Internet & Gry - Reklama

WP SportoweFakty patronem Żużlowej Reprezentacji Polski

Serwis WP SportoweFakty podpisał umowę z Polskim Związkiem Motorowym i został oficjalnym patronem medialnym Żużlowej Reprezentacji Polski. Dzięki temu kibice sportu żużlowego otrzymają unikatowe treści związane z występami najlepszych polskich zawodników na arenie międzynarodowej.

 

Żużlowa Reprezentacja Polski w ostatniej dekadzie święciła triumfy. Wygrała rywalizację w Drużynowym Pucharze Świata, zdobyła medale Speedway of Nations, a juniorska kadra od lat nie ma sobie równych na świecie.

W ramach współpracy PZM i WP SportoweFakty na łamach portalu już wkrótce będzie pojawiać się jeszcze więcej informacji z Żużlowej reprezentacji Polski, wywiadów z najlepszymi polskimi zawodnikami oraz materiały wideo. Część z nich będzie tworzona przy udziale kibiców.

– Żużel od zawsze był w DNA WP SportoweFakty, więc to oczywiste, że portal chce być tam, gdzie jeżdżą najlepsi polscy żużlowcy. Z ogromną przyjemnością będziemy relacjonować ich sukcesy na arenie międzynarodowej. Zrobimy wszystko, by kibice dostali na naszych łamach jak najwięcej ciekawych treści, których nie znajdą w innych mediach – podkreśla Paweł Kapusta, redaktor naczelny WP SportoweFakty.

– Wybór partnera był dla nas czymś naturalnym i oczywistym. WP SportoweFakty to obecnie numer jeden na rynku. Portal jest podstawowym źródłem informacji dla kibiców żużla, a także jednym z najważniejszych miejsc merytorycznej dyskusji w środowisku. Chcemy, by Żużlowa Reprezentacja Polski była tam jak najmocniej obecna. Nie ukrywam, że myślimy o tej współpracy długofalowo – mówi Piotr Szymański, przewodniczący Głównej Komisji Sportu Żużlowego.

Filarem Żużlowej Reprezentacji Polski jest dwukrotny indywidualny mistrz świata, Bartosz Zmarzlik. Oprócz aktualnego mistrza świata, w kadrze są inni czołowi żużlowcy PGE Ekstraligi jak Maciej Janowski, Janusz Kołodziej, Piotr Pawlicki czy Patryk Dudek.

W sezonie 2021 kadra zaczyna nowy rozdział z trenerem Rafałem Dobruckim. Głównym wyzwaniem Żużlowej Reprezentacji Polski będzie walka o złoty medal Speedway of Nations, którego brakuje w kolekcji Biało-Czerwonych. Polska młodzież natomiast będzie kolejny raz bronić tytułu Drużynowego Mistrza Świata Juniorów. Reprezentanci Polski ścigać się będą w cyklu Grand Prix, który wyłania indywidualnego mistrza świata, jak również w cyklu SEC, gdzie rywalizacja toczy się o tytuł indywidualnego mistrza Europy. Wiele z najważniejszych imprez odbędzie się w Polsce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *