Wiosna w TVP3

Wiosenne informacje regionalne przygotowywane przez poszczególne oddziały Telewizji Polskiej.

 

WIOSNA W REGIONACH NOWOŚĆ, emisja od 20 marca

Sobota, godz. 12:30, 12:50 i 16:20

Wiosenne informacje regionalne przygotowywane przez poszczególne oddziały Telewizji Polskiej.

AGROPORADNIK NOWOŚĆ, emisja od 1 marca

Od poniedziałku do piątku, godz. 13:00

Magazyn, którego głównym celem będzie przekazanie widzowi wiedzy na temat możliwości korzystania ze środków unijnych. Autorzy podpowiedzą, gdzie szukać pomocy, jeśli chce się rozbudowywać czy unowocześniać gospodarstwo rolne. W programie nie zabraknie praktycznych porad oraz wyjaśnień, jak ubiegać się oraz jak się rozliczać z otrzymanych dotacji. Ponadto w audycji pojawią się sugestie, jak stopniowo zmieniać profil gospodarstwa i jak unowocześniać produkcję. Ważnym elementem audycji będzie wyjaśnianie zawiłości prawnych związanych z funkcjonowaniem w przemyśle rolniczym.

SZKOŁA Z ZAWODEM NOWOŚĆ

Czwartek i piątek, godz. 11:15

Nowa edycja programu skupia się na prezentacji zawodów związanych z rolnictwem.

CZAS PIENIĄDZA NOWOŚĆ, emisja od 12 kwietnia

Poniedziałek, godz. 17:00

Realizowany wspólnie z Narodowym Bankiem Polskim magazyn autorstwa Bartłomieja Grudnika i Agnieszki Żmijewskiej poświęcony jest historii pieniądza i bankowości na ziemiach polskich. Cykl składa się z trzech odrębnych tematycznie części. Pierwsza część programu poświęcona będzie historii pieniądza w nowoczesnej filmowej formule i przybliży historię środków płatniczych. Autorzy w przystępny sposób wyjaśnią skąd wzięły się pieniądze, jak wyglądały w różnych epokach i krajach oraz do czego służyły i służą do dziś.

W kolejnych częściach serii przybliżona zostanie historia polskiej bankowości centralnej oraz waluty. Widzowie dowiedzą się też więcej o zbiorach wyjątkowej instytucji, jaką jest „Centrum Pieniądza Narodowego Banku Polskiego”. Omówione zostaną ciekawostki, np.: jak powstają szkice i wzory banknotów NBP, dlaczego niektóre projekty nie zostały zrealizowane, gdzie drukuje się pieniądze, ile waży najcięższa moneta, dlaczego plastikowe karty i bankomaty zastąpiły bilon i banknoty.

DOBRE HISTORIE NOWOŚĆ, emisja od 27 lutego

Czwartek, godz. 12:30

Kościół katolicki w Polsce odpowiada na społeczne potrzeby ubogich i jest największą instytucją charytatywną w kraju. Wsparcie instytucji kościelnych dociera do ok. 3 mln beneficjentów, przy czym nie zawsze są to pojedyncze osoby. W takim ujęciu liczba ta znacznie rośnie. W programie nie zabraknie tematów, bohaterów i konkretnych przykładów charytatywnych działań polskiego kościoła.

KORONKA DO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

Od poniedziałku do niedzieli, godz. 15:00

Transmisja godziny miłosierdzia „Koronki do Miłosierdzia Bożego” z Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach. Modlitwa śpiewana przez siostry ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia.

REGIONALNY MAGAZYN SPORTOWY

Sobota, godz. 22:25

Regiony są bogate w dyscypliny, które nie zawsze można znaleźć na antenie ogólnopolskiej np. squash, football amerykański, frisbee, lacrosse, pływanie synchroniczne. W programach prezentujemy dyscypliny niszowe i amatorskie oraz wydarzenia sportowe o charakterze lokalnym. Program przygotowuje zespół redakcyjny TVP3 Wrocław.

REGIONALNY MAGAZYN SPORTOWY

Niedziela, godz. 22:25

Cykliczny serwis sportowy, oparty głównie na relacjach z regionów z zachowaniem ścisłej współpracy z redakcją sportową TVP Sport. Pokazujemy wydarzenia bliskie kibicom i z ich udziałem, m.in. sportowe akcje społeczne, rywalizację dzieci i młodzieży oraz ciekawe wywiady ze znanymi sportowcami i trenerami. Sport w regionach kreuje i buduje lokalną tożsamość i pokazuje, że nasze największe gwiazdy sportu nie są anonimowe. Program przygotowuje zespół redakcyjny TVP3 Bydgoszcz.

WIADOMOŚCI ROLNICZE

Od poniedziałku do piątku, godz. 6:35, powtórka o godz. 11:30

Studyjny program informacyjny poświęcony rolnictwu i gospodarce żywnościowej. Felietony przygotowane przez dziennikarzy z całej Polski poruszają problemy rolników w zakresie gospodarki kraju i Unii Europejskiej oraz programy dofinansowania rolnictwa. Program przygotowuje zespół redakcyjny TVP3 Katowice.

DZIENNIK REGIONÓW – TEMATY DNIA

Od poniedziałku do niedzieli, godz. 16:45

Główny program informacyjny, podsumowanie wydarzeń mijającego dnia i zapowiedź najważniejszych tematów dnia następnego. Dzięki dziennikarzom z 16. oddziałów TVP widz otrzyma informacje z każdego zakątka Polski.

DZIENNIK REGIONÓW

Od poniedziałku do niedzieli, godz. 22:00

Codzienny program informacyjny, przedstawiający najświeższe i najciekawsze informacje przygotowane przez dziennikarzy 16 oddziałów TVP.

ECHA DNIA

Od poniedziałku do piątku, godz. 22:20

Program publicystyczny poruszający aktualne problemy społeczne, polityczne i gospodarcze, przedstawiający lokalne inicjatywy, ciekawe rozwiązania i sposób ich realizacji.

CAFE PIOSENKA

Niedziela, godz. 21:00

W kawiarnianej scenerii Ryszard Makowski rozmawia z gośćmi ze świata artystycznego: piosenkarzami, aktorami i muzykami i prezentuje ich utwory. Program ma na celu przybliżenie widzowi gwiazd, które znamy, ale często niewiele o nich wiemy.

GŁOS REGIONÓW

Niedziela, godz. 12:05

Interaktywny program „na żywo” nadawany z różnych miejsc Polski poruszający ważne sprawy społeczne. Audycja realizowana jest przez dziennikarzy ze wszystkich oddziałów TVP i ma charakter interwencyjny. Prowadzący odnoszą się na wizji do komentarzy przesłanych przez widzów.

PIOSENKA U CIEBIE

Sobota, godz. 21.00

Program rozrywkowy, w którym bohaterem jest piosenka. Wokół utworów muzycznych osnute są historie przedstawiane przez widzów. Melodie minionych dekad są dla widzów pretekstem do wspomnień rodzinnych wydarzeń, koncertów i spotkań z wykonawcami. Ekipy TVP podróżują po całej Polsce i prezentują pełne emocji historie widzów związane z muzyką. Program przygotowany przez zespół redakcyjny TVP3 Lublin.

PIOSENKA DLA CIEBIE

Sobota, godz. 20:00

Formuła muzycznego magazynu, nawiązującego do programu „Koncert życzeń”, opiera się na interakcji z widzami. Para prowadzących składa wybranym widzom życzenia w imieniu najbliższych i dedykuje piosenkę. Kultowa formuła programu wciąż budzi zainteresowanie i stanowi oryginalny prezent dla bliskiej osoby. Program przygotowany przez zespół redakcyjny TVP3 Lublin.

WYMARZONA MIŁOŚĆ

Od poniedziałku do piątku, godz. 10:00

Serial obyczajowy. Piękna i młoda Sanem pragnie zostać pisarką i zamieszkać na Galapagos. Na razie jednak dorywczo pracuje w sklepiku ojca i pisze pamiętnik. Gdy rodzice sugerują, że powinna wyjść za mąż, bo znaleźli dla niej odpowiedniego kandydata, Sanem postanawia iść w ślady swojej siostry i rozpocząć karierę w agencji reklamowej. Tam poznaje przystojnego syna właściciela agencji, artystę i marzyciela – Cana. Między młodymi rodzi się miłość.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *