WP Holding wśród najlepszych spółek 2018 roku

Wirtualna Polska Holding jest wśród najlepszych spółek notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. W prestiżowym rankingu „Giełdowa Spółka Roku”, organizowanym przez Puls Biznesu, WP znalazła się w wąskim gronie najwyżej ocenionych firm. Szczególnie wysoko spółkę oceniono w kategoriach: kompetencje zarządu, innowacyjność produktów i usług oraz relacje z inwestorami.

 

Ponad 120 najważniejszych spółek notowanych na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych oceniało 100 analityków, doradców inwestycyjnych i maklerów. W ten sposób powstał ranking „Giełdowa Spółka Roku”. Zwycięzcą, po raz czwarty z rzędu, został CD Projekt, przed Selvitą i Dino Polska. Wirtualna Polska Holding zajęła 4. miejsce, ex aequo z CCC i Comarch. W sumie WP zdobyła 77 punktów, 3 punkty mniej od zwycięzcy, a najwyższe oceny eksperci przyznali w kategoriach: kompetencje zarządu, innowacyjność produktów i usług oraz relacje z inwestorami.

 

 

Konkurenci Wirtualnej Polski są częścią europejskich lub globalnych, dużych grup. Ale my też nie jesteśmy samotni. Za nami stoi rynek kapitałowy. Dlatego ta nagroda jest dla nas tak ważna. Dziękujemy mówi Jacek Świderski, Prezes Zarządu Wirtualna Polska Holding.  

Przy okazji rankingu pytano też analityków, które spółki uznają za najbardziej perspektywiczne w 2019 roku. W tym badaniu WP Holding znalazła się w pierwszej trójce. Oznacza to, że inwestorzy wierzą w kolejne, dynamiczne wzrosty wyników.

Ranking „Giełdowa Spółka Roku” Puls Biznesu zorganizował już po raz 20. Gala wręczenia odznaczeń odbyła się w Teatrze Wielkim w Warszawie.

Wirtualna Polska to holding spółek mediowych oraz e-commerce. Jest właścicielem portali horyzontalnych WP i o2, prowadzi specjalistyczne serwisy tematyczne. W branży e-commerce WP działa w obszarach turystyki, mody, wyposażenia wnętrz i projektowania domów, usług finansowych oraz motoryzacji. Zgodnie z badaniem Gemius/PBI, w lutym 2019 r. z produktów internetowych WP korzystało ponad 22 mln Polaków.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *