Wraca Puchar Polski!

Po zimowej przerwie do gry wracają kluby uczestniczące w piłkarskim Pucharze Polski. W środę Górnik Zabrze zagra z Lechią Gdańsk, z którą dwa razy przegrał „do zera” w ekstraklasie. Pozostały trzy mecze ćwierćfinałowe odbędą się w terminie 12-14 marca.

 

Lechia wygrała z tym rywalem w sierpniu 2:0 i tuż przed świętami Bożego Narodzenia 4:0. Zresztą od wielu lat nie uległa zabrzanom w lidze.

Oba kluby udanie zaczęły wiosenne zmagania w ekstraklasie. Gdańszczanie zdobyli siedem punktów w trzech spotkaniach, stracili tylko jedną bramkę, a w tabeli do siedmiu punktów powiększyli przewagę nad broniącym tytułu wiceliderem Legią Warszawa.

Górnik z kolei zwyciężył w dwóch z trzech meczów (z Wisłą Kraków 2:0 i Zagłębiem Sosnowiec 2:1) i opuścił strefę spadkową.

Broniąca trofeum Legia o półfinał PP zmierzy się 13 marca z liderem 1. ligi Rakowem w Częstochowie; na tym etapie rozgrywek nie ma rewanżów.

Pierwotnie do tej potyczki miało już dojść w 1/8 finału, ale zamieszczanie z losowaniem, które powtórzono z powodu błędu technicznego, sprawiło, że ostatecznie rundę wcześniej stołeczny zespół grał z Chrobrym Głogów (3:0), a Raków z Wigrami Suwałki (3:0).

W wywiadzie jeszcze przed tymi meczami, trener częstochowian Marek Papszun tak mówił o całej sytuacji: „Jeżeli wygramy w Suwałkach, to będzie mi łatwiej odpowiedzieć (na pytanie: czy nie szkoda, iż rywalem nie jest Legia…), bo wtedy powiem, że dobrze się stało, ale jednak ewentualne wyeliminowanie Legii byłoby wydarzeniem. Może jeszcze nas los skojarzy”.

Dwa pozostałe kluby z ekstraklasy zmierzą się z pierwszoligowcami. Beniaminek Miedź Legnica zagra z Puszczą Niepołomice. W poprzednim sezonie w rozgrywkach Fortuna 1. ligi dwukrotnie padł remis pomiędzy tymi zespołami (2:2 i 1:1). Czwartą parę tworzą Jagiellonia Białystok i Odra Opole.

Finał odbędzie się 2 maja na PGE Narodowym w Warszawie.

Program 1/4 finału:

27 lutego, godz. 20.30, Górnik Zabrze – Lechią Gdańsk
12 marca, 18.00, Odra Opole – Jagiellonia Białystok
13 marca, 18.00, Raków Częstochowa – Legia Warszawa
14 marca, 16.15, Puszcza Niepołomice – Miedź Legnica

Wszystkie ćwiećfinałowe mecze Pucharu Polski na sportowych antenach Polsatu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *