Wraca 2. liga piłkarska – transmisje w TVP 3 i TVP Sport

2. liga piłkarska wraca do gry i na antenę TVP. Pierwszą transmisję po przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa przeprowadzimy 3 czerwca. Wtedy to pokażemy mecz GKS Katowice – Górnik Łęczna. W najbliższym czasie w Telewizji Polskiej nie zabraknie też spotkania Widzewa Łódź.

Do tej pory w 2. lidze rozegrano 22 kolejki. Liderem jest Widzew Łódź, który o pięć punktów wyprzedza Górnika Łęczna, a o sześć Resovię. Czwarte miejsce zajmuje GKS Katowice. To właśnie mecz zespołu ze stolicy Górnego Śląska z Górnikiem Łęczna pokażemy w 23. kolejce – pierwszej po wznowieniu rozgrywek. Rozpocznie się on 3 czerwca o godzinie 20:00.

7 czerwca, w ramach 24. kolejki, zawitamy do Rzeszowa, gdzie Stal podejmie Widzewa. Początek tego starcia o godzinie 13:00. Z kolei 14 czerwca widzowie Telewizji Polskiej obejrzą rywalizację innego rzeszowskiego klubu – Resovii – z Górnikiem Łęczna (godz. 13:00).

Drugoligowcy po raz ostatni wyszli na boiska 8 marca. Do zakończenia rozgrywek pozostało 12 kolejek. Dwa najlepsze zespoły awansują bezpośrednio do 1. ligi, a cztery kolejne powalczą w barażach o trzecie miejsce gwarantujące promocję do wyższej klasy rozgrywkowej. Z kolei cztery najgorsze drużyny opuszczą 2. ligę.

2. liga piłkarska – szczegóły transmisji w TVP

23. kolejka, 3 czerwca: GKS Katowice – Górnik Łęczna, godzina 20:00 TVP 3, TVP Sport, TVPSPORT.PL, aplikacja mobilna

24. kolejka, 7 czerwca: Stal Rzeszów – Widzew Łódź, godzina 13:00 TVP 3, TVPSPORT.PL; powtórka o godz. 18:00 w TVP Sport

25. kolejka, 14 czerwca: Resovia – Górnik Łęczna, godzina 13:00 TVP 3, TVPSPORT.PL; powtórka o godz. 18:00 oraz 15 czerwca o godz. 8:00 w TVP Sport

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *