.

„Kroniki Zorro”

codziennie o godz. 17:00 i 20:40

Przygody nastoletniego Zorro, zamaskowanego jeźdźcy, legendarnego bohatera stającego w obronie uciśnionych biedaków, z dewizą: „skoro nie możesz walczyć jak lew – zostań lisem”. Zorro – Lis w czarnej masce działa potajemnie, by przeciwstawić się zachłanności bogaczy.

„Kucharz Shane” POLSKA PREMIERA

codziennie o godz. 8.50

Ambitny i pełen energii kucharz wraz ze swoją córką prowadzą restaurację w nadmorskiej miejscowości. Każdy dzień stawia przed nimi nowe wymagania, z którymi muszą sobie poradzić. Nie ma dania, którego nie przyrządzą i nie ma gościa, który nie zostanie obsłużony. Wszystko zdrowo, ekologicznie, ale przede wszystkim smacznie. Ich dewizą jest hasło: „Świeże jest najlepsze”!

„Lama Lama”

codziennie o godz.: 7:25, 13:55 i 19:00

Serial edukacyjny dla najmłodszych oparty na popularnej książce dla dzieci autorstwa Anny Dewdney. Główna bohaterka Lama razem ze swoją Mamą Lamą uczy się zabaw i odkrywa różne nowe rzeczy.

„Nelly i Nora”

codziennie o godz. 9:15

Nelly i Nora to dwie małe siostry, które wszystkie weekendy spędzają ze swoimi rodzicami jeżdżąc nad morze, gdzie mieszkają na campingu, a czas spędzają bawiąc się bez ograniczeń na świeżym powietrzu. Czasami przeszkadza jednak pogoda. Uczą się jak potrafi być zmienna i jak zabezpieczyć się prze jej humorami.

„Magiczny autobus znów rusza w trasę

codziennie o godz. 12:30 i 18:00

Przygody grupy uczniów i ich ekscentrycznej nauczycielki, która prowadzi swoje zajęcia w „magicznym” autobusie…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *