Internet & Gry - Reklama

WP Kobieta współpracuje z Joanną Przetakiewicz w ramach cyklu #Wszechmocne

Redakcja serwisu WP Kobieta przygotowała kolejną odsłonę cyklu #Wszechmocne w partnerstwie z Joanną Przetakiewicz, autorką książki i projektu „Pieniądze szczęście dają”. Ta akcja to początek dialogu społecznego o poczuciu bezpieczeństwa, wolności i spokoju całych rodzin.

 

Redakcja WP Kobieta łączy siły z mentorką i charyzmatyczną postacią biznesu, założycielką kobiecego ruchu Era Nowych Kobiet, Joanną Przetakiewicz. 2 czerwca odbyła się premiera nowego cyklu rozmów Joanny Przetakiewicz pt. „Pieniądze szczęście dają”. To wywiady z ekspertami dające kobietom narzędzia do zarządzania własnym budżetem, wsparcie w kryzysowych sytuacjach oraz porady m.in. jak dbać o oszczędności i budować swoją finansową niezależność.
W rozmowach poruszane będą zagadnienia z ostatniej edycji akcji #Wszechmocne redakcji WP Kobieta oraz z najnowszej książki Joanny Przetakiewicz pod tym samym tytułem „Pieniądze szczęście dają”. Wspólnym celem jest zmiana myślenia i rozpoczęcie społecznego dialogu w tym ważnym temacie.

Nowe odcinki będą publikowane co tydzień w serwisie WP Kobieta.

– Od kilku lat powtarzam, że PIENIĄDZE SZCZĘŚCIE DAJĄ, a w obecnych czasach głębokiego kryzysu społecznego i gospodarczego to zdanie nabrało szczególnego i nowego znaczenia. Zacznijmy o pieniądzach mówić bez skrępowania, bez poczucia wstydu i strachu o to, że nie wypada. Wypada, a nawet trzeba. To nie egoizm ani wyrachowanie. To życiowa mądrość – mówi Joanna Przetakiewicz.

– Współpraca z Joanną Przetakiewicz i Erą Nowych Kobiet jest dla nas bardzo ważna, ponieważ mocno koresponduje z redakcyjną akcją “#Wszechmocne”. Swoimi działaniami chcemy pomagać Polkom budować ich siłę w każdej sferze życia, a nic nie daje nam przecież takiej niezależności jak stabilność finansowa. Okazuje się, że wiele kobiet w Polsce nie przykłada należytej wagi do swoich finansów, a konsekwencje tego poznaje często dopiero w sytuacji życiowego kryzysu, np. rozwodu – mówi Wiktoria Jakubowska-Karbowniczek.

Gościnią pierwszego odcinka cyklu była edukatorka finansowa Dominika Nawrocka.

Niezależność finansowa kobiet. “Pieniądze są ważne”.

– Z profesorem Adamem Bodnarem mówimy o finansowej sytuacji kobiet również od strony prawa alimentacyjnego. Wyjaśniamy, czym jest i jakie formy przybiera przemoc ekonomiczna. Z Anetą Wroną poruszamy m.in. kwestie wynagradzania kobiet za ich pracę i krzywdzących stereotypów. Z kolei rozmowa z Dominiką Nawrocką to praktyczne wprowadzenie do tego, jak zacząć oszczędzać, jak zarządzać domowym budżetem i go dobrze planować, aby nie zaskakiwały nas wydatki ani losowe zdarzenia. Nasze rozmowy przed kamerą są kontynuacją tego, co zawiera książka. Wyszła z tego bardzo ciekawa kompilacja zachęca Joanna Przetakiewicz.

Wywiad z Joanną Przetakiewicz pt. „Między nami. Joanna Przetakiewicz o swoim życiu przed Janem Kulczykiem: zanim zostałam “kobietą miliardera”, byłam już niezależna” do przeczytania tutaj.

Druga edycja akcji #Wszechmocne WP Kobieta zwraca uwagę na problem presji społecznej ciążącej głównie na płci żeńskiej – panie często słyszą, że powinny być piękne, silne, niezależne ekonomicznie i światopoglądowo, odważne. „A dlaczego Ty jesteś #wszechmocna?” to pytanie redakcja zadaje kobietom i zachęca je do tej refleksji i dzielenia się nimi na swoich profilach społecznościowych z hashtagiem #JestemWszechmocna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *