MediaTVPZapowiedzi TV

Wiosna w TVP1 i TVP2

Wiosną na antenach Telewizji Polskiej nie zabraknie seriali, które od lat przyciągają miliony widzów takich jak: „M jak miłość”, „Ojciec Mateusz”, „Korona Królów”, „Barwy szczęścia”, „Na dobre i na złe”, „Leśniczówka”, „Echo serca”.

 

 

 

 

 

Teatr Telewizji przygotował dla widzów wiele premier m.in.: „Zemstę” Aleksandra Fredry w reż. Redbada Klynstry-Komarnickiego w gwiazdorskiej obsadzie, „Bezkrólewie” Wojciecha Tomczyka w reżyserii debiutującego w Teatrze Telewizji Jerzego Machowskiego, komedię „Trójkąt Bermudzki” Marka Kochana, którą autor napisał specjalnie dla Teatru Telewizji, w reżyserii Bodo Koxa oraz spektakl „Powołania” w reż. Pawła Woldana o czasach studenckich Karola Wojtyły.

 

SUPER PREMIERY

8 WSPANIAŁYCH, wiosną w TVP1

„8 Wspaniałych” to nowy program Marty Manowskiej, poświęcony mężczyznom po przejściach i ich walce o lepsze jutro. Prowadząca wysłucha historii ośmiu bohaterów, zaś widzowie będą obserwować ich zmagania – z demonami przeszłości, słabościami, tęsknotą za rodziną, utraconą miłością czy odrzuceniem ze strony najbliższych. Zobaczymy heroiczną walkę o odzyskanie pewności siebie i drogę zmian, konieczną, by zbudować nowe życie. Gdzieś przed nimi, na horyzoncie, rysuje się już przyszłość w jaśniejszych barwach, czeka na nich wymarzony dom i kochająca rodzina.

Każdy z 10 odcinków programu skupia się na innym problemie. Marta Manowska będzie rozmawiać między innymi o okazywaniu uczuć, męskości, ojcostwie, o tym, czy rzeczywiście prawdziwy mężczyzna nigdy nie płacze, o wpływie rodziców na dalsze wybory życiowe dzieci. Widzowie zobaczą, jak z odcinka na odcinek w bohaterach pękają kolejne tamy obojętności i, pośród wzlotów i upadków, wciąż idą do przodu, bo jest się o co bić.

W zrealizowanym na Lubelszczyźnie, we wsi Roskosz, programie nie zabraknie też prawdziwie męskich wyzwań, takich jak survivalowe zmagania z naturą, nauka typowo damskich zawodów, gry psychologiczne czy wieczorki artystyczne. „8 Wspaniałych” to program dla widzów o wrażliwych sercach i pogodzie ducha, zrealizowany w przyjaznej atmosferze, z poszanowaniem dla różnorodności ludzkich losów.

PREMIERY: KONTYNUACJE

STULECIE WINNYCH, sezon 2, 13 odcinków, emisja od 15 marca 2020

Niedziela, godz. 20:15

Opowieść o dalszych losach wielopokoleniowej rodziny z podwarszawskiego Brwinowa. Tym razem Winni zmierzą się z okrutnym czasem II wojny światowej, staną w obliczu śmierci, ale i narodzin. Jedni walczą z bronią w ręku, inni zmagają się z okupacyjną codziennością, walcząc o zachowanie życia i godności. W tym czasie w rodzinie rodzą się dzieci, jedni Winni kochają, drudzy nienawidzą. Kiedy nadchodzi koniec wojny, okazuje się, że upragniona wolność niewiele ma wspólnego z tym, o czym marzyli. Inwigilacja, represje, więzienie to chleb powszedni powojennych dni. Niezabliźnione rany i skrywane tajemnice stają się przeszkodą na drodze do normalnego życia. Winnych trudno złamać, bo mają siebie, ale czy wszyscy poradzą sobie w nowej rzeczywistości?

Drugi sezon „Stulecia Winnych” obejmuje lata 1939-1952. Zdjęcia plenerowe zostały zrealizowane między innymi w czterech śląskich miastach: Katowicach, Chorzowie, Zabrzu i Gliwicach. To właśnie tam twórcy odnaleźli niepowtarzalną architekturę, która pozwoliła odtworzyć klimat okupowanej Warszawy, getta, Powstania Warszawskiego, a także pierwszych powojennych lat stolicy.

W drugiej serii „Stulecia Winnych” do obsady dołączyli m.in.: Stefan Pawłowski (Michał Śniegocki), Piotr Rogucki (Ryszard Borkowski), Mateusz Janicki (Kazimierz Tarasiewicz), Lesław Żurek (Ignacy Winny) i Mariusz Bonaszewski (Jarosław Iwaszkiewicz). Pojawią się także, znani z pierwszej serii: Kinga Preis, Jan Wieczorkowski, Weronika Humaj, Karolina Bacia, Katarzyna Kwiatkowska, Arkadiusz Janiczek, Maria Dębska. Reżyserem drugiego sezonu „Stulecia Winnych” jest Michał Rogalski, twórca min. „Czasu honoru i „Wojennych dziewczyn”. Za scenariusz, powstały na podstawie powieści Ałbeny Grabowskiej, odpowiada zespół pod kierownictwem Ilony Łepkowskiej, a za zdjęcia Michał Lisiecki, Łukasz Gutt, Mariusz Prokop i Piotr Śliskowski.

TO BYŁ ROK!, sezon 2, 10 odcinków, emisja od 15 marca 2020

Niedziela, godz. 21:15

Po raz drugi rodzinne show „To Był Rok!” połączy pokolenia. Prowadząca pierwszą edycję programu Marzena Rogalska ponownie zabierze widzów w niesamowitą podróż w czasie. W programie nie zabraknie ducha rywalizacji i nutki nostalgii.

Program „To Był Rok!” to wehikuł czasu, który za sprawą bogatych zbiorów archiwalnych Telewizji Polskiej oraz historii opowiadanych przez uczestników przenosi widzów w przeszłość i pozwala na nowo odkryć czar dawnych lat.

Nowi kapitanowie – aktorka Katarzyna Zielińska i dziennikarz Maciej Kurzajewski                           – w każdym odcinku zaproszą do swoich drużyn inne gwiazdy. W sześciu rundach emocjonującej rywalizacji uczestnicy z poszczególnych drużyn odpowiedzą na pytania dotyczące popkultury, obyczajów życia codziennego, mody, sportu, motoryzacji, zabawek czy gadżetów z poprzednich dekad. Nastrój podkreślą zaskakująca scenografia oraz barwne kostiumy i make-up uczestników, wiernie oddające realia minionych lat.

Co tydzień w programie pojawi się gość muzyczny, który zaśpiewa wybrany przebój danego roku, a swoje składanki utworów wykonają także prowadząca i kapitanowie drużyn. W finale każdego odcinka publiczność wskaże zwycięski team.

KOMISARZ ALEX, sezon 14, 13 odcinków, emisja od 29 lutego 2020

Sobota, godz. 20:35

W nowym sezonie Górski pod fałszywym nazwiskiem trafi do luksusowej kliniki medycznej zapewniającej pełne spektrum leczenia o każdej porze dnia i nocy. Uda mu się nawet przemycić Aleksa. Podejrzewa, że nocą może dojść tam do dużej transakcji narkotykowej.

Widzowie serialu będą uczestniczyć m.in. w śledztwie w sprawie otrucia cyjankiem prezesa fabryki czekoladek i śmierci bibliotekarki zajmującej się XVII-wiecznym księgozbiorem, należącym wcześniej do Zakonu Bonifratrów. Akcja jednego z odcinków rozgrywa się wokół namiętności, która zawładnęła kilkorgiem ludzi, a jedna z osób sięgnęła nawet po nóż. Emocjonująco zapowiada się sprawa porwania niewidomej dziewczyny, z którą dzień wcześniej Gutek spotkał się na kolacji. Czy uda się odnaleźć ją żywą?

W nowej serii u boku Aleksa i jego opiekunów w gościnnych epizodach zobaczymy wiele serialowych gwiazd, m. in.: Natalię Rybicką, Agnieszkę Sienkiewicz, Laurę Breszkę, Patrycję Soliman, Marię Mamonę, Jerzego Schejbala, Kamila Kulę, Radosława Krzyżowskiego, Aleksandra Mikołajczaka i Marka Lewandowskiego.

OJCIEC MATEUSZ, sezon 23, 13 odcinków, emisja od 27 lutego 2020

Czwartek, godz. 20:35

W nowych odcinkach detektyw w sutannie pomoże stróżom prawa rozwikłać sprawę zabójstwa bogatego sadownika i studentki kryminalistyki. Odkryje również, kto stoi za porwaniem dwóch małych chłopców i wykryje sprawcę tragicznego w skutkach wypadku drogowego. Sam także wpadnie w niemałe kłopoty, a to za sprawą jego sobowtóra, który pojawi się w Sandomierzu. Kiedy Mateusz (Artur Żmijewski) na kilka dni opuści swoją plebanię, by móc kontemplować w krakowskim klasztorze kamedułów, jego miejsce zajmie młody i sympatyczny wikary (Mikołaj Roznerski). Ciężkie chwile czekać będą także Oresta Możejkę (Piotr Polk). Naczelnik Komendy Wojewódzkiej (Redbad Klynstra-Komarnicki) zagnie na niego parol, chcąc pozbawić inspektora stanowiska. Intrygi Morusa, który bezceremonialnie rozgości się w gabinecie Możejki, doprowadzą do wielu nieporozumień wśród sandomierskich stróżów prawa.

Dramatyczne chwile przeżyje Pluskwa (Eryk Lubos). Postrzelony przez nieznanego sprawcę w ciężkim stanie trafi na oddział intensywnej terapii. Początkowo wszystko będzie wskazywało na to, że to zemsta dawnych kompanów z więzienia, lecz dzięki dociekliwości Mateusza śledztwo zostanie skierowane na inne tory.

Z kolei Nocula (Michał Piela) czekają nowe rozterki. Jego córka Zosia (Julia Kornacka) przedstawi mu swoją nową miłość, co wzburzy sympatycznego aspiranta. Gorycz osłodzi mu jednak nieoczekiwany spadek z Ameryki. Swoje pięć minut będzie miała babcia Lucyna (Aleksandra Górska). Z dnia na dzień stanie się sławna na całą Polskę, a wszystko za sprawą starej lipy w centrum Sandomierza. Babcia zorganizuje też wielki charytatywny hip-hopowy koncert, którego celem będzie zbiórka pieniędzy dla poszkodowanego w wypadku drogowym młodego sportowca.

Do Sandomierza powróci z Anglii Michał Wielicki (Maciej Musiał), który jako dziecko wychowywał się na plebanii. Towarzyszyć mu będzie ciemnoskóra piękność Lucy (Lucy Izabela Perez), która zachwyci Natalię. W mieście pojawi się także dawna miłość Ewy Kobylickiej (Edyta Olszówka). Konrad (Jacek Kopczyński) będzie próbował odzyskać ją za wszelką cenę i w tym celu zrobi wiele, by poróżnić ją z Wojtkiem (Jakub Wesołowski).

LEŚNICZÓWKA

Od poniedziałku do środy, godz. 20:30

Kolejna odsłona „Leśniczówki” zapowiada się naprawdę pasjonująco. W odcinkach serialu, które zobaczymy wiosną, nie zabraknie ani miłosnych uniesień, ani momentów mrożących krew w żyłach. Choć wiele wskazywałoby na to, że związek Magdy (Beata Fido) i Jacka (Arkadiusz Gołębiowski) to już przeszłość, może jednak nie wszystko stracone? Na rafę wpłynie także związek Kasi (Jolanta Fraszyńska) i Konrada (Sambor Czarnota). Mieszkańcy Leśniczówki będą także żyli sprawami społecznymi. Najpierw podzieli ich sprawa ośrodka młodzieżowego, który w starej szkole, należącej do nadleśnictwa, postanowi stworzyć terapeuta Wojtek (Bartłomiej Kasprzykowski). Nieco później inna poważna afera wstrząśnie społecznością Leśniczówki. A wszystko zacznie się, gdy do zespołu Konrada dołączy nowa pracownica, Aneta Dłubała (Marie Carrour). Kolejną intrygującą postacią, która pojawi się                w Leśniczówce, będzie córka Tadeusza, Natalia (Gizella Bortel). Początkowo wszyscy będą przekonani, że kobieta przyjechała tylko na kilka dni. Ale okaże się, że ma ona zupełnie inne plany.

To jeszcze nie koniec dziwnych wizyt w Leśniczówce. Ku ogromnemu zaskoczeniu Kasi próg jej domu znowu przekroczy… Lidia (Weronika Książkiewicz). Ale tym razem kobieta nie będzie szukać w Leśniczówce Krzysztofa (Marek Bukowski), a Maryny (Iwona Cichosz).

Życie Majewskiego również nie będzie usłane różami. Kontakty ze świeżo poznanym ojcem, Teodorem (Marcin Troński) okażą się trudne. Nie tylko dlatego, że Krzysztof nie najlepiej radzi sobie z faktem, iż jego matka zdradziła Jerzego (Witold Dębicki). To nie koniec kłopotów Krzysztofa. Jego starsza córka, Pola (Agata Turkot) uzna, że nie chce iść na studia i oświadczy zaskoczonym rodzicom, że wyjeżdża do Bena (Dawid Ściupidro), do USA. Natomiast Bogdan Karcz (Henryk Talar), którego ciężko zranił własny syn (Przemysław Bluszcz), na długo pozostanie w śpiączce. Przez cały czas będzie się nim troskliwie zajmować pielęgniarka Miłka (Katarzyna Kwiatkowska).

Nowe postacie:

Wojtek – psychoterapeuta, który do Leśniczówki po raz pierwszy przyjechał w poszukiwaniu swojej podopiecznej Ingi. Wojtek jest sympatycznym i optymistycznie nastawionym do życia człowiekiem, który uważa, że każdy problem da się rozwiązać. Wkrótce okaże się, że psycholog w Leśniczówce znajdzie nie tylko nowe miejsce pracy. W tę postać wciela się Bartłomiej Kasprzykowski znany m.in. z ról w serialach „Ranczo” i „Czas honoru”.

Aneta Dłubała – nowa pracownica leśniczówki, zatrudniona przez Konrada w czasie, gdy Beatka miała poważne kłopoty i rzadko udawało jej się dotrzeć do pracy. Z pozoru niezwykle poukładana młoda kobieta, która będzie ogromnym wsparciem dla uwielbiającego porządek Lesińskiego. W roli tajemniczej Anety występuje Marie Carrour, dwujęzyczna aktorka, która szkołę teatralną ukończyła w Paryżu. Mogliśmy już ją oglądać m.in. w serialu „Klan”, gdzie zagrała Marlenę, nauczycielkę francuskiego.

Natalia – dość tajemnicza córka Tadeusza, która przyjedzie do Leśniczówki na ślub ojca                z Czesławą. Choć wydawać by się mogło, że kobieta niedługo po uroczystości wróci do USA, ona wyraźnie zadomawia się w mieszkaniu Ździebłowskiej.  Niebawem okaże się, że kobieta ma pewną tajemnicę… W tej roli zobaczymy Gizellę Bortel, aktorkę głównie teatralną, która wystąpiła w kilku serialach – m.in. w „Barwach szczęścia” oraz „Na dobre i na złe”.

Miłka – pielęgniarka opiekująca się leżącym w śpiączce Bogdanem. Osoba oddana swojej pracy, która potrafi być bardzo stanowcza, gdy chodzi o dobro jej podopiecznych. W tę role wcieli się Katarzyna Kwiatkowska. Ostatnio widzowie mogą oglądać ją w serialach „Stulecie Winnych” i „M jak miłość”.

KLAN

Od poniedziałku do piątku, godz. 18:00

W premierowych odcinkach „Klanu” Jacek Borecki (Tomasz Bednarek), po pokonaniu wielu przeciwności losu, poślubi w końcu swoją narzeczoną Paulinę (Natalia Rewieńska). Jerzy Chojnicki (Andrzej Grabarczyk) – ku wielkiemu zmartwieniu Elżbiety (Barbara Bursztynowicz) – wyląduje w szpitalu z poważną kontuzją kolana. Okaże się, że za jakiś czas będzie potrzebował endoprotezy. Paweł Lubicz (Tomasz Stockinger) wyjedzie do kliniki                               w Szwajcarii, by wziąć udział w eksperymentalnym programie leczenia białaczki. Miłosz Kazuń (Konrad Darocha) padnie ofiarą podłego oskarżenia o zdradę małżeńską. Czy Bożenka (Agnieszka Kaczorowska), jego druga połowa, uwierzy w insynuacje telewizyjnej dziennikarki Marty Orłowskiej (Edyta Herbuś)? I co tak naprawdę wydarzy się między młodym Kazuniem a początkującą gwiazdką Weroniką (Weronika Walenciak) w Mediolanie? Dość powiedzieć, że Bolek (Krzysztof Janczar) zdecyduje się przeprowadzić męską rozmowę z dorosłym synem na temat wierności i zdrad. Wszak ma przecież na tym polu bogate doświadczenia.

Z kolei między Borysem Ostrowskim (Bartosz Waga) a jego macochą Emilią (Kinga Krasuska) dojdzie do walki o spadek po Macieju (Mariusz Daszczyński). Marek Szandota (Marcin Kaleta), nowy partner Czesi Kot-Kurzawskiej (Anna Powierza), pokaże swoją prawdziwą twarz. Twarz despoty i furiata… To tylko namiastka tego, co tej wiosny czeka wiernych fanów sagi rodu Lubiczów.

KORONA KRÓLÓW

Od poniedziałku do czwartku, godz. 18:30

W nadchodzących odcinkach „Korony Królów” będą narastać konflikty. Walka o władzę nad Wielkim Księstwem Litewskim pomiędzy Jagiełłą i Skirgiełłą, a Witoldem i Zakonem Krzyżackim przybierze na sile.

Witold nie zamierza odpuszczać planów podboju Litwy i próbuje wcielić w życie swój podstępny plan. Wiedziony chęcią zemsty na Jagielle zrobi wszystko, aby sprzymierzyć się
z Krzyżakami. Ci zaś swoimi przebiegłymi działaniami dążą do wojny. Jagiełło stanie
w obliczu trudnej decyzji. Walczyć przeciw swoim czy odejść? Podczas nieobecności
na Wawelu rządy sprawuje Jadwiga, która pozna Mateusza z Krakowa i będzie chciała jak najszybciej reaktywować uniwersytet.

Między bohaterami jak zwykle wybuchają gorące emocje. Rodzące się uczucia przeplatają się z zazdrością, pożądaniem i odrzuceniem. Dymitr z Goraja zakocha się od pierwszego wejrzenia. Eufemia obdarzy względami innego mężczyznę.

Spór dwóch mężczyzn o Margit  będzie miał tragiczne skutki. Mścichna przygotowuje się do ślubu. Jadwiga zaś cierpi z powodu braku potomka i przysłuchuje się kobiecym radom Eufemii.

Elżbieta Pilecka znajdzie się w poważnym niebezpieczeństwie, a Jagiełło będzie próbował ją uratować. Jadwiga postara się zręcznie podsunąć Jagielle kandydata na męża dla Pileckiej.

Ciężko raniona Ragana będzie walczyła o życie. Skirgiełło zrobi wszystko, by ją ratować. Ta radzi mu, by był silny i nie przestawał wierzyć w brata.

KORONA KRÓLÓW – TAKA HISTORIA…
Piątek, godz. 18:30

W cyklu „Korona Królów – taka historia…” prowadzący Wojciech Żołądkowicz jak zawsze przeniesie nas w tajemniczy i odległy świat średniowiecza, wyjaśniając kolejne fascynujące zagadnienia tych czasów. Widzowie będą mogli poznać miejskie zwyczaje  i detale codziennego życia w wiekach średnich. Jak spędzali dzień bogaci mieszczanie? Jak wyglądały chaty, kamienice, karczmy, komnaty, zamki? Jakie były wygody i nowoczesne rozwiązania, a co sprawiało problemy? Jakie profesje wykonywano? Jak traktowano katów i grabarzy, i dlaczego od rzeźników trzymano się z daleka? Prowadzący opowie także o pracy w domu: jaki był podział ról w domach i czy kobiety, podobnie jak mężczyźni, pracowały zawodowo?

Wydaje się, że król ma zawsze najlepiej. Czy tak było też w średniowieczu? Widzowie dowiedzą się, jakie luksusy przysługiwały monarsze i czego mu nie było wolno, oraz… czego się bał. Wojciech Żołądkowicz postara się także odpowiedzieć na pytania, skąd czerpiemy wiedzę o średniowiecznym świecie i czy ówczesne relacje są pełne oraz wiarygodne. Prowadzący przedstawi w skrócie  historię polskich kronikarzy, a także zapozna widzów z zagranicznymi źródłami wiedzy.

SANATORIUM MIŁOŚCI, finałowe odcinki 2 sezonu

Niedziela, godz. 21:15

To już druga seria programu, który zimą 2019 roku bił rekordy popularności. Widzowie Telewizji Polskiej pokochali dziarskich seniorów, a na casting do nowej edycji zgłosiło się tysiące chętnych. I tym razem ludzie po 60. roku życia ruszają w niesamowitą, pełną emocji podróż, która odmieni ich życie. Mają szansę na nawiązanie nowych przyjaźni, a może nawet na znalezienie prawdziwej miłości.

Przed widzami dwa ostatnie emocjonujące odcinki programu. Wielki finał, który zostanie wyemitowany w niedzielę 8 marca, będzie zaskakujący!

TEATR TELEWIZJI

Poniedziałek, godz. 21:00

Ramówkę wiosenną 2020 Teatr Telewizji rozpocznie komediowo, spektaklem na żywo z Polskiego Centrum Komedii, Teatru Powszechnego w Łodzi sztuką: „Wykapany zięć” Krzysztofa Kędziory w reżyserii Pawła Szkotaka (16 marca).

Tydzień później, 23 marca (kilka dni przed przypadającym 27 marca Międzynarodowym Dniem Teatru) arcyklasyka polskiej komedii: „Zemsta” Aleksandra  Hrabiego Fredry w reż. Redbada Klynstry-Komarnickiego. W gwiazdorskiej obsadzie znaleźli się m.in.: Michał Czernecki (Cześnik Raptusiewicz), Rafał Zawierucha (Papkin), Grzegorz Mielczarek (Rejent Milczek),  Ewa Bułhak ( Podstolina).

Polski dramat współczesny, który najwnikliwiej dotyka naszych spraw reprezentują: „Bezkrólewie” Wojciecha Tomczyka w reżyserii debiutującego w Teatrze TV Jerzego Machowskiego (z udziałem m.in. Andrzeja Mastalerza, Marcina Kwaśnego, Joanny Jeżewskiej, Krzysztofa Szczepaniaka, premiera 6 kwietnia) oraz „Trójkąt Bermudzki” –komedia Marka Kochana, którą autor napisał specjalnie dla Teatru Telewizji, w reżyserii Bodo Koxa. W spektaklu wystąpią m.in. Radosław i Cezary Pazurowie oraz Anna Karczmarczyk. Z kolei w maju czeka nas premiera nieznanej sztuki Mariana Hemara  „Cud biednych ludzi” w reżyserii Zbigniewa Lesienia.

Nie zapominamy o ulubionych przez widzów spektaklach historycznych. Krzysztof Magowski przygotowuje docu dramę, o znaczącym tytule: „Konferencja w Zakopanem 1939. Gestapo-NKWD”. Paweł Woldan jest reżyserem „Powołania”spektaklu o czasach studenckich Karola Wojtyły, kiedy przyszły papież jest studentem, konspiratorem oraz aktorem w grupie teatralnej Mieczysława Kotlarczyka. Premiera „Powołania” odbędzie się 18 maja, z okazji Roku Jana Pawła II, na rocznicę stulecia jego urodzin (w obsadzie m.in: Józef Pawłowski, Adam Woronowicz, Piotr Głowacki, Przemysław Stippa i wielu innych). Zdjęcia powstają w Krakowie w miejscach związanych z życiem Karola Wojtyły.

Wiosnę w Teatrze Telewizji zamkniemy jubileuszowym, XX Festiwalem „Dwa Teatry” Sopot 2020, a na uroczystej, transmitowanej Gali Festiwalu poznamy najlepszych twórców sezonu 2019/2020. Mecenasem Teatru Telewizji jest Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo.

ŚWIAT BEZ FIKCJI Cykl filmów dokumentalnych

Poniedziałek, godz.22:30

2 marca

„Żyć nie umierać. Długowieczni na Kaukazie”, reż. Barbara Włodarczyk

Autorka filmu, Barbara Włodarczyk, poszukuje odpowiedzi na pytania, dlaczego akurat                   na Kaukazie jest tak wielu stulatków (wbrew ciężkim warunkom życia i trudnej historii),                 co decyduje o długim życiu, jaki jest jego sens oraz czy kaukaski eliksir długowieczności można przenieść do Europy. Film przedstawia ponadstuletnich świadków historycznych wydarzeń, przekazuje ich refleksje, spojrzenie na teraźniejszość i współczesne problemy rosyjskich republik kaukaskich.

23 marca

„Skrzywdzeni. O Polakach i Żydach”, reż. Mariusz Pilis

Najnowszy film Mariusza Pilisa to ważny głos na temat współczesnych relacji polsko-żydowskich. Jak Polacy odbierani są w Izraelu? Skąd wzięły się debaty na temat restytucji żydowskiego mienia bezspadkowego? I czy przypadkiem – w ogniu gorących dyskusji – nie okazuje się, że więcej nas łączy, niż dzieli?

6 kwietnia

„Ukraińska modlitwa”, reż. Barbara Włodarczyk

W grudniu 2018 roku – po latach sporów i starań – oficjalnie powstał, uznawany przez Konstantynopol, Kościół Prawosławny na Ukrainie. To kluczowe z punktu widzenia ukraińskiego narodu wydarzenie miało wzmocnić niezależność Ukrainy, zwłaszcza w odniesieniu do rosyjskich wpływów. Przeszło rok po tamtej uroczystej chwili na Ukrainie trwają dyskusje: które parafie uznają i wejdą w skład nowego Kościoła, a które zechcą pozostać pod starym zwierzchnictwem Rosyjskiego Kościoła Prawosławnego? Ten spór dotyka niemal każdego regionu kraju. Kwestie religijne na Ukrainie stanowią dla autorki filmu, Barbary Włodarczyk, punkt wyjścia dla opowieści o tym, co obecnie łączy i co dzieli ukraińskie społeczeństwo.

20 kwietnia

„Katalonia”, reż. Weronika Mliczewska

W październiku 2017 roku na terenie Katalonii zorganizowano, nieuznane przez władze                   w Madrycie, referendum na temat niepodległości regionu. Ponad dwa lata od tamtego wydarzenia temperatura dyskusji na temat przyszłości Katalonii pozostaje wysoka. Skąd wzięła się kwestia katalońskiego separatyzmu? Jakie jest podłoże społeczne i kulturowe tych ruchów? I jak Hiszpania może zechcieć bronić swojej integralności terytorialnej?

27 kwietnia

„Skarb z Syberii”, reż. Maria Wiernikowska

Niezwykły zapis poszukiwań rodzinnych korzeni i śladów polskiej przeszłości                               w Kazachstanie. Autorka filmu snuje intymną opowieść o dawno minionym świecie, którą życie zwieńczyło niespodziewaną puentą. Nie jest to jednak film wyłącznie o historii jednej polskiej rodziny, którą los powiązał z Kazachstanem – jest to także słodko-gorzka opowieść o tym państwie w Azji Centralnej, jego współczesnych problemach i jego naznaczeniu przeszłością.

4 maja

„Kuba – kuchenna rewolucja”, reż. Witold Szabłowski

Od kiedy do władzy na Kubie doszedł Fidel Castro, Kubańczycy mawiają, że trzy największe sukcesy kubańskiej Rewolucji to: bezpłatna edukacja, służba zdrowia i praca dla każdego.                A trzy największe porażki – śniadanie, obiad i kolacja. Jedzenie od samego początku jest na Kubie tematem politycznym, bo Fidel obiecywał, że dzięki jego rządom nikt na wyspie nigdy nie będzie głodny. Tymczasem w latach 90. kraj głodował. Obecnie to właśnie poprzez kubańską kuchnię widać najlepiej tempo przemian w kraju, który z roku na rok coraz bardziej otwiera się na świat.

25 maja

„Sługa Narodu – Wołodymyr Zełenski”, reż. Barbara Włodarczyk

Unikalna produkcja na temat współczesnej Ukrainy autorstwa Barbary Włodarczyk. W maju 2019 roku doszło do wydarzenia, którego mało kto się spodziewał – na Ukrainie prezydenckie wybory wygrał komik, gwiazda tamtejszej telewizji i celebryta, Wołodymyr Zełenski. Jak wyglądał pierwszy rok jego prezydentury? Czy potwierdziły się głosy o jego braku politycznego doświadczenia? Jak zmienia się Ukraina pod rządami Zełenskiego i jego ludzi?

SUPER PREMIERY

STAR VOICE. GWIAZDY MAJĄ GŁOS, 11 odcinki, emisja od 28 lutego 2020

Piątek, godz. 20:35

W wyjątkowym show „Star Voice. Gwiazdy mają głos” aktorzy, dziennikarze i sportowcy będą rywalizować o statuetkę Diamentowego Mikrofonu oraz nagrody o łącznej wartości 200 tys. zł., które przekażą na cele charytatywne.

Występy uczestników będzie oceniać jury w składzie: Helena Vondráčková, niekwestionowana królowa czeskiej estrady, Majka Jeżowska, znakomita piosenkarka, oraz Mariusz Kałamaga, jeden z najpopularniejszych komików. Jury oceni każdy występ, jednak to widzowie zadecydują, który artysta zwycięży w danym odcinku i otrzyma 10 tys. zł na wybrany przez siebie cel charytatywny.

Uczestnikami pierwszej edycji programu będą: Aleksandra Szwed, Robert Koszucki, Jacek Lenartowicz, Marcin Urbaś, Monika Pyrek, Beata Chmielowska-Olech, Tadeusz
Chudecki, Przemysław Babiarz, Milena Sadowska, Marcel Sabat oraz Aleksiej Jarowienko.

Po raz pierwszy w roli prowadzących zobaczymy Michalinę Sosnę i Mariusza Czerkawskiego.

O choreografię zadba znany z popularnych programów tanecznych Tomasz Barański.
Nie zabraknie też pięknych kostiumów, scenografii i spektakularnych efektów pirotechnicznych.

PREMIERY: KONTYNUACJE

DANCE DANCE DANCE, emisja od 29 lutego 2020

Sobota, godz. 20:00

Po spektakularnym zwycięstwie Wiktorii Gąsiewskiej i Adama Zdrójkowskiego w pierwszej edycji programu, przyszedł czas na drugą odsłonę „Dance Dance Dance”. W tanecznej rywalizacji zmierzy się sześć duetów, które spróbują wiernie odwzorować układy choreograficzne ze znanych teledysków. Tym razem swoje umiejętności zaprezentują: wokalistka Katarzyna Stankiewicz z siostrą Anną Stankiewicz, jedna z najpopularniejszych par w sieci – Pamela Stefanowicz i Mateusz Janusz, znani jako Fit Lovers, aktorzy Anna Karczmarczyk i Mateusz Łapka, prowadzący „Pytanie na Śniadanie” Małgorzata Tomaszewska i Aleksander Sikora, aktorski duet Marcin Mroczek i Przemysław Cypryański oraz bracia akrobaci – Rafał i Krzysztof Jonkisz. W każdym odcinku duety zaprezentują wspólny układ oraz choreografię solową. Wszystko odbędzie się na scenie, wykorzystującej najnowsze osiągnięcia technologiczne. Dzięki rozszerzonej rzeczywistości łączącej świat realny z wirtualnym ponownie przeniesiemy się w scenerię znaną z najsłynniejszych światowych klipów.

Uczestnicy trenują po kilka godzin dziennie pod okiem najlepszych choreografów w Polsce, aby w każdym odcinku, w jak najdrobniejszych szczegółach, odwzorować niezapomniane układy taneczne takich gwiazd, jak m.in.: Spice Girls, Justin Bieber, Michael Jackson, Madonna, Justin Timberlake czy *NSYNC. Gwiazdom drugiej edycji „Dance Dance Dance” od pierwszego treningu towarzyszą kamery, dzięki czemu widzowie krok po kroku mogą śledzić postępy bohaterów. Zwycięski duet, wybrany decyzją widzów, przekaże 100 tys. zł na cele charytatywne. Uczestnicy, którzy nie dotrwają do wielkiego finału, także wesprą finansowo wskazaną przez siebie instytucję.

RODZINKA.pl, sezon 16, emisja od 1 marca 2020

Niedziela, godz. 16:20

Od marca Dwójka zaprasza na ostatnie odcinki „rodzinki.pl”. Widzowie nie rozstają się   z rodziną Boskich na zawsze. Serial jest jedną z najchętniej oglądanych pozycji w ofercie TVP VOD i to właśnie na tej platformie będą mogli oni ponownie spotkać się ze swoimi ulubionymi bohaterami, a dla niektórych będzie to być może pierwsze spotkanie z Boskimi.

W szesnastym sezonie „rodzinki.pl” Natalia i Ludwik postanawiają zapisać się na terapię. Magda rozkręca swoją karierę, częste wyjazdy i zostawianie małej Majki Tomkowi, bardzo nie podobają się Natalii.

O MNIE SIĘ NIE MARTW, sezon 12, emisja od 2 marca 2020

Poniedziałek, godz. 21:50

Na świat przychodzi córeczka Sylwii i Pawła. Młodzi rodzice uczą się życia zgodnie                          z rytmem, jaki narzuca niemowlę. Marta, po niedawnych stresach i podjęciu decyzji o próbnej separacji z Krzyśkiem, sporo przytyła. Z emocjami radzi sobie, „zajadając” troski. Marcin,
w tajemnicy przed innymi pracownikami kancelarii, spotyka się z Karoliną. Nowa partnerka Kaszuby nie cieszy się sympatią czteroletniego Zbyszka.

W 12. sezonie serialu pojawia się nowy bohater Artur Szulc (Jacek Knap). Mężczyzna ma zastąpić w kancelarii Sylwię podczas jej urlopu macierzyńskiego. Od samego początku swojej pracy w kancelarii on i Paweł rywalizują ze sobą.

BARWY SZCZĘŚCIA

Od poniedziałku do piątku, godz. 20:10

W wiosennych odcinkach „Barw szczęścia” pojawi się Maja Bohosiewicz. Jej bohaterka, celebrytka/influencerka Agnes, będzie gościem hotelu Bożeny i Bruna. Do serialu powrócą po długiej przerwie Aleksandra Popławska i Witold Sosulski, a także na stałe dołączą do obsady (po wcześniejszym epizodzie) Rafał Maślak i Joanna Opozda. Przed widzami kolejna dawka emocji. W pierwszych odcinkach marca Bruno (Lesław Żurek) popłynie w końcu do Chorwacji. Bożena (Marieta Żukowska) zostanie „słomianą wdową”. Jej teściowa (Stanisława Celińska) od razu zacznie się niepokoić, zaś pełna złych przeczuć Amelia będzie czujnie synową obserwować. Gdy „przyłapie” Bożenę na rozmowie ze Stawickim, natychmiast ruszy do akcji.

Trudne chwile czekają też Reginę (Kamila Kamińska), która wróci do ćwiczeń z Remkiem (Piotr Sędkowski) – choć z każdą godziną, którą spędzi przy fortepianie, będzie się coraz gorzej czuła. Tymczasem Malwina (Joanna Gleń) zorganizuje spotkanie Jabłońskich, licząc na to, że Adam (Marcin Kwaśny) porozmawia w końcu szczerze z żoną (Agnieszka Przepiórska).

M JAK MIŁOŚĆ

W poniedziałki i wtorki, godz. 20:55

W wiosennych odcinkach „M jak miłość” pojawią się nowe postaci – Ola Łęcka (Katarzyna Mosek) – koleżanka Piotrka, Kamila Jabłońska (Anna Gorajska) i lokalny grabarz – Leon (Dariusz Toczek). Odbędzie się ślub Izy i Marcina – na który fani czekają, a także okaże się, kto tak naprawdę jest ojcem dziecka Lilki.

Marcina (Mikołaj Roznerski) znów czekają problemy, bo Kamil (Marcin Bosak) zmusi go                  w końcu do spotkania i zapowie, że nie podda się, póki nie odkryje, co spotkało Skalskiego. Huśtawkę emocji zaliczy też Andrzejek (Tomasz Oświeciński), gdy Marzenka                         (Olga Szomańska) trafi nagle do szpitala. Lisiecki wyjedzie do Legionowa, by wziąć udział                w policyjnym szkoleniu, choć cały czas będzie myślami przy żonie. A gdy jego ukochana poczuje nagle skurcze, na miesiąc przed terminem, na porodówkę odwiezie ją Sonia.

Bartek (Arkadiusz Smoleński) znów znajdzie się na celowniku mafii. Tymczasem Lisiecki ukryje u siebie Mirka (Mariusz Ochociński) i nie wyda chłopaka nawet, gdy jego „koledzy” przyjadą do Jonkowa. Kilka godzin później bandyci podpalą należący do Bartka warsztat. Policja od razu rozpocznie śledztwo, zaś Lisiecki kolejny raz skłamie.

NA DOBRE I NA ZŁE

Środa, godz. 20:50

W połowie lutego do obsady serialu dołączył Tomasz Ciachorowski – Maksymilian Beger, kardiochirurg w Leśnej Górze. Beger i Bart (Piotr Głowacki) – obaj są twardzi, pewni siebie                i przekonani o własnej genialności. Czy Leśna Góra zdoła pomieścić ich ego?

Marcin (Filip Bobek) zostanie przesłuchany przez Kąkola (Marcin Stec) i szybko zrozumie,  że na wyjście z aresztu nie ma na razie szans. Tego samego dnia prokurator spotka się też   z Dominiką (Paulina Gałązka) – zimny, bezwzględny i gotów na wszystko, by odsunąć dziewczynę od ukochanego. Gdy policja będzie transportować Molendę do aresztu, dojdzie jednak do groźnego wypadku… i w finale lekarz ucieknie. Jak poradzi sobie w roli zbiega – ukrywając się i walcząc o każdy dzień wolności?

Problemy czekają też Kasię (Ilona Ostrowska) oraz Falkowicza (Michał Żebrowski), bo w ich domu znów zjawi się kurator – po tym, jak do sądu wpłynie wniosek o zmianę miejsca zamieszkania Matyldy (Amelia Czaja). Mecenas Smuda, wzburzona, od razu pojedzie do szpitala i zaatakuje Michała (Mateusz Janicki), pewna, że to właśnie on próbuje odebrać jej prawo do opieki nad córką. Kto złoży w sądzie feralny wniosek i czy kurator zdecyduje, że Matylda powinna zamieszkać właśnie z Michałem?

Tymczasem Maks poprosi profesora o konsultację, a Bart szybko się zorientuje, że nowy kolega tak naprawdę wcale nie potrzebuje jego pomocy. Gdy badania wykażą, że Kosa (Krzysztof Chudzicki) ma infekcję dróg oddechowych, Bart oznajmi choremu, że musi odwołać zabieg, o który tak długo obaj walczyli. Działania profesora wzbudzają kontrowersje w szpitalu.

NA SYGNALE

Środa, godz. 21:55

W nowym sezonie serialu „Na sygnale” Kuba zaangażuje się w związek z Górską, a Tomek oświadczy się Zosi.

Piotrek (Dariusz Wieteska) przyjdzie na kolejny dyżur po „ostrej” imprezie i szybko tego pożałuje. Gdy Wiktor (Wojciech Kuliński) zauważy, że kolega ma kaca, obawiając się, że chłopak nie jest w stanie pracować i stanowi zagrożenie dla chorych, od razu zacznie robić mu wymówki. Chwilę później o „niedyspozycji” Piotrka dowie się Kuba (Wojciech Zygmunt)               i jako szef stacji od razu to wykorzysta. Jaką cenę Piotrek zapłaci w końcu za swoją „wpadkę”?

Tymczasem Zosia (Edyta Bełza) wyprowadza się z domu i zaczyna wspólne życie
z Tomkiem (Hubert Matysiak). Jak zareaguje na to doktor Banach (Wojciech Kuliński)? Ojciec dziewczyny będzie zaniepokojony, ale decyzję córki zaakceptuje. Kiedy młodzi wpadną do Wiktora i Anny na kolację, Zosia będzie miała dla ojca kolejną „niespodziankę”.

ECHO SERCA, sezon 3, 13 odcinków, emisja od 3 marca 2020

Wtorek, godz. 21:50

Agnieszka dalej pracuje jako psycholog w Szpitalu Północnym. Jej życie osobiste nie układa się. Niewiele brakuje, by wdała się w romans z Szymonem. Ciągle ma pod swoją opieką stażystkę Kazię. Tymczasem Zuza zaczęła pracę w poradni przyszpitalnej kierowanej przez Magdę. Agnieszka, która w policji była policyjnym psychologiem śledczym (profilerem), zostaje przez Olafa zaangażowana w bieżące dochodzenie. Sprawca działa w podobny sposób, jak morderca kobiet, którego sprawę prowadziła Agnieszka.
Operacja Magdy tym razem zakończyła się sukcesem – niestety, Magda zmieniła się. Zdecydowanie pogorszyły się jej relacje z pacjentami, stara się też ingerować w życie Jana. Jej zachowanie niepokoi Agnieszkę, która zmusza ją, by wzięła udział w psychoterapii. Magda próbuje wyzdrowieć, pomagając innym.

Podczas akcji ratowniczej w pociągu Monika (Hanna Turnau) ratuje życie Jana. Po wypadku przez krótki czas przebywa w szpitalu jako pacjentka, a następnie rozpoczyna w nim pracę. Wkrótce Jan i Monika zbliżają się do siebie. Pola akceptuje fakt, że „tata ma nową dziewczynę”. Sytuacja komplikuje się, gdy w ich życiu znowu pojawia się Małgorzata.

Andrzej nawiązuje osobistą relację z Nataszą (Katarzyna Dmoch), której zachowanie doprowadza do tego, że musi on tymczasowo zrezygnować ze stanowiska ordynatora. Jan przejmuje jego obowiązki i z czasem zdaje sobie sprawę, że bycie ordynatorem wpływa źle na jego pracę, jako chirurga.

Irena, jak zawsze rozwiązuje liczne problemy m.in. z Magdą, która zaniedbuje przychodnię,                  z Andrzejem posądzonym o romans z pacjentką, próbuje opanować chaos związany                             z pełnieniem funkcji ordynatora przez Jana.

Bartek i Kaśka mieszkają razem. Choć wciąż się docierają się, to dobrze im ze sobą. I właśnie wtedy do Warszawy przyjeżdża starszy brat Bartka – Jeremi, który staje się ich utrapieniem.

VA BANQUE

Od poniedziałku do piątku, godz. 18:30

Popularny przed laty teleturniej powrócił w nowoczesnym wydaniu! Oparty na amerykańskim formacie „Jeopardy!” (Sony Pictures Television, dystrybucja CBS Studios International) „Va banque” to program, w którym uczestnicy muszą popisać się wiedzą i refleksem. Troje zawodników odpowiada na pytania, wybierając je z 6 kategorii tematycznych i przedziałów finansowych. Charakterystycznym elementem programu jest to, że „pytania” zapisane są na tablicy w formie zdań oznajmujących, a zadaniem uczestnika jest podanie odpowiedzi w formie pytania. W finale wszyscy uczestnicy dostają to samo pytanie, ale wcześniej muszą obstawić stawkę z kwoty, którą zgromadzili w dwóch rundach. Kto zaryzykuje i pójdzie va banque?

Gospodarzem programu jest Przemysław Babiarz.

SZANSA NA SUKCES. OPOLE 2020, emisja od 1 marca

Niedziela, godz. 15:15

Kolejna odsłona uwielbianego muzycznego show to gwarancja świetnej rozrywki                    i wielkich emocji. „Szansa na sukces. Opole 2020” już od 1 marca pojawi się na antenie Dwójki. Zwycięzca programu weźmie udział w konkursie Debiuty, podczas 57. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. Od marca zdolni wokaliści po raz kolejny dostaną szansę na spełnienie marzeń o występie na opolskiej scenie. W każdym odcinku weźmie udział po 7 wykonawców, którzy zaśpiewają utwory wielkich muzycznych gwiazd. 1 marca uczestnicy zmierzą się z repertuarem Haliny Frąckowiak, a bohaterami kolejnych odcinków będą m.in: zespół De Mono, Enej, Vox, Jary Oddział Zamknięty i Izabela Trojanowska. Dwa odcinki zostaną poświęcone twórczości nieżyjących legendarnych artystów: Andrzeja Zauchy i Zbigniewa Wodeckiego. Laureaci poszczególnych odcinków wezmą udział w finale na żywo, podczas którego jury i widzowie Dwójki w głosowaniu SMS wybiorą zwycięzcę. Nagrodą główną będzie udział w Debiutach podczas 57. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. Program poprowadzi Artur Orzech. W tym roku na opolskiej scenie do rywalizacji o nagrodę im. Anny Jantar stanie dwóch laureatów „Szansy na Sukces. Opole 2020”. Pierwszym z nich będzie Izabela Zalewska, która wygrała jesienną edycję programu.

FILMOWE CZWARTKI cykl filmów fabularnych

W czwartki, godz. 20:45

W cyklu najciekawsze filmy ostatnich lat, które zmieniły oblicze filmowego mainstreamu.                W nowym paśmie znajdą się obrazy zrealizowane przez najwybitniejszych twórców, poruszające biografie, nagradzane na festiwalach dramaty i najpopularniejsze komedie.

5 marca

„Połów szczęścia w Jemenie”, reż. Lasse Hallstroem, Wielka Brytania, 2011

Zamknięty w sobie urzędnik Fred i piękna, odnosząca sukcesy menedżerka Harriet.
Czy szalone marzenie jemeńskiego szejka może pomóc odnaleźć szczęście dwójce tak różnych ludzi? W rolach głównych Emily Blunt i Ewan McGregor.

12 marca

„McImperium”, reż. John Lee Hancock, USA, 2016

Fascynująca opowieść o charyzmatycznym biznesmenie (Michael Keaton), który od lat walczy o swoje pięć minut sławy. Jednak każdy jego pomysł kończy się w klęską, a szanse na realizację marzeń maleją z dnia na dzień.

19 marca

„Wielki Gatsby”, reż. Baz Luhrmann, USA, 2013

Historia niedoszłego pisarza Nicka (Tobey Maguire), który przybywa do Nowego Jorku wiosną 1922 roku i wpada w czarujący świat zamożnych ludzi, iluzji, miłości i kłamstw. Zostaje on sąsiadem milionera, Jaya Gatsby’ego (Leonardo DiCaprio), który co tydzień organizuje wystawne przyjęcia.

26 marca

„Fighter”, reż. David O. Russell, USA, 2010

Micky Ward (Mark Wahlberg) jest bokserem wagi półśredniej, który z biegiem swego życia sięga dna. Czy spotkanie z barmanką Charlene (Amy Adams) będzie punktem zwrotnym                  w jego karierze? Film nagrodzony dwoma Oscarami i dwoma Złotymi Globami: dla najlepszej aktorki drugoplanowej (Melissa Leo) i najlepszego aktora drugoplanowego (Christian Bale).

2 kwietnia

„Wszystkie pieniądze świata”, reż.: Ridley Scott, USA/Wlk. Brytania/Włochy, 2017

Miliarder Jean Paul Getty (Christopher Plummer) jest znany z nieustępliwego charakteru                 i skąpstwa. Nagle grupa nieznanych sprawców porywa jego ukochanego wnuka i żąda wielomilionowego okupu. Życie chłopca wisi na włosku. Historia oparta na prawdziwych wydarzeniach.

9 kwietnia (Wielki Czwartek)

„Niezwyciężony”, reż.: David Gordon Green, USA, 2017

Dramat oparty na faktach. Jeff Bauman (Jake Gyllehaal) pracuje w sklepie i jest zapalonym kibicem Red Soxów. Gdy wskutek zamachu bombowego Jeff traci obie nogi, jego życie diametralne się zmienia.

16 kwietnia

„Kobieta na skraju dojrzałości”, reż.: Jason Reitman, USA, 2011

Komediodramat. Mavis Gary (Charlize Theron) – 37-letnia autorka powieści dla młodzieży wraca do rodzinnego miasteczka, by ożywić wspomnienia o dniach chwały i odzyskać serce swojej szkolnej miłości.

23 kwietnia

„Śmietanka towarzyska”, reż.: Woody Allen, USA, 2016

Akcja filmu rozgrywa się w latach 30. ubiegłego stulecia. Wrażliwy Bobby (Jesse Eisenberg) przyjeżdża do Hollywood, aby rozpocząć pracę u swojego wujka (Steve Carell), sławnego agenta gwiazd.

30 kwietnia

„Tulipanowa gorączka”, reż.: Justin Chadwick, Wlk. Brytania/USA, 2017

Dramat kostiumowy. Amsterdam, rok 1637. Młoda i piękna Sophia (Vikander) zostaje wydana za mąż za majętnego kupca (Waltz). Czy związek bez odwzajemnionego uczucia ma szansę przetrwać?

PYTANIE NA ŚNIADANIE, na żywo

Od poniedziałku piątku od godz. 07:15 do 11:30, sobota i niedziela, od godz. 07:15 do 11:15

Wiosenne poranki umili widzom ulubiony program śniadaniowy Polaków, niekwestionowany lider oglądalności, który pozostawił konkurencję daleko w tyle. W programie tradycyjnie nie zabraknie ciekawych rozmów, poruszających historii, praktycznych porad i przepisów, relacji z najciekawszych wydarzeń kulturalnych, artystycznych i oczywiście rozrywkowych z całego kraju oraz doniesień z życia gwiazd. Każdego ranka widzów Dwójki witać będą bardzo lubiane pary gospodarzy: Marzena Rogalska i Tomasz Kammel, Marcelina Zawadzka i Tomasz Wolny, Ida Nowakowska i Łukasz Nowicki, Tamara Gonzalez Perea i Robert El Gendy oraz Małgorzata Tomaszewska i Aleksander Sikora.

Na wiosnę w jeszcze dłuższym wydaniu „ Pytania na śniadanie” zobaczymy nowe cykle :

Globtroterki – kobiety, które przemierzają świat; niezwykle przygody i widoki zapierające dech w piersiach; podróże marzeń;

Los kobiety – trudne sprawy, dramatyczne losy, przemoc domowa;

Wiosna z PnŚ –  ogród dla każdego,  porady, trendy, aranżacje

O co wstydzisz się zapytać – lekarze i specjaliści różnych dziedzin odpowiadają na najgłębiej skrywane problemy i  pytania widzów

Smak nostalgii – podróż z gwiazdami w krainę dzieciństwa, ukochane potrawy i tradycje domowe

Szkoła rodzenia

5 xNAJ –perełki ze starych polskich seriali, filmów i audycji

Zobaczymy również urodzinowy cykl specjalny: Cuda Jana Pawła II

­

LAJK!

Sobota, godz. 19:35

Wiosną kolejne odcinki programu LAJK!, w którym duet prowadzących Monika Mazur                        i Mateusz Szymkowiak zaproszą widzów na najciekawsze wydarzenia, festiwale, koncerty, spektakle teatralne, premiery filmowe, pokazy mody czy imprezy plenerowe. Odsłonią kulisy wielkiego świata. W programie – gwiazdy, twórcy, celebryci. Lajk! podpowiada, co warto zobaczyć, usłyszeć, przeczytać, dokąd się wybrać. I generalnie – w co się bawić.                      To po prostu kultura i rozrywka w pigułce. Kamery programu będą wszędzie tam, gdzie dzieje się coś emocjonującego i godnego uwagi.

WYDARZENIA SPORTOWE NA WIOSNĘ W TELEWIZJI POLSKIEJ

MECZE REPREZENTACJI POLSKI W PIŁCE NOŻNEJ

Piłkarska reprezentacja Polski, 27 i 31 marca rozpocznie przygotowania do EURO 2020 – najpierw spotkaniem z Finlandią we Wrocławiu, następnie w Chorzowie z Ukrainą. Kolejne mecze czekają nas 2 i 9 czerwca – po 8 latach rywalem „Biało-czerwonych” znów na Stadionie Narodowym będzie Rosja (poprzednio podczas EURO 2012), natomiast w Poznaniu Polacy ostatni sprawdzian przed mistrzostwami Europy rozegrają z Islandią. Rywalizację podopiecznych Jerzego Brzęczka pokaże Jedynka oraz TVP Sport. W kanale sportowym TVP będzie można zobaczyć także inne mecze towarzyskie oraz baraże do EURO 2020, po których poznamy ostatniego rywala naszej reprezentacji – 26 marca półfinał Słowacja – Irlandia, a 31 marca – finał.

Przed samym turniejem EURO 2020 (12 czerwca – 12 lipca) nie zabraknie meldunków z obozu przygotowawczego kadry w Opalenicy oraz programów z prezentacją finalistów mistrzostw Europy – „Droga do EURO” będzie emitowana od 21 marca w każdą sobotę przed południem. TVP Sport pokaże także mecze reprezentacji U-21 i kobiet w eliminacjach do EURO 2021 i towarzyskie spotkania kadry U-20.

To nie koniec wielkiej piłki w wiosennej ramówce Telewizji Polskiej. Na wiosnę czekają nas mecze Ligi Mistrzów (finał 30 maja w Stambule), finał Ligi Europy (27 maja w Gdańsku), decydujące mecze Puchar Włoch (13 maja) i Puchar Króla (18 kwietnia), a także spotkania piłkarskiej Ekstraklasy.

DYSCYPLINY ZIMOWE

Luty i marzec to końcówka sezonu zimowego. Przed widzami TVP ostatnie zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich (norweski turniej Raw Air od 7 do 15 marca) oraz mistrzostwa świata w lotach (Planica, 19-22 marca) – konkursy pokaże TVP1. W TVP Sport widzowie będą mogli zobaczyć również: Puchar Świata w biegach narciarskich i cykl w biegach długich Ski Classics, mistrzostwa świata w hokeju na lodzie – elity, IA i IB z udziałem reprezentacji Polski. Hokej zostanie pokazany także w najlepszy krajowym wydaniu – finał Polskiej Hokej Ligi, jak i światowym – decydujące mecze NHL.

SIATKÓWKA

Emocje czekają nas także podczas występów polskich siatkarzy i siatkarek w Lidze Narodów. Po wielu latach ta piękna dyscyplina wróciła do Telewizji Polskiej – pierwszymi zawodami były mistrzostwa świata w 2019 roku, nasi siatkarze obronili tytuł. W 2020 roku w mistrzostwach Europy mężczyźni wywalczyli brąz i przede wszystkim zakwalifikowali się na igrzyska olimpijskie w Tokio, które w dniach 24 lipca – 9 sierpnia transmitować będzie TVP.

PIŁKA RĘCZNA, TENIS, SPORTY WALKI I INNE

Marzec, kwiecień i maj to także decydujące mecze PGNiG Superligi kobiet i mężczyzn w piłce ręcznej, Nie mniej interesujące będą turnieje z cyklu WTA, a także kolejne gale bokserskie z udziałem Krzysztofa „Diablo” Włodarczyka, Artura Szpilki, Krzysztofa Głowackiego, Macieja Sulęckiego, Kamila Szeremety czy Ewy Piątkowskiej. TVP Sport pokaże także najważniejsze pojedynki o mistrzostwo świata w boksie, a także gale MMA i kickboksingu. W ofercie będą także transmisje z: mistrzostw Europy w podnoszeniu ciężarów i wioślarstwie, turnieju kwalifikacyjnego do igrzysk w koszykówce 3×3 i meczów żużlowej reprezentacji Polski.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *